11.8.2023
Kategorie: Politika

Když blbost kvete, Pekarová …

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

I když jsou prázdniny, což nám neustále připomínají rozpálené léto a vedra atakující čtyřicítku, jak nám to aspoň tvrdí média a statistici hovořící o nevyvratitelné klimatické tragédii, stále nám politici umí hnout žlučí. A někteří jsou k tomu doslova předurčeni.

Markéta Adamová Pekarová po nepříliš dlouhé době získala opět podnět k vyslovení dalšího blábolu. Považuje totiž rozhodnutí taiwanské firmy o výstavbě nové továrny vyrábějící čipy v Německu za české vítězství. Snažíme se nějak domyslet, jak to myslela, protože v tom pro Českou republiku nevidíme absolutně žádnou výhodu. Tedy pokud se Pekarová Adamové tímto nesmyslem konečně nepřiznala k tomu, že současné vedení státu pokračuje v integraci ČR do struktur Německa a nesměřuje nás k přeměně v jeden okres patřící pod správu Berlína.

Výstavba výrobny nedostatkových čipů v sousedním státu není žádným českým vítězstvím. Po stránce ekonomické je to pro nás naprostá nula. Ani zaměstnanost to nijak neovlivní. Každá taková fabrika je náročná na energie a suroviny. Takže nám akorát tak ČEZ opět zvedne cenu elektřiny, protože nějak ty stroje pohánět Němci musí, ovšem část svých elektráren vypnuli a rabují naši síť. Samozřejmě stát z toho má solidní bakšiš formou odvodů ČEZu, prostý občan však nadále platí jako mourovatý. Pokud jde o potřebné suroviny, Pekarová Adamová asi netuší, jak a z čeho se čipy vyrábí. Většinu zdrojů potřebných nerostů pochází z Číny, Ruska či Afriky, takže ač se snažíme dopátrat, v čem je tedy výhoda toho, že se v Německu bude vyrábět potřebný produkt, nic nás nenapadá.

Návštěvy našich parlamentních výprav na Taiwan se minuly účinkem. Taiwanci postaví továrnu radši v Německu, takže naše rozepře s Čínou na mezinárodní úrovni, kdy Peking považuje naše nediplomatické návštěvy na jimi považované čínské území za vměšování do vlastních vnitřních záležitostí, jsou vlastně kontraproduktivní. Vystrčil, Pekarová Adamová a další svým pobytem na Taiwanu a zvaním tamních politiků k nám opět ukázali svou krátkozrakost. A jako bumerang se to vrátilo zpět. Tedy pokud Pekarová Adamová nelobovala rovnou za Německo. V tom případu by to mohlo být z její strany považováno za úspěch. Je možné, že se považuje za euroobčanku, a protože Německo je ústřední mocenskou pákou v této smutné evropské sešlosti, možná tak předsedkyně našeho Parlamentu prezentuje svou příslušnost ke germánské nadřazené vrstvě.

Kdyby tomu všemu tak nebylo a Pekarová Adamová by nebrala budoucí stavbu továrny vyrábějící elektronické součástky u našich sousedů jako vítězství naše, ale spíše především Německa či Evropské unie, což odpovídá jejímu vztahu k ČR a k absenci jakéhokoliv vlastenectví, pak bychom se konečně dozvěděli realitu, kterou ti rozumnější vnímají dlouho. Pětikoalici český občan nezajímá a strukturálně nás stále začleňuje do tvrdého jádra německých přisluhovačů. Pravděpodobně jsme skutečně předurčeni k totální likvidaci jako národní stát. Pekarová Adamová je jednou z hlavních představitelek mladé generace schopné zapomenout, kde se narodila. Navíc tupost bývalé operátorky callcentra je do očí bijící. Její prohlášení se stala ostudou pro celý ancábl poslanců a je evidentní, kam až naše politická scéna poklesla, jsou li ve vedení tak neschopná individua tvořící vládní Pětikoalici.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)