28.11.2022
Kategorie: Společnost

Mediální hovínka LXVI.

Sdílejte článek:

17. listopadu jsem se z televize překvapeně dozvěděl, a to zřejmě asi úplně od každého, kdo má do zadku díru, že svoboda je stále to nejcennější, co máme. Vida. Přitom  neinformovaný člověk by lehce získal dojem, že je to spíš úplně naopak. 

Taky jsem si po třiatřicáté vyslechl, že i například kvůli mojí svobodě projevu se přece tehdy nechali funkcionáři fakultního výboru Socialistického svazu mládeže soudružka Pajerová se soudruhem Pánkem zbít na Národní třídě. A že jsem, pravděpodobně pod vlivem dezinformací, tedy panikařil úplně zbytečně. Dozvěděl jsem se, že mojí svobodu mi s vytrvalostí Emila Zátopka „proevropští“ politici ruku v ruce postupně neořezali do velikosti velmi starého a velmi scvrklého lískového oříšku. Jak jsem si, já blbec, až doteď pod vlivem každodenního pohledu na ten scvrklý lískový oříšek myslel. A že můj neodbytný, depresivní pocit, že se na plný koule vrací vláda jedné strany a jednoho názoru, byl pouze blud vyvolaný ruskou propagandou. Zaslzel jsem dojetím. Takže pořád můžu říkat a psát, co chci a vůbec nic se mi nestane. Žádná cenzura. Žádná ostrakizace. Žádný lidový soud. I když budu mít na svět kolem sebe výrazně jiný názor, než příkladně moderátoři České televize. Nikdo mi kvůli tomu nebude dávat na sítích banány, nikdo mě nepřidá na nějaký seznam, nikdo mi nevypne blog, nikdo mě nebude označovat za ruského agenta, nikdo mě nevyhodí z práce, nikdo mi nenajde v kompu dětské porno a ani mě nikdo neobviní z ideozločinu. Bože, to se mi ulevilo.

Svoboda je, zaplaťpámbu, v dobrých rukou

A protože 17. listopadu se nad svobodou dojímal i premiér, začnu malou inventurou toho, jak je na tom svoboda za jeho vlády. Takže asi proto, že „tato“ vláda nade vše ctí svobodu projevu, nechala stylem jihoamerické diktatury či africké banánové republiky vypnout weby, které podle ní narušují její posvátnost. A aby příště právní puristé zase neremcali o ústavě a tak, chystá si na jejich budoucí snadné vypínání fakt velký kladivo. K Centru proti terorismu a hybridním hrozbám, které za první rok fungování vyvrátilo celých dvacet dezinformací a které kvůli dohledu nad svobodou nás všech zřídil už předchozí premiér, přidala současná vláda ještě tým KRIT, který ji má bránit konkrétně mezi státními zaměstnanci. Tím, že bude „monitorovat“ jejich ideovou vyspělost a ty málo vyspělé podrobovat politickému školení. Co bude s těmi málo politicky vyspělými, co si i po školení zachovají neschválené postoje, se zatím neví. Ale není to těžké uhodnout. Jinak si můžete, protože máme svobodu, říkat, co chcete a projevit se tím jako úplný idiot, ale musí to odrážet vládní postoj k věci a nesmí to sdílet moc lidí.  A kdo má na svobodu či cokoliv jiného odlišný názor než pan premiér, je oběť ruské propagandy. Pro vládu, jako ostatně pro celou unii, je posvátná i svoboda ekonomická, a proto nemůžete uvařit polívku a prodávat jí na trhu a lidi se nemůžou svobodně rozhodnout, jestli si tu voňavou dobrotu svobodně koupí i s rizikem, že pak svobodně dostanou běhavku. Tolik stručná zpráva o stavu svobody.

Premiér se při stejné příležitosti zmínil také ještě o nezávislosti a o tom, jak je šťastný, že si každý může v životě dělat, co chce. Ano. Pokud „nezávislost“ znamená v novořeči přesun od absolutní závislosti na jedné velmoci k absolutní závislosti na druhé velmoci či nadnárodní instituci, pak hurá, máme nezávislost. A pokud dělat si v životě to, co chci, znamená dělat to, co chtějí autistické švédské školačky nebo levicově radikální aktivisté, pak ano, hurá, můžu si v životě dělat, co chci.

