27.5.2022
Kategorie: Ekonomika

Najděte si druhou práci …

Sdílejte článek:

LUBOŠ ZÁLOM

Jestli máte problém vyjít s penězi, najděte si druhou práci, radí jakýsi Fialův ekonomický poradce. Taková rada samozřejmě leckoho namíchne. Jenomže bohužel, ono se toho moc poradit nedá.


Všichni máme jen několik možností: buď zásadně snížit svoje výdaje. Nebo naopak zvýšit svůj příjem, ať už tím, že si vyjednáme vyšší plat nebo vyšší hodinovou sazbu za to, co děláme. Nebo prostě musíme více produkovat, buď tím, že zvedneme svoji efektivitu, nebo musíme pracovat více hodin.

Další možnost je nedělat nic a nadávat – což samo o sobě k ničemu nepovede. Účtenky se platit musí.

Ostatně každý by si měl odpovědět na otázku, jestli náhodou jeho myšlení, jeho názory na to, jak má fungovat stát, nevedou přímo či nepřímo k současnému průšvihu. Každý, kdo dejme tomu souhlasí se zelenou politikou, teď sklízí ovoce svých názorů, svého myšlení, nebo spíše svého odmítnutí skutečně myslet. Stejně tak každý, kdo během posledních dvou let souhlasil s kovidovou politikou. Nebo kdo se těšil, že mu z Babišova rozhazování také něco kápne.

Myšlenky mají následky. Nevyhnutelné následky.

Další možnost ještě je nemyslení umocnit a požadovat, aby stát dále rozhazoval a aby dnešní průšvih řešil dalšími a dalšími státními zásahy. Shazováním peněz z vrtulníku.

Ekonomický poradce premiéra Fialy pouze naznačil jednu z možností, co lze dělat. A i kdyby se Fialova vláda náhodou chovala správně a uskutečňovala racionální kroky, ekonomika se nedá do pořádku za týden.

Nicméně od ekonoma bych čekal něco jiného, než jen takovéto rady, které se z úst exponentů Fialovy vlády celkem právem zdají být spíše jako hraběcí rady. Čekal bych, že ekonom zcela jasně řekne: EKONOMICKÉ PROBLÉMY JSOU DŮSLEDKEM STÁTNÍCH ZÁSAHŮ DO HOSPODÁŘSTVÍ! JEDINÝ SKUTEČNÝ LÉK JE LAISSEZ FAIRE KAPITALISMUS! VLÁDA BY MĚLA MASIVNĚ DEREGULOVAT, SNIŽOVAT DANĚ, RUŠIT ÚŘADY A JEJICH AGENDY, A NECHAT LIDI VOLNĚ DÝCHAT!!!

Chcete kapitalismus? Ne? Myslíte si, že kapitalismus je zlo?

No, tak se pozorně dívejte na svoje účtenky a faktury. Právě dostáváte lekci z praktické ekonomie.

 

Luboš Zálom

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,46 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
60 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)