22.4.2023
Kategorie: Politika

Lidi, opravdu vám to ještě nedošlo?

Sdílejte článek:

MICHAL MALÝ

Opravdu vám stále nedošlo, jaká hra se tu hraje? Nejde jen o likvidaci svobody slova, ale i o likvidaci soukromého vlastnictví, o jednu jedinou povolenou energii – elektřinu, abyste pak byli snáze ovladatelní.

Nemáte na koupi vlastního bytu? Nedosáhnete na hypotéku? Nejste schopni splácet tu, co máte? Uvažujete o prodeji vlastního bydlení, abyste přežili? Vždyť ale ty peníze z prodeje spotřebujete a pak nebudete mít už nic. Stačí se podívat na realitní trh – prodeje stagnují, ceny klesají a nekupují ani investoři – čekají na větší pokles cen, až lidi budou prodávat v zoufalém boji o přežití střechu nad hlavou za jakoukoli cenu.

Kolik jste projeli benzinu či nafty před dvěma lety a rok a kolik za posledních 12 měsíců? Za chvíli zjistíte, že auto je věc stojící na ulici nebo v garáži, kterou si nemůžete dovolit používat pravidelně, nebo častěji.  Taxík vyjde levněji. V zoufalství prodáte střechu nad hlavou, abyste přežili a půjdete do pronájmu. Jenže ouha, ten pronájem vás vyjde na stejné peníze, jako splátky hypotéky, na které dnes nemáte. Byty pod cenou skoupí korporace a budou vám je draze pronajímat. O to jde.

A tak brzy spotřebujete peníze za to, co jste prodali, peníze, které navíc díky inflaci ztratí za rok 20 – 25 hodnoty, tedy kupní síly. Jíst přece musíte, platit energie také no a nájem pak taky. Nakonec vám nezbude nic. Pořád vám nedošlo, že vláda proti současnému stavu nic nedělá, protože jí to vyhovuje, jelikož do rozpočtu díky inflaci teče cca o 20% více příjmů? Ty peníze ale vláda potřebuje na nákup nesmyslně drahých zbraní z USA.

Potřebuje je na pomoc více jak půl milionu Ukrajinců u nás. Potřebují ji opravdu všichni? Proč nejdou ti mladí rozesmátí ukrajinští hoši bojovat za vlast? Vláda potřebuje vaše peníze na nesmyslné IT a jiné zakázky, které se zřejmě rozkradou a mnohé budou k ničemu a nikdy se nespustí. Potřebuje je na nesmyslné zbrojení. Narvali do nás anticovid chemii, možná v rozporu se zákonem, utráceli miliardy v nouzovém režimu tak, aby nemuseli dělat výběrová řízení.

Dnes varují, že další očkování je škodlivé? Nakupovali přes čerstvě založené firmy roušky proti prachu (a ne proti covidu) a „nezbytné“ zdravotnické potřeby bez atestu za 500,- Kč/kus a ty firmy je nakupovaly z Číny za 25,- Kč. Nikdo nebyl šetřen, nikdo není stíhám za rozkradení vašich daní. Nakupovali za miliardy vakcíny, které se pak pálí. Pálí vaše daně. Provize a zisky zainteresovaných firem ale nikdo nespálil. Byl nouzový režim, a tak bylo vše povoleno.

Proto stát dnes odrbe důchodce a pak každého z nás? Vláda, složená z novodobé Národní fronty, ze stran, které se včera nenáviděly, ale dnes jsou SPOLU, aby mohly být u penězovodů, u koryt.  Nadáváte? Proč? Vždyť jste tak rozhodli vy, respektive 1 493 905 voličů, kteří volili SPOLU a 2 855 134 voličů, kteří nepřišli k volbám. Chápete? 1 493 905 lidí rozhodlo za 8 275 752? Nepřijde vám to šílené?  Vládne nám Novodobá národní fronta, jejíž strany prohrály volby a přesto vládnou.

Budeme kupovat zcela nesmyslně stíhačky F-35, kdy cena jedné je vyšší, než pronájem všech stávajících Gripenů? Budeme předělávat za miliardy logistiku a letiště? Budeme kupovat německé tanky Leopard, které neunese většina našich mostů, a tak budeme stavět mosty nové? Za co, když většina je údajně v havarijním stavu? Pětikoalice slibovala že bude šetřit a přitom rozhazuje plnými hrstmi, nejvíce od roku 1990!

Budeme naprosto nesmyslně nakupovat zbraně ve chvíli, kdy je více jak 300 tisíc seniorů a více jak jeden milion rodin s dětmi na hranici chudoby? Nají se za ty zbraně a zaplatí nájem?

Chodíte demonstrovat? Nadáváte na facebooku? Opravdu si myslíte, že tím něco změníte? Vždyť to, co se dnes děje, zavinila většina z vás. Za dva roky zase naskočíte na předvolební sliby, na mediální propagandu, která volby rozhoduje a pak zase půjdete demonstrovat? Zas to, co se dnes děje nemůže Putin a svým způsobem ani současná vláda diletantů a válečných štváčů, ale většina z vás, která tu vládu zvolila. Proberte semoc prosím.

Michal Malý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (42 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
66 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)