21.3.2024
Kategorie: Multikulturní soužití

Má Evropa své území pod kontrolou?

Sdílejte článek:

ROBERT KOTZIAN

Už i média hlavního proudu se odvažují psát tvrdou pravdu. Podívejte se na tři připojené snímky. Kontrola nad územím evropských zemí je slabá.

1) Pohraniční agentura EU Frontex vnější hranice před nelegální migrací prakticky nebrání. Když na moři zachytí loď s nelegálními migranty, dotáhne ji bezpečně do Evropy. Národní pohraniční stráže si zřídkakdy dovolí něco jiného.

2) Jak vidíte na snímcích, jakmile se migranti dostanou na území EU, zahodí doklady a lžou o svém věku. Často lžou i o svém původu. Dobře vědí, proč to dělají.

3) Po naší zemi se nelegální migranti pohybují fakticky volně a případné zadržení Policií je jen malá nepříjemnost, během které dostanou najíst a pořádně se vyspí, než dorazí tam, kam chtějí. Policie je prakticky bezmocná. Tento letitý problém je v pořádku, pane ministře vnitra? Jak se jeden z policistů vyjádřil, jen dělají, aby něco dělali…

4) Na jiném snímku máte černé na bílém, že v Německu žije načerno půl milionu migrantů. Berou sociální dávky a jen minimum z nich je Německo schopno dostat pryč z EU.

5) Podle údajů Eurostatu se v celé EU nelegálně zdržuje více než 1 milion migrantů. 85 % z tohoto milionu tvoří muži.

Můj komentář:

1) Na jedné straně rozumím nepsané taktice Policie ČR migranty pouštět dál tam, kam chtějí, dokud je to mimo území ČR (a tím se jich zbavovat). Na druhé straně, neměla by Policie ČR např. migranty alespoň dovést na německé hranice a chránit tak aspoň území ČR?

2) Migrační pakt s touto situací neudělá nic významného. Jeho smyslem není řešení stávající situace. Plánovaná přijímací střediska na hranicích nebudou mít kapacitu odpovídající skutečné migrační zátěži. Dostanou se tam stejně jen ti, které Policie chytí. Kolik jich ale nechytí? Schopnost členských států EU vracet migranty do zemí původu migrační pakt prakticky nijak nezlepšuje.

3) Schopnost efektivní kontroly vlastního území patří ke zcela základním funkcím státu. Nemá-li ji, je otázkou, do jaké míry je skutečným státem?

4) Toto je problém, jehož řešení bych očekával od EU a lidí, jako je Vít Rakušan. Jenže namísto toho řešíme migrační pakt, který vše jen zhorší, a bezmocně pozorujeme, jak se ti, kdo k naší po staletí vybojovávané civilizaci nepociťují žádnou úctu, svévolně pohybují v evropských zemích.

Konzervativní noviny

Redakce

Sdílejte článek:
21 votes, average: 5,00 out of 521 votes, average: 5,00 out of 521 votes, average: 5,00 out of 521 votes, average: 5,00 out of 521 votes, average: 5,00 out of 5 (21 votes, average: 5,00 out of 5, rated)
Loading...
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)