6.8.2022
Kategorie: Politika

Mám ze Zdeňka radost

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Můj dnešní článek je reklama na Zdeňka Svěráka. To abyste viděli, že nejsem jednostranně zaměřen a nezáleží jenom na tom, zda za mnou jmenovaná osoba přijede. Zdeňka Svěráka jsem skutečně nikdy k sobě nezval a ani on prozatím neprojevil zájem za mnou přijet. Nicméně Svěrákův poslední politický počin mě tak moc potěšil, že jsem se rozhodl o něm napsat. Myslím, že už tušíte…. ano… jde o Svěrákovu podporu generálu Petru Pavlovi v jeho prezidentské kampani.

Začnu trochu zeširoka. Předpokládejme, že u nás všechno dopadne, jako obvykle. Že na podzim nedojde na žádnou výraznou proměnu naší politické scény. Demonstrace a nátlakové akce se ukáží příliš slabé, vláda se bude držet koryt zuby nehty, Rusko trochu povolí a tak stále bude v trubkách plyn (možná poteče přes Nordstrým 2), Síkelův tarif nějaké peníze mezi lidi pustí a nebude třetí světová válka. Prostě bude jen o trochu větší bordel, než je dneska, ale nikde nebudou žádné pochodňové průvody, nebude žádný převrat ani Majdan, prostě se bude čekat na volby o něco netrpělivěji než obvykle.

Předpokládejme, že Fiala tlak ustojí. Jednoduše má podporu ze zahraničí, podporují ho pravdomluvná mééédia, jeho odpůrci se ukáží slabší a taktika nic nedělat a tím pádem nikoho z koaličních partnerů nenasrat, se ukáže jako kupodivu dobrá. Koalice sice ztratí nějaká ta města v komunálních volbách, ale vyhodnotí si to jako ještě malou ztrátu a my tady na Kydech budeme spekulovat, jak se mohlo stát, že Hřib je znovu pražským primátorem a zdatně mu sekundují Čižinský a Pavka Novotný. Lid bude frustrovaný, nespokojený, ba i zoufalý, ale nic mu to nepomůže, protože ústavní zákon je ústavní zákon. Demokracie first. Budou volby, žádné puče.

A bude prezidentská volba. Protože nám vláda nepadne, tak se Babiš nakonec rozhodne kandidovat na Hrad. Ze všech kandidátů je nejtěžší vahou. Má za sebou třicet procent voličské veřejnosti, republiku objíždí už teď, jako obvykle nenechává nic náhodě, má peníze i poradce a nejen že si je platí, ale dokonce jim i naslouchá, je pracovitý a zvyklý brzy vstávat, takže bude mít Kotlinku objetou líp než blahé paměti Zeman s autobusem. Myslím, že nejsem daleko od pravdy, že Babiš má bianco šek na postup do druhého kola. Potvrzují to i průzkumy. Nikdo jiný tolik hlasů nedá ani zdaleka. Jeden další kandidující miliardář se už oddělal v přímém přenosu na Slavíkovi a druhý na tom teď intenzívně pracuje na fejsbůku. Moc vážných kandidátů nezůstává.

Naše mééédia už mají svou favoritku v podobě Danuše Nerudové, protože když to vyšlo na Slovensku, co by to nevyšlo i tady že? Spousta Slováků je dodneška z Čaputové naprosto unešená. A pak je tu ještě náš Petr Pavel, jehož reklamy na vojáckou mužnost musely zejména v Praze slušně zabrat. Podívejte na Svěráka, jak pěkně se to povedlo.

Zpátky k Babišovi…. Je to asi rok zpátky, kdy jsem si přečetl rozhovor s Jiřím Paroubkem, který tvrdil, že Babiš se hladce dostane do druhého kola, ale i když má působivé procento příznivců, ve druhém kole to stačit nebude, protože má ještě větší procento odpůrců. Koneckonců, to se projevilo i ve volbách do sněmovny. Babiš je výrazný politik, který budí nejen sympatie, ale i antipatie. Paroubek prostě a jednoduše tvrdil, že Andrejko má nadbytek fanatických odpůrců, kteří to hodí komukoliv, jen aby se prezidentem nestal slovenský STBák a že těchto odpůrců je víc než příznivců.

V poslední době mám stále neodbytnější pocit, že si tento rozhovor přečetli i v babišově volebním týmu, případně z průzkumů zjistili to samé. Prvním kolem Babiš bez problémů projde, ale pak se proti němu spojí nadkritická většina jeho odpůrců, které nemá šanci přesvědčit. I kdyby mluvil o Evropské unii jako o ztělesnění ráje, i kdyby adoroval Bidena a USA jako největší maják svobody a demokracie, stejně mu to ve volbách nehodí. A zároveň, pokud nebude používat slovo Orbán, zřejmě mu to nehodí ani jeho příznivci.

Tento rébus má ovšem politické řešení. Stačí, aby do druhého kola s Babišem postoupil náš neohrožený generál. On je totiž jako Babišovo dvojče. Také soudruh, také protekční, také měl pletky s komunistickou mocí, také byl řádně prověřený a spolehlivý. Prostě STBák číslo dva. Když budou v druhém kole dva Babišové, jeden jak druhý, tak by voliči prostě mohli zůstat doma a nehodit to ani jednomu. Výběr mezi ptačí a prasečí chřipkou, to už se u nás jednou osvědčilo a Zeman to díky tomu uhrál. Na Schwarzenberga stačilo jen ve správnou chvíli vytáhnout Benešovy dekrety a bylo vymalováno. Že to Kchárl ještě vylepšil neznalostí české hymny, to už byla jen třešnička na dortíčku.

Vlastně se vůbec nedivím, že se soudruh generál topí v penězích na kampaň. Být Babišem, také bych mu nějaké poslal. Utkat se s Nerudovou, to je o hubu, protože v takovém případě by její hezký ksichtík mohl na vítězství stačit, ale dostat do druhého kola Petra Pavla, to je vlastně jediná Babišova šance.

Pokud mám pravdu, tak teď bude náš generál pěkně kampaňovat, bude to mít v klidu, v televizi bude moudře hovořit a nikdo si na jeho minulost ani nevzpomene. Svěrák ho bude podporovat a veškerá negativní kampaň se zaměří na Nerudovou a ostatní přicmrndávače, aby generálovi uvolnili cestu. Petr Pavel se dostane do druhého kola. A pak přijdou ty televizní debaty, kde se Svěrák nejspíš zase vyznamená jako u Schwarzenberga a najednou se všechna ta historická špína na soudruha Pavla vylije naráz. Třeba se najde i jeho diplomová práce na téma Socialismus – budoucnost lidstva, možná se najde nějaký dávný kamarád, co na něj něco napráská, bude mu položeno pár zajímavých otázek o jeho změně smýšlení a lidi zjistí, že se to JežiBabišovi dá docela v klidu hodit, protože vedle Petra Pavla jsou jeho hříchy vlastně malé. A ti, co Andreje vysloveně nenávidí za jeho minulost, ti budou nenávidět i Petra Pavla za takřka totožnou minulost a k volbám ani nedojdou….

Pochopili? Děkuji.

Je to taková hezká ironie, že Svěrák neochvějně (a možná i zdarma) pracuje, aby se Babiš stal prezidentem.

 

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 3,74 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
82 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)