Východní Evropa – náš vzor

A když o svobodě, tak pořádně od podlahy. Sacharovovu cenu za svobodu myšlení letos dostal ukrajinský lid. Asi mi během odmlky něco zásadního uniklo. Protože svoboda myšlení je tak nějak tradičně fakt to úplně poslední, čím ukrajinský lid, potažmo stát vynikají. Nemluvě o tom, že ji uděluje Evropský parlament. Který by za etalon svobody myšlení mohl označit jenom někdo, kdo má víc zubů než mozkových buněk. A skutečně netuším, proč mne v této souvislosti jako první napadá jméno předsedkyně dolní komory parlamentu.

Nebuďte tak cimprlich!

Rusku vadí, že ministr Rakušan šoupl veřejně jejich prezidenta do pytle na mrtvoly. Copak Rusáci, to byli vždycky divný pavouci. Takový málo tolerantní. To kdyby Kreml šoupl do vaku na mrtvoly například Bidena, Zelenského či Havla a označil to za uměleckou instalaci bránící hodnoty svrchovaného státu, nikomu u nás na Západě by to nevadilo. A nikdo by si kvůli tomu rozhodně nepředvolával velvyslance, nesvolával Radu bezpečnosti OSN, neprohlašoval Rusko za teroristický stát a hystericky nehýkal na Twitteru a v televizi.

Krok za krokem

Ukrajina dělá jasné kroky na cestě do EU,“ řekl premiér Dmytro Fiala po zasedání české vlády v novém hlavním městě České republiky Kyjevě. Vida. Není nad jasné kroky. Těch udělala Ukrajina skutečně už spoustu. Kroky jako svržení na špatnou světovou stranu orientované legální vlády pučem podporovaným ze zahraničí a následným rozdmycháním a umělým prodlužováním krvavé občanské války.  Nebo třeba kroky jako zákaz opozičních médií. Nebo zákaz opozičních stran. Velice jasným krokem do kraje evropských hodnot pak určitě bylo v mnohonárodnostním státě uzákonění ukrajinštiny jako jediného státního jazyka. Státem provozovaný terorismus, to byl přímo skok směr Brusel.  A směrem k EU a jejím hodnotám Ukrajinu posouvají i drobnější jasné krůčky. Jako například zákaz ruských knih a hudby, světově proslulá ukrajinská korupce, ukrajinská mafie jako výrazný exportní artikl a sem tam nějaký ten válečný zločin, či nenápadný pokus rozpoutat třetí světovou válku. Bože můj.

Už? Nebo ještě ne?

Ve stejné době, kdy se z díry v Polsku ještě kouřilo a kdy nejen Černochová opět prokazovala svou vysokou inteligenci okamžitým vyhlašováním války Rusku kvůli napadení státu NATO, už Poláci dávno věděli, že casus belli má příliš viditelně ukrajinský původ. To je ta veselejší rovina. Ta druhá, už ne tak zábavná je, že celé to potenciálně apokalypticky nebezpečné  mediálně-politické klima vzniklo proto, že hrdí Poláci dlouhé hodiny potichu čekali, až se vzbudí americký prezident a pošle jim notičky. Jinými slovy čekalo se, jestli se ze zjevně ukrajinské operace pod falešnou vlajkou už udělá ruský útok na NATO, nebo se ještě počká, až to Ukrajinci příště provedou líp. Asi nemám slov. Závěrem proto zase něco zábavného: přestože Pšonci věděli, že raketu, která zabila dva Poláky na Polsko vystřelili  jejich ukrajinští přátelé, tak si kvůli tomu předvolali ruského velvyslance….

