8.9.2023
Kategorie: Společnost

Klima šílenství zastaví až tvrdý náraz do zdi

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Myslím, že to klima šílenství zastaví až tvrdý náraz do zdi.

CO2 je problém pouze pro aktivisty. Je to plyn, který příroda dokáže vynikajícím způsobem absorbovat a bez CO2 by nebyla zelená planeta. Nebyla by úroda.

Navíc i v předindustriálním období byly hodnoty CO2 vyšší než jsou dnes.

Stejně metan. I kdybychom z luk odstranili všechny krávy, hladina metanu neklesne. I kdyby z louky zmizelo 100 krav, tak z louky bude stejně metanu, jako by tam ty krávy byly. Metan vzniká nejen působením bakterií v žaludku zvířete, ale také tlením. Ze 100 kilo zelené píce sežrané krávou, za působení bakterií vznikne stejně metanu, jako ze sto kilo píce, která uhnije.

Stejně tak se během tlení uvolní oxid uhličitý, voda a další složky.

To i k tomu kolik vody je potřeba na jedno kilo hovězího. Ta voda z přírody nezmizí. Vrací se tam.

Aktivisté a pod jejich vlivem politici opomíjí sluneční aktivitu, klimatické cykly, kterými tato planeta prochází. Mluví se o jevech jako je El Niňo a zvýšených teplotách. Nikdo už neřekne, tedy řekne, ale není mu dán prostor, že tyto jevy jsou přímým důsledkem sluneční aktivity. Politici to nemohou ani připustit, protože pak by museli přiznat, že věci mohou být i jinak. A politik a aktivista se nikdy nemýlí.

Byla by to sranda, kdyby to nebylo k pláči. Požáry v Itálii a v Řecku. Přestože se ukázalo, že drtivá většina požárů byla založená lidmi, tak jsme mohli číst, že to je důsledek globálního oteplování. Až komické bylo, když na iDnes byl článek, kde řecký ministr řekl, že zadrželi 78 žhářů, aby dva odstavce níže bylo napsáno, že řecký ministr řekl, že požáry jsou důsledkem změny klimatu.

Letošní léto bylo takové jaké bylo. Větší část bylo chladno, pak dva, tři týdny horko. Plno článku o hrozném suchu, tropických teplotách, aby se nakonec ukázalo, že nejen zemědělci v ČR, ale v celé Evropě budou mít jednu z největších úrod v historii. Upřímně sám jsem letos skoro jednu třetinu úrody rybízu, ostružin, angreštu atd. nechal na keřích. Bylo toho moc. Jen meruňka mi pomrzla a broskev chytila kadeřavost. A ne, nezalévám. Ono totiž není podstatné, kolik vody spadne v létě, ale kolik v zimě a na jaře. To vám řekne každý sedlák se základním vzděláním. Jenomže, protože má jen základní vzdělání, tak jeho slovo nemá váhu, jako slovo vystudovaného magistra v oboru rekreologie, který sice ví houby o přírodních procesech, ale naprosto přesně ví co způsobuje člověk a co je potřeba dělat. Například nahradit plastová brčka papírovými, která se rozpustí v limonádě. Vědí tihle aktivisté jak vzniká papír?

Ve Francii teď přišli s nápadem určit minimální cenu letenky. Není přece možné někam létat za 30 Euro, podle francouzských politiků za dumpingové ceny a ještě znečišťovat ovzduší. A to je tam u moci prý pravicová vláda.

Jako u nás. A přitom má člověk pocit, že nám vládnou komunisté nejhrubšího zrna, kteří šli do voleb s nějakým programem, ale po volbách je vše jinak. Jen dneska se nesvádí problémy na keťasy, antikomunistické živly, ale na proruské živly, Babiše. Volíte stranu, ODS, která je proti Green Dealu. Která nadává na Babiše, že ustupuje Bruselu, aby pak tato strana ve spolupráci s koaličními stranami, prosadila během předsednictví podmínky pro Green Deal v podobě, o jaké snili všichni zelení revolucionáři v Evropské unii. Dokonce i pár věcí nad rámec. Asi s těžkým srdcem.

Jako blahé paměti Vondra s Lisabonskou smlouvou, uznáním Kosova.

Rakušan si odjede do Bruselu a dozvíme se, že podepsal dohodu o imigraci. Fiala pak následně odsoudí Maďarsko a Polsko, kteří nepodepsaly, že jdou proti českým zájmům. Já tedy nevím, jestli je českým zájmem zde mít to co má Berlín, Paříž, Londýn. Ale pro Fialu asi ano. Budeme tak větší Evropani, nebo co.

