4.5.2023
Kategorie: Ze světa

Kyjev … máme problém

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Kuleba se obává, že členství Ukrajiny v NATO se vzdaluje. Proti je jedna velká a mocná země. Ano, podle francouzského listu Le Monde se jedná o USA a také Německo, které dle Deutsche Welle, není schopno dát společně s USA záruky Ukrajině pro vstup do NATO.
.
Stejně se vzdaluje i členství Ukrajiny v EU. Velké země EU jako Německo, Francie, Itálie, Španělsko, Nizozemí, sice rády hovoří o členství Ukrajiny v EU, ale ne teď. Jsou si vědomy, že takové sousto by nestrávily. Dobře o tom psala ukrajinská Ekonomická pravda.

.
No a dnes, smutek na Ukrajině. EU zakázala dovoz některých potravin do některých zemí EU na nátlak některých zemí EU. ( https://www.pravda.com.ua/news/2023/05/2/7400377/ ) Ne nebojte se, ČR mezi nimi není. Rozhodnutí přichází v den, kdy na Slovensku našly opět vadnou pšenici. O tom zase píše Ukrajinská pravda. ( https://www.epravda.com.ua/news/2023/05/2/699701/ )
.
Jeden příspěvek z diskuze pod článkem: Андрій Шевчук А що їмо ми? (A co jíme my?)
.
Mezitím chce Zelja uvalit sankce na Rusko a Bělorusko a chce, aby ty sankce uvalily i další země. Tentokrát na ryby a dřevo. ( https://www.pravda.com.ua/news/2023/05/2/7400368/ )
.
A připravuje další ohromné sankce na Rusko. Asi si neuvědomuje, že bohaté západní země začínají být unavené, protože přichází o peníze z mezinárodního obchodu a tyto peníze začínají chybět v jejich ekonomice. Nikdo na začátku nepočítal, že tento konflikt se potáhne déle než rok.
.
Navíc, jak se ukazuje, Rusko nejen nechudne, ale plní svůj měšec devizových rezerv, jen dolar a euro nahrazují jiné měny a to včetně měn arabských států, které se tím také chtějí zbavit závislosti na dolaru.
.
Mezitím Ukrajina prožívá další krizi. Tentokrát vojenskou. Vojáci v týlu odmítají sloužit, protože nedostávající příspěvek 30 tisíc hřiven. Ukrajina jim nemá jak tento příspěvek vyplatit, protože na to nemá. Ukrajinský rozpočet je ze 70 procent tvořen půjčkami a zbytek jsou příjmy z domácích daní. Do toho nejsou započítány desítky miliard dolarů “nezištné” pomoci. Už před týdnem na Ekonomické pravdě byl celkem odvážný článek, že až válka skončí, tak Ukrajincům nezůstane ani metr půdy, protože vše si vezme za svou pomoc Západ.
.
No a něco na konec. Většina ví, že můj oblíbený komentátor Tucker Carlson byl odejít z Fox News. Podle the Post millennial se jednalo o rozhodnutí Murdocha, majitele Fox News, na základě nátlaku ukrajinských politiků a hlavně telefonátů Murdocha se Zelenským. ( https://thepostmillennial.com/fox-news-murdochs-held… )
.
Tucker prostě ležel Zelíkům v žaludku. Zelíci, stejně jako naše vláda si myslí, že když se nemluví o problémech, tak problémy zmizí. Ale chápu, i Otcové první demokracie raději otrávili Sokrata, protože začal mít nemístné otázky. Dneska by se řeklo, že byl dezinformátor. Ono také otázky na to, jestli se lidem dobře daří pod současnou vládou jsou dobře myšleny. Ano daří….jenže Sokrates se neustále ptal, proč?
.
Něco jako svatý Augustin ve svém vyznání, kdy se zeptal Boha co dělal před stvořením světa. A hned si odpověděl: “Připravoval peklo pro ty co mají šťouravé otázky”
.
A co na to Lipánek, Fiala, Černochová?
.
FB
Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (36 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
65 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)