
Když opozice a prezident hájí sudetoněmecký landsmanšaft
KAREL STRAKOŠ
Za týden se na brněnském výstavišti poprvé v historii koná sjezd Sudetoněmeckého landsmanšaftu. Osmdesát jedna let po Mnichovu, protektorátu a odsunutí. Akce, kterou by nikdo na českém území nečekal, se stala realitou.
Co je ovšem na celé věci nejhorší je, jak se k němu postavila česká opozice a prezident republiky.
Zatímco vládní ANO a SPD spolu s vlasteneckými spolky, Klubem českého pohraničí a tisíci občany proti akci protestují, varují před provokací a relativizací historie, v podstatě celá parlamentní opozice ODS, TOP 09, KDU-ČSL, PIRÁTI a prezident Petr Pavel se postavili na druhou stranu barikády. A to způsobem, který by za normálních okolností působil jen trapně, kdyby nešlo v podstatě o kolaboraci.
Prezident Pavel pozval bavorského premiéra Markuse Södera, jednoho z hlavních podporovatelů landsmanšaftu přímo na Pražský hrad hned poté, co vystoupí na sjezdu. Tímto akci fakticky požehnal. Pavel, který by měl především hájit zájmy České republiky a historickou paměť národa, místo toho vysílá signál, že všechno je v pořádku, pojďme se poníženě usmířit.
Stejně se chová celá opozice. Místo aby hájili nadstranický český zájem, reagují reflexivně. Když je proti Babiš a Okamura, my musíme být pro.
Frázemi o dialogu, evropských hodnotách, o tom že nesmíme jitřit staré rány a laciném nacionalismu obhajují akci, kterou většina normálních lidí vnímá jako provokaci.
Jako by Benešovy dekrety, odsun a nacistická okupace byly nějakým sporem mezi pravicí a levicí, a ne otázkou, která se dotýká drtivé většiny českých rodin s kořeny v pohraničí.
Toto není téma pro politické hrátky. Toto je téma národní paměti. Téma lidí, jejichž dědové a babičky zažili okupaci, Lidice, popravy, nucené práce nebo vyhnání. A právě ti teď vidí, jak se celá opozice a jejich prezident staví na stranu organizace, která osmdesát let odmítá přijmout odsun jako důsledek vlastní kolaborace s Hitlerem.
Landsmanšaft celou situaci se sjezdem v Brně podcenil. Místo tichého krájení salámu a postupné změny narativu dostal veřejnou bitvu, která téma znovu probudila. Místo smíření se jim daří vyvolávat odpor.
A opozice s prezidentem jim k tomu ochotně pomáhají. Těžko říct jestli z ideologické zaslepenosti, skrytých zájmů nebo z obyčejné politické hlouposti a krátkozrakosti.
Benešovy dekrety nejsou toxické téma, jak by si někteří přáli. Jsou součástí základu poválečné České republiky. A kdo je dnes relativizuje nebo oslabuje, ať už přímou podporou sjezdu, nebo pozváním Södera na Hrad, ten plivá na hroby těch, kteří za svobodu a obnovu státu položili životy.
Toto není spor levice a pravice.
Toto je spor mezi těmi, kteří ještě ctí paměť vlastního národa a těmi, kteří ji jsou ochotni vyměnit za německé a bruselské pochvaly.
A v této chvíli bohužel velká část opozice a prezident republiky stojí na špatné straně.
Není to jen politická chyba. Je to morální selhání.
FB


Ti, kteří souhlasí se sjezdem sudetských Němců na našem území, se v podstatě stydí za to, že jsou Češi. Neznají historii našeho státu, nebo ji nechtějí znát.
Ovšem nestydí se pobírat od Čechů, Moravanů a Slezanů opulentní bakšiš za své politické přešlapy. Politiku dělají jen jako výnosný džob. Česká republika a její občané jsou jim ukradení.
Čtvrteční přijetí deklarace české poslanecké sněmovny proti konání Sudetoněmeckého dne v Brně označil Posselt za „frašku a karikaturu“ parlamentního procesu, jak je dohledatelné na internetu.
