4.5.2023
Kategorie: Ekonomika

Matematika a naši ministři

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Jurečka – musíme prodloužit odchod do důchodu, aby průměrná doba strávená v důchodu byla max 21 roků.

 

Průměrná doba dožití muže 78 roků.
Průměrná doba dožití ženy 82 roků.
Odchod do důchodu v 65. Průměrná doba dožití se neprodlužuje, ale stagnuje.

Otázka za milion. V kolika letech by měl do důchodu odejít muž, aby si užíval důchod 21 let? No jasně, v 57. A v kolika žena? Správně hádá ten, kdo říká, že v 61 letech. A když se to zprůměruje? Tak by obě pohlaví a s nimi dalších 158 psychických poruch mělo odejít do důchodu v 59 letech.

Ono to je jako Stanjura. Ten také tvrdí, že za rekordní deficit v dějinách ČR mohou důchody. Jenomže nárůst důchodů byl pořád daleko menší než nárůst příjmu státní pokladny.

Jo a ještě za to může Babiš.

A pak se člověk ještě dozví, že každý čtvrtý registrovaný Pirát je přisát na prso matky státní pokladny. A to se ví jen o těch co to přiznali.

Být politikem je jednoduché, stačí nic nevědět. Dobře to je vidět na Zdechovském, který se rozplýval, že Zikmund, císař Svaté říše římské vydal glejt na ochranu Romů. Stačilo, že v latinském glejtu viděl Roma. Což označuje město Řím, nikoliv cikánskou komunitu. Ta je latinsky cingaris, cingarus. Proto také česky cikán.

Jenomže vědět si může dovolit jen plebs. Vědění je pro politika luxus. K čemu by mu také vědění bylo, když se prožírá tunami kaviáru, lososů, které zapíjí šampaňským, jak řekl Jim Hacker?

Prostě a jasně. Kdyby naší vládu nahradila tlupa Šimpanzů bonobo, tak by se vlastně moc nezměnilo. Jen by v tomhle státě bylo veseleji.

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (29 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)