3.2.2023
Kategorie: Ze světa

Možná by bylo lepší, kdyby naše média místo propagandy, informovala jaká je skutečnost

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

A ještě k Ukrajině, tohle je fotka, kterou v našich médiích neuvidíte. Jedná se o zajaté ukrajinské vojáky u Artěmovska, Bachmutu. Mnozí z nich nemají ani pořádné boty, zimní oblečení, a dokonce ani vojenskou polní uniformu. Podle tváří jsou ve věku od 20 do 50 let. Minimálně. To za ty desítky miliard dolarů z EU a USA není Ukrajina ani schopna tyto vojáky pořádně vybavit?


Možná by bylo lepší, kdyby naše média místo propagandy, informovala jaká je skutečnost.

Ukrajině dochází, jak hnusně řekl Zdechovský, “zásoby lidí” Což je možná i důvodem, proč Ukrajina požádala země EU, kam odešli Ukrajinci s žádosti o pomoc, aby tyto země pomohly s deportací Ukrajinců v branné povinnosti, zpět na Ukrajinu. Nejde ověřit, objevila se jen kopie žádosti na Telegramu tedy dvě, jedna v litevském a jedna v polském jazyce, s tím, že tato žádost ukrajinského ministerstva zahraničí šla na všechny země EU.

Pokud je to pravda, doufám, že tyto země se zachovají jako Kanada, kam utíkali mladí muži z USA se žádostí o azyl, aby nemuseli do války ve Vietnamu a Kanada jím tento azyl poskytla.

O čem to však svědčí? Ti naši experti jako Visingr, který za rok měl tolik analýz a ani jednou se netrefil, by nejspíš řekli, že Ukrajina nemá jinou možnost jak oslovit tyto brance, mimo apel přes země, kde se nachází a snaží se svůj právní řád přenést do těchto zemí.

Můj soukromý názor je, že tito lidé nechtějí bojovat a umírat za Ukrajinu, bez ohledu na jejich důvody a válka pro ně byla příležitost jak z té Ukrajiny odejít a neztotožňují se s touto zemí. Nepopírám, že mnozí odešli kvůli vlastní bezpečnosti.

Dala by se vést debata o morální povinnosti k vlasti. Jenomže pohled do historie ukazuje, že nic takového neexistuje. V dobách krize bojuje většinově každý sám za sebe. Ti co ne, jsou pak posmrtně oslavování jako hrdinové národa. Kladou se jím věnce, zpívají písně a posmrtně jsou povyšováni, jsou obdarováni řády a nad jejich pomníky jsou patetické kecy. Zemřeli, abychom mohli žít.

Vždy si vzpomenu na slova jednoho amerického vojáka z Band of Brothers, myslím, že to byl Edward Heffron zvaný Babe,když tak mě opravte, který řekl, v zákopu nebojuješ za vlast, demokracii, národ, to jsou sračky. Tam bojuješ sám za sebe a za svého kamaráda a věříš, že on bojuje za tebe.

 

Martin Kavka

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (49 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
64 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)