5.4.2024
Kategorie: Společnost

Konopí, trest a prezident

Sdílejte článek:

URZA

Před prezidentskou volbou se Petr Pavel nechal slyšet, že by polským manželům pořádajícím ayahuascové ceremonie milost nedal; a zdá se, že je to muž pevných zásad a své postoje a slova ani po zvolení nepřehodnotil, bohužel.
Dva dědové (73 a 71 let) si pěstovali 15 kytek konopí; podle všeho se zdá, že na léčebné účely – jeden z nich je dokonce oficiálním konopným pacientem, který možná nechtěl za konopí platit státu, jenž je v takových případech oficiálním dealerem.

Oni dva a tři další pěstitelé dostali 5 až 8,5 roku natvrdo; seděli ještě s dalším konopným léčitelem (a i kdyby trávu používal i jinak než na léčení, je to mnedle úplně jedno) a aktivistou Dušanem Dvořákem, který po propuštění na svobodu požádal o milost pro dotyčné.

Prezident milosti zamítl, protože zákon je zákon, Ordnung muß sein a on bude dávat milosti jen v „humanitárních případech“ (což asi 70+ letí důchodci nejsou). Když jsem říkal, že mi vadí mít za prezidenta vojáka, myslel jsem tím mimo jiné i toto uvažování.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)