4.4.2024
Kategorie: Ze světa

Kennedy: Biden je pro demokracii větší hrozba než Trump

Sdílejte článek:

PZ

Synovec zavražděné hlavy státu J. F. Kennedyho Robert F. Kennedy svůj názor odůvodnil tvrzením, že Biden údajně zneužívá federální úřady k cenzuře. Sám Kennedy byl donedávna demokratem, ze strany ale vystoupil.

Kandidát na amerického prezidenta Robert F. Kennedy s tímto tvrzením přišel v rozhovoru pro CNN nezávislý prezidentský kandidát Robert F. Kennedy Jr., který je členem slavné politické dynastie z USA.

Synovec zavražděné hlavy státu Johna F. Kennedyho svůj názor odůvodnil tvrzením, že Biden údajně zneužívá federální úřady k cenzuře. Sám Kennedy byl donedávna demokratem, ze strany ale vystoupil.

„Mohu argumentovat, že prezident Biden je mnohem větší hrozbou pro demokracii a důvodem je, že prezident Biden je prvním prezidentem v historii, který využil federální úřady k cenzuře politického projevu a cenzuře svého oponenta,“ řekl pro CNN Kennedy.

Kennedy např. poukázal na to, že jeho profil na sociální síti Instagram byl v roce 2021 zablokován kvůli „opakovanému sdílení vyvrácených tvrzení o koronaviru či vakcínách“. Loni mu byl jeho účet znovu zprovozněn poté, co oznámil kandidaturu na prezidenta.

Podpora Kennedyho se podle zámořských průzkumů pohybuje mezi 10 a 20 procenty, a na Trumpa s Bidenem tak v současné době výrazně ztrácí. Svojí kandidaturou však může oběma favoritům uškodit.

CNN

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
4 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)