14.3.2023
Kategorie: Společnost

Kladivo na dezoláty

Sdílejte článek:

MILAN DANIEL

Soudím, že vládní věrchušce v čele s ministrem známým z kauzy Dozimetr a ostřížem střížem musí být po čertech líto, že parlament před čtrnácti lety zrušil platnost do té doby platného trestního zákona z roku 1961. Ten ve své hlavě I., která zahrnovala trestné činy proti republice, měl kromě dnes nepochopitelného trestného činu nedovoleného opuštění republiky i velmi záviděníhodné perly.

O co lépe by se policii pracovalo, kdyby mohla nehodné občany stíhat za hanobení, pobuřování či podvracení. Stačila přece jen malá redakční úprava, motiv nenávisti k socialistickému společenskému a státnímu zřízení bylo lze snadno nahradit případnějším. Kladivo na dezoláty by bylo na světě, kriminály by měly konjunkturu, občanstvo by se nesrocovalo a pětikolku by s láskou oslavovalo.

Režim si ve stávající nouzi oblíbil trestný čin schvalování trestného činu genocidia, jehož se mají nejčastěji dopouštět zlotřilci, kteří vyjádří byť jen pochybnosti o zločinech na Ukrajině. Tedy o těch ruských, aby bylo jasno, protože armáda ukrajinská, do níž jsou začleněni i slavní Banderovi vnuci, nikomu neprávem ani vlas nezkřiví.

Těch případů je bohužel více než tanků, které moudří Čechové do boje s Rusem vyslali. Už před rokem padlo podle Novinek téměř dvacet obvinění, další desítky případů byly policií prověřovány, ale oznámení bdělých občanů na toto téma (to je u nás taková hezká tradice) policie přijala v té době na sedm set. Od té doby řady zločinných schvalovačů logicky patrně zhoustly. A to i proto, že stát bohužel nemá k dispozici účinné nástroje, jimiž by na tento nedobrý stav mohl účinněji reagovat.

Ne, že by tedy zahálel. Vládnoucí ochránci demokracie připravují zákon o dezinformacích – ale to je při vší úctě k jejich snaze přece jen menší ráže než třeba to podvracení. A když už nám visí na Národním muzeu ukrajinská vlajka, měla by se zde pětikolka inspirovat důkladněji – televize sjednotit do jednoho kanálu, opoziční média zrušit a konečně i tu opozici prostě rozpustit a pozavírat. Stejně může se svými 92 hlasy – jak píše Jarda Bašta – jen šoupat nohama…

Pětiválec má hlasů 108 a jeví odhodlání tu demokracii utužit.

Ještě je pár pamětníků politického oddělení, jež bylo v sedmdesátých letech na pátém úseku věznice na Borech, kteří by mohli pomoci svými vzpomínkami a zkušenostmi. Není ovšem jisté, zda by stačila kapacita. Tehdejší komunisté tam drželi buřičů sotva stovku.

Naopak pro dozorce by jistě bylo kam sáhnout.

Kteří byli v nacistických koncentrácích nejhorší, neradno ovšem připomínat.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)