14.1.2023
Kategorie: Politika

Ministr se dokonale zbláznil, za dezinformaci označil už i realitu

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

Míra drobné kriminality za loňský rok citelně stoupla. O nárůstu informoval server Novinky, kde se k věci v rozhovoru vyjádřil policejní prezident a zvyšující se trend krádeží a podvodů zkonstatoval. Ministr vnitra Rakušan okomentoval článek slovy: „Článek tak díky svému clikbaitovému titulku splňuje definici ideální dezinformace, která obsahuje pravdivou část. Vedle dezinformačních účtů článek citovali i poslanci Jana Mračková Vildumetzová a Jiří Mašek.“ Tak takhle, takhle reaguje ministr Rakušan na realitu. Je to dezinformace.

Policejní prezident Vondrášek ke stoupající kriminalitě řekl pro Novinky toto: „Když budu hodnotit prvních jedenáct měsíců, tak jsme pod úrovní roku 2019, mírně nad úrovní roku 2020 a o 19 procent víc než v roce 2021, který byl ale zcela jistě ovlivněn covidem. Rok 2021 nebude nikdy možné s těmi ostatními objektivně srovnávat, proto se nárůst v roce 2022 dal očekávat.“ Novinky rozhovor okrášlily titulkem „Vondrášek: Kriminalita stoupla o 19 procent.“ Následně se ozval ministr pro paranoiu Rakušan.

Ministr si došlápne na médium, které použije titulek, jenž se nehodí do krámu Rakušanově jednostrannému vidění světa. Zdražování? Inflace? Citelné chudnutí obyvatel? Žádná spojitost? Ne, Novinky vypustily clickbaitový titulek a tím splnily definici ideální dezinformace. To, že meziročně k 19 % zvýšení kriminality došlo, je vedlejší. Novinky měly do titulku napsat, že Petr Fiala všechno dělá skvěle a Síkela nám vyhýkal v Bruselu tu nejkrásnější budoucnost.

Ministr, který chystá zákon o dezinformacích, označuje prostý titulek mainstreamového média jemně lákající ke kliknutí za ideální dezinformaci. Co pak dezinformace nebude? Může jí být cokoliv. Naprosto cokoliv, co za dezinformaci označí Rakušan a jeho silové ministerstvo. A nepohybujeme se tady na poli propukající totality? Cenzura provázená autocenzurou? Jednaly Novinky u zmíněného článku prorusky? Proturecky? Prokambodžsky? Mohl by ministr udělat šetření a obyvatelstvu to dovysvětlit?

A vůbec, proč se Novinky ptají na kriminalitu? Proč se neptají na dojivost krav? A na náš hutnický průmysl? Jaká je výtěžnost uhlí? Jedeme na 120 %? Jo aha, dojivost i výtěžnost mizerná. I tam bychom vlastně naplnili ideální definici dezinformace. Tak se Novinky mají ptát třeba na produkci jablek, tam se nedá nic zkazit. No, sakra, i tam, když české ovocnáře nahrazují produkcí ti polští, protože jejich zemědělská politika je prostě zcela jinde. Tak proč se Novinky neptají na počasí, tam se nedá nic zkazit. I když, ta sopka, co loni soptila a změnila na pár let klima, jak pravili experti, to by se také nehodilo.

Ale ano, policejního prezidenta, kterého si mimo jiné prosadil za podivných okolností sám Rakušan, je potřeba se ptát na produkci jablek. Protože kriminalita je prostě vošajstlich, její nárůst nepasuje do vymazlených PR prohlášení vládní bandy kolem Petra Fialy. A co tam nepasuje, může být ministrem pro cenzuru zahrnuto do dezinformací.

Však už si pro takovou kulturu cenzury ministr Rakušan připravuje a připravil několik výborných oborů plných udavačů a tajných spolupracovníků připomínajících nesmělé začátky StB. Samotný Michal Klíma, vládní zmocněnec pro rezignaci před realitou, je jen ta viditelnější část stromečku mlčení, který nám vláda připravila. Krizový informační tým Ministerstva vnitra, ve zkratce KRIT, už oživuje praktiky tajné policie minulého století. V jeho sítích už se mrskají opoziční politici, kteří jsou zahrnutí do stejné skupiny s takzvanými dezinformátory.

Však to samé předvedl i sám Rakušan u svého komentáře k titulku Novinek. „…Vedle dezinformačních účtů článek citovali i poslanci Jana Mračková Vildumetzová a Jiří Mašek.” Není na čase Mračkovou Vildumetzovou obvinit ze spiknutí proti republice a obnovit trest smrti? Pane Rakušane, abonentů na oběšení by tady podle vaší rétoriky bylo dost a dost.

Ministře Víte Rakušane, odstupte ze svého postu, jste krajním nebezpečím pro celou republiku.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (44 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
101 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)