Budeme stejně jako oni pak skákat, jak imigranti pískají. Možná už to děláme.

Myslíte, že je zde ještě demokracie? Demokracie totiž není o tom, že mohu svobodně volit. To mohu, ale k čemu to je, když strana, kterou volím nakonec dělá opak toho, proč jsem jí volil. Demokracie je o svobodě vyjádření. Ano, ale k čemu to je, když vyjádření, které se nehodí je cenzurováno? Když lidé, kteří se vyjádří stejně, tak jeden dostane pět let kriminálu a druhý, protože je na správné straně je chválen v médiích?

Demokracie je o diskuzi. Ano, ale k čemu diskuze, kde nejsou oponenti? Kde nejsou přizváni lidé, protože mají odlišné názory, dnes se řiká populistické, extrémistické. Demokracie je i přeci o tom, že jak budu žít a co jíst rozhoduji sám. Ne, že mi někdo zakáže způsob svícení, vytápění, určí že mi škodí sladké, maso, voda, víno, pivo, mléko.

Demokracie je o soutěži, politické soutěži stran. Demokracie je i o svobodě médií. Je to tak? Rakušan a Piráti požadují, aby nesystémová média měla zakázanou reklamu. Lidé nespokojení s vládou jsou nazývání extrémisty. Politické strany, které nejdou v hlavním proudu jsou prý antisystémové. Když se protestovalo proti Babišovi bylo to znakem, že lidé si nechtějí vzít demokracii. Když se protestuje proti dnešní vládě, tak jsou lidé nálepkování jako proruští, antisystémoví, extrémističtí.

Extrémista je i ten, kdo požaduje demokracii bez přívlastků. Demokracii, kde politici budou plnit vůli voličů.

Možná to vypadá, že jsem začal psát o něčem a skončil s něčím jiným. Jenomže ono to vše spolu souvisí. Hlas sedláka, který celý život tvrdě pracuje na poli, volí ODS vyslyšen není. Je to jen hloupý sedlák. Hlas aktivistické pijavice z neziskové organizace, placené ze státního rozpočtu, tedy i z daní onoho sedláka, vyslyšen je a je vydáván za argument a pomalu slovo boží. Proč? Protože co může takový vidlák vědět o životě, když skončil v deváté třídě a pak makal na farmě, kde dojil krávy a přehazoval hnůj vidlemi a myslí si, že existují jen dvě pohlaví a když má problém, tak nenavštíví psychologa, ale jde štípat dříví?

Řekl už někdo těm aktivistům, kteří jsou ověšeni tituly, že naší civilizaci nevybudovali myslitelé jejich typu, ale lidé tvrdě pracující, mnohdy bez vzdělání. U nás Baťa. Že demokracie není o tom, kde se prosazují zájmy nevolené menšiny, ale o tom, že politici plní co voličům slíbili? Že v demokracii by měla být diskuze a o odborných věcech by měli diskutovat odborníci a ne lidé s představou a ideologickým zaujetím?

Ne, nežijeme v demokracii. Žijeme v totalitě, která předstírá, že je demokracie. Volnost cestování není znakem demokracie. i Číňané mohou volně cestovat.

Blahobyt není znakem demokracie. Třebas ta Čína nás už předbíhá v životní úrovni. Demokracie nejsou zákazy a omezení, nařizování jak máte žít a myslet a kdo myslí jinak, je vyvržen ze společnosti. Vyhazován z vysokých škol, jen proto, že řekne, že lidé si nejsou rovni, nemohou si být rovní. Kde jsou ze škol vyhazováni i žáci, protože nesouhlasí, například s tím, že je jen muž a žena, že si dovolí říci, že tráva je zelená a obloha modrá.

Málokomu bude něco říkat jméno Enoch Powell. Varoval před imigrací a pronesl projev, kde zaznělo “„Národ si staví svou pohřební hranici, v budoucnosti vidím řeku krve!“ On myslel jen imigraci, ale dnes to jde převést i na zelené šílenství.

A měl pravdu. Vzpomínáte na Grétu a její slova, že jsme jí zkazili dětství? Ano zkazili, měla žít jako její prarodiče, kteří pracovalo od osmi let, měli děti a doufali, že se budou mít lépe než oni.

Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)