S pádlem na věčné časy

Naši víkendoví vojáci trénovali obranu českých transformátorů před ruským útokem. Zřejmě v reakci na to, že tím právě trpí transformátory ukrajinské. Přemítám, například vzhledem k zeměpisným danostem a realitě války na Ukrajině, jaká je asi pravděpodobnost, že až to, z čeho Černochová vlhne konečně přijde, tak že k útoku na naše transformátory Putin vyšle pěší jednotky. A fakt mě pobavilo, že 33 let po svržení komunistů, co dělali všechno strašně špatně, dáváme těžké miliardy na vybavení a výcvik ukrajinské armády, ale přitom slušná část našich vojáků má furt ty samý  komunistický pádla a kosy vz. 58, se kterýma jsem nemlich to samý cvičil v roce 1988 na vojně já. Já a soudruh kapitán Pavel. My jsme se ovšem pochopitelně připravovali na útok z opačné světové strany. Jak je ten svět pestrý a rozmanitý, že.

Proč?

Proč v Česku elektřina zdražila nejvíc v unii?“ ptá se expertů Hlas Ameriky. Dobrá otázka. A kupodivu v textu najdete i celkem příčetné vysvětlení, že krom jiného díky pasírování levné české elektřiny přes lipskou burzu, která ji násobně zdraží a pošle nám ji zpátky. Důvodů tohoto těžko pochopitelného paradoxu je několik a všechny jsou velice idiotské. A proto na úvodní otázku existuje poměrně krátká a vše vysvětlující odpověď, na kterou netřeba povolávat experty: Protože nám od roku 1989 vládnou výhradně bezpáteřní kreténi.  

Jeden prsten vládne všem

Všichni bychom měli hovořit jedním hlasem,“ řekl k nedávným americkým volbám nejorientovanější prezident v dějinách USA. Vida. Jsem myslel, že podstata demokracie spočívá v neustálé diskusi mnoha hlasů. Režim založený na jednohlasnosti jsem vyzkoušel a fakt nic moc. S Bidenem ovšem zjevně souhlasí expert Klvaňa a dokonce jde ještě dál tvrdíce, že američtí republikáni jsou hrozbou pro demokracii. Protože stále považují prezidentské volby 2020 za zmanipulované. Usilovně přemítám, jak mohou jakékoliv pochybnosti ohrožovat demokracii.  Na rozdíl od postoje: kdo nechčije s námi, chčije proti nám!

Máme štěstí

Seznam varujev Rusku se indoktrinují děti! Děti, je to vůbec možný? Máme to ale štěstí, že žijeme na svobodném místě, kde do našich dětí ve školách nikdo žádnou správnou ideologii nepumpuje.

Sieg CO2!

Moudré hlavy z Brusele nám v rámci likvidace masového automobilismu připravili emisní normu Euro 7. Která ale prý tentokrát auta zdraží pouze o tisíce a nic víc. A nebo o statisíce a ty nejprodávanější „lidové“ modely kvůli tomu půjdou definitivně do kytek. Vyberte si.

Cenzura je nepřípustná

V Rusku řádí cenzura a nezávislá média úpí pod její knutou! Rozhořčeně  informuje médium, které nedávno hlasitě jásalo nad nezákonnou, na rozdíl od Ruska, vládní cenzurou českých či slovenských nezávislých médií.

Jen houšť, a větší kapky!

Brusel oznámil, že ve válce s přírodou, fyzikálními zákony a zdravým rozumem hodlá přitvrdit. No jejda. Vždyť teď, když tady jde všechno díky Bruselu konečně fakt do kopru, je ta úplně nejlepší doba na to udělat z imbecilních plánů idiotské.

SSR is back!

Třetina Slováků by prý chtěla žít v socialismu. Bratia, mám pre vás ozaj dobrú správu: Už v ňom predsa dávno zase žijetě!

S Kazachstánem na věčné časy

Surovinová závislost na nedemokratickém a nevypočitatelném Rusku byla velkým a nebezpečným omylem, který se EU rozhodla jednou pro vždy vyřešit dodávkami surovin pouze z bezpečných, stabilních, předvídatelných a demokratických zemí. Jako jsou například Kazachstán, Nigérie, či Katar.

Tak je hodný! Piškotek!

Brusel pochválil našeho premiéra Dmytra, že v lásce k Ukrajině jsme příkladem celé Evropě. Ano. Vidím to stejně. Hlouběji v bruselsko-americko-ukrajinském zadku než jsme my, už být skutečně asi nelze.

Take it easy!