Dobře otylý šéf dělá, K.H. Frank se s protektorátní vládou také nemazal.
Jenže oni si za to ve vládě mohou trochu sami. Kdyby se tolik nesnažili udělat sjezdu reklamu svými protesty, mohla akce proběhnout tiše, bez většího zájmu veřejnosti. Jenže se o ní mluví už měsíce a opozice toho samozřejmě využila. A proč se vláda zaměřila na toto téma? Ze stejného důvodu, proč se neustále propírá ten trapný summit NATO: odvedení pozornosti od vládních slibů.
Proč se vláda zaměřila na toto téma?
Protože vyvlastňovací a vysídlovací dekrety (o které jde!!) jsou rozhodující pro náš poválečný vývoj dodnes. ´Postupim´ se klidně zruší, pokud to pro signatáře bude výhodné a Rusko nás už hájit nebude – díky fialovým idiotům jsme nepřátelé. A nastane „kabaret“, soudy, tahanice, zvraty, že si to nedokážeme představit….
Ke zrušení dekretů je tak dlouhá cesta, pokud je to vůbec možné (což nikdo neví), že je úplně jedno, kde nebo kolikrát se skopčáci sejdou. Opět se tu dělá velbloud z komára.
Osud přeje přioraveným,
Kolik milionů důvěřivých optimistů v historiisvěta
nemázásluhou sví víry v lidské moudo a dobro ani svůj hrob
Na rozdíl od Vás mám vtíravý pocit že právě vláda Babišboyss si právě svým nedávným, poměrně dlouhohým okázalým hubydržením k problmu sleziny dvou vrhů vlastirádných krys dost ublížila.
Opozici všekazů dala prostor prohlásit jejich mlčení za prodejnost prostitutek.nám svým voličům,příznivcům a sypatizantům studený pot obav ,že by snad měla ta flanelovofialovstá sebranka snad poprvé za čas své existence pravdu.
Situaci snad dokonce zachránili paradoxně hovniválové,kteří vzácně a včas dospěli k názoru že by začná část z nich splněním všech přání a tužeb toho henleinovského hrocha snad i přili i o své zbožňované kuličky ,
A tak i oni nacházejí v sobě odvahu proti tomuto heydrichovskému svinstvu očisty tohoto prostoru od českomoravského xindlu vystupovat
Bíky a vydržať
Smíření mezi čechy a němci bylo dávno provedeno z obou stran i na vládní úrovni. Zájem nacistů a Prezidenta Petra Pavla je ignorovat dřívější usmíření a obnovit požadavky těch, kteří s nacisty kolaborovali.
Prezident Petr Pavel dělá neustálé ,,akce,, k rozkladu České republiky jako funkčního státního útvaru pro hájení práv čechů a moravanů v EU uskupení. Propaguje poddanství a otrockou podřízenost potomkům gestapáků ve vedení EU.
Když se reprezentace českomoravských vlatizrádců současná opozice a prezident této země v rámci své záchrany hodlá vtírat tentoktrát do rekta baráčníků BRD landsmaschaftu vedených překynulým hrochem ,je to jejich boj,
Tím jen dokazují svým voličům přížnivcům i donátorům jakým zoufalcům a všehoschopným potkanům dali svoji víru,důvěru naději, mnozí i nemalé částky,
Hovořit o prezidentovi odmítám
,Rozbor a existenci krys chameloních protentokrát přenechám zoologům,
Dnešní Novinky daly B,Posseltovi široký prostor k
rozvinutí se.
A já jen z hubou otevřenou sledoval z jak přezíravou pohrdavou arogací se tenle skopčáský hroch vyadřuje o soušasné vládě a všech kdo neroní hojné slzy nad udělem vlastizrádných henleinovských vlastizrádných obyvatel česko/moravsko slezských Sudet .a všech větších měst
A tak se ptám ?
Dovolil by si tenhle drobeček podobně vystupovat v Polsku,Francii či třeba i v Ruské federaci,kde se už od časů carů velice úspěšněa promRusy i prospěčně etáblovala početná skupina skopčáckých vystěhovalců z věčně mezi sebou válčícich německých států,státečků.tečků
a ůůů??