Viktor Orbán, kterého Brusel za příkladnou lásku k Ukrajině asi nikdy nepochválí, se jako správný enfant terrible při jakési příležitosti přioděl politicky nekorektní šálou odkazující prý na ošklivou uherskou minulost. Čímž tady způsobil mediální a politický poprask. Strašně rád bych věděl, kolik % z jeho rozhořčených kritiků, kteří ho kvůli tomu pranýřovali, má potřebné znalosti z maďarské historie. Viktor svou reakcí nezklamal: „Take it easy!! 

Když dva dělají totéž…

Cokoliv v souvislosti s jadernými zbraněmi provede Rusko, i kdyby jen promazali panty na dveřích hajzlu v jaderné ponorce, je následně popsáno jako hrozba či vydírání. Provedou-li nemlich to samé USA, je to popisováno jako něco samozřejmého takřka poeticky a se zjevnou láskou. Například jako „vycenění jaderných tesáků“  na zlého bubáka a připomenutí síly… Protože americké jaderné nálože přece vybuchují tak nějak radostněji.

Válka je mír!

Nejlepší způsob, jak zvýšit šance na mírové řešení, je podporovat Ukrajinu,“ řekl  evropsky hodnotný kokot jménem Stoltenberg. Jistě. Ne tlačit plnou silou na obě válčící strany, aby si vytáhly hlavy z prdele a začali jednat. Míru dosáhneme nejrychleji tím, že ve válce dvou východních despocií podobných si jak vejce vejci, budeme tu slabší držet na kapačkách a futrovat zbraněmi a tu silnější, vlastnící zbraně hromadného ničení, zároveň opakovaně  s rozběhem kopat do koulí. Bravo. To je tak geniální postup, že to v tisícileté historii válek ještě nikoho nenapadlo. Tedy kromě vizionáře jménem Eric Arthur Blaire.

Pravda! Co je pravda? Můůška jenom zlatá

Rusové ostřelovali Dnipro přičemž již tradičně trefili „poklidnou část města,“ kde zničili 7 baráků  a zranili 13 lidí. Taky vám přijde zvláštní, že viděno optikou našich médií Ukrajinci od roku 2014 až do současnosti nikdy nic nevojenského neostřelují, nikdy netrefili žádný barák a nikdy nikoho přitom nezabili? Nicméně pokrok existuje. Po relativně dlouhém období, kdy naše média vydávala ukrajinskou propagandu za informace, ji nyní sice stále prezentují jako informace, ale sem tam se přitom už objevuje věta ve smyslu, že informace není možné ověřit z nezávislých zdrojů. Případně dodají: tvrdí Kyjev. Moje druhá připomínka tudíž zní: Takže je buď z těch zdrojů ověřte, a nebo si je strčte do prdele! Mají totiž úplně stejnou informační hodnotu jako to, co píše Sputnik. Kam se, mimochodem, poděli váleční zpravodajové, co informačně pokrývali například války s Irákem? Ti, co tehdy, v neprůstřelných vestách a s blembáky vysílali nebo reportovali z první linie? Proč v téhle podivné válce, i když zpravodajská technika obrovsky pokročila, prakticky žádné nezávislé záběry z první linie nevidíme a jsme krmeni v podstatě pouze a jen propagandou? Proč místo toho vidím výhradně idiota, který v modré vestě stojí u díry v zemi 50 kilometrů za frontou a papouškuje to, co hlásí Kyjev? Proč nemáme zpravodaje i na ruské straně fronty, nebo proč nevyrazí Kubala na Donbas, když tak strašně rád cestuje? Nějaké odpovědi mne napadají, ale nechám si je radši pro sebe.

Mdloby na tebe

Závěrem tu cestu s českou vládou do trvalé deprese a k ukrajinštině jako druhému státnímu jazyku trochu odlehčíme. Skoro půlka lidstva věří na čarodějnice. Což statisticky znamená, že v nadpřirozené bytosti věří taky téměř polovina české vlády a parlamentu. Čímž se ovšem mnohé vysvětluje, nemyslíte? Například skutečnost, že třeba ministryně obrany působí od počátku jako typická oběť kletby Imperius.


A to bylo pro dnešek všechno. Snad na vás, holoubkové, 2 tisíce slov nebudou moc, ale bylo mi líto nechat ležet ladem tolik hodnotného materiálu.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (44 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)