9.8.2023
Kategorie: Ze světa

Kdy padne Velký bratr?

Sdílejte článek:

PHIL BUTLER

V roce 2013 Edward Snowden vyzradil informace americké Národní bezpečnostní agentury (NSA) o masivním sledování jednotlivců, firem a vlád v celosvětovém měřítku. Snowden zpřístupnil médiím miliony dokumentů a uchoval zásadní soubory, které dokazují jeho tvrzení, že americké agentury, zejména NSA, pracují beztrestně a špehují každého, kdo se ocitne v jejich hledáčku. Přestože whistleblowing Edwarda Snowdena odhalil ohavné operace NSA v úzké spolupráci se třemi ze čtyř partnerů Five Eyes: australskou ASD, britskou GCHQ a kanadskou CSEC, nikdo se neoháněl.

Šéf NSA a generálporučík amerického letectva ve výslužbě James Clapper, který lhal Kongresu o odposleších a dalších strategiích NSA, nedostal ani pohlavek. Prezident Obama pak napsal memorandum, v němž uvedl, že „plně důvěřuje vedení zpravodajské komunity ředitelem Clapperem“. Clapper rezignoval s účinností ode dne, kdy Barack Obama odstoupil z funkce prezidenta. Nyní působí jako odborný komentátor na CNN.Na nepředstavitelné pochybení jednotlivců a mocenských orgánů doplatil pouze Edward Snowden. On jediný je štvancem. A co hůř, celá aféra byla zkouškou vůle široké veřejnosti vzdorovat tyranii. Nyní se zdá být jasné, že tehdejší prezident Barack Obama a celá řada západních vedoucích představitelů v politice a byznysu věděla o hloubkovém sledování jednotlivců, firem, a dokonce i charitativních organizací bez zákonného oprávnění. V jednom případě šly NSA, CIA a GCHQ tak daleko, že špehovaly uživatele Second Life, Xbox Live a World of Warcraft a pokoušely se z těchto stránek získat potenciální informátory. To vše a mnohem více odhalil novinář Glenn Greenwald v deníku The Guardian.

Abyste si udělali představu o závažnosti toho, co NSA dělala, v Greenwaldově knize No Place to Hide (Není kam se schovat) uvedl, že deklarovaným cílem NSA bylo „shromáždit všechno“, „zpracovat všechno“, „využít všechno“, „spolupracovat se všemi“, „vyčmuchat všechno“ a „vědět všechno“. Barack Obama obhajoval NSA a další zpravodajské agentury a v podstatě řekl občanům Země, aby „šli do prdele“, pokud se jim nelíbí způsob americké ochrany. A špehování pokračuje.

Edward Snowden není ve svém údělu truthtellera sám. Zakladatel WikiLeaks Julian Assange je dokonalým obrazoborcem proti skutečnému Velkému bratrovi, kterého si Orwell jen představoval. Na útěku před americkým bezpečnostním státem je už více než deset let a dnes živoří v nejhorším britském vězení jen proto, že zveřejnil pravdu. Nejprve WikiLeaks zveřejnil hrůzné objevy Chelsea Manningové, které odhalily válečné zločiny, jichž se americká armáda dopustila v Afghánistánu a Iráku. Konkrétně Manningova svědectví ukázala světu hrůzy leteckého útoku B1 Granai v Afghánistánu, při němž bylo zabito 147 civilistů, většinou dětí.

Manning také prostřednictvím WikiLeaks vynesl na světlo nálet na Bagdád v roce 2007, kdy americké vrtulníky AH64 Apache zastřelily dva válečné zpravodaje agentury Reuters a civilisty. Pentagon nikdy oficiálně nezahájil vyšetřování, ale vydal prohlášení, v němž zpravodaje agentury Reuters obvinil z vlastní smrti, protože neměli na sobě „novinářskou výstroj“. V tomto případě neutrpěl urážku a zranění nikdo jiný než Chelsea Manningová.

WikiLeaks zveřejňovaly jeden trhák za druhým, včetně toho, jak Hillary Clintonová podvedla svého protikandidáta z Demokratické strany Bernieho Sanderse, aby se v roce 2016 utkala v prezidentském klání s Donaldem Trumpem. V tomto případě došlo k rezignaci předsedkyně DNC Debbie Wasserman Schultzové a k omluvě Sandersovi ze strany DNC. Wassermanová Shultzová je stále americkou zastupitelkou z 25. kongresového obvodu na Floridě a úřadu, do kterého nastoupila v roce 2004. Vedení Ameriky podvedlo lidi ve volebním procesu a žádná hlava nepadla. Pak obvinili Rusy, že ztratili Bílý dům. A teď, když jsme jim to dovolili, obviňují Rusy téměř ze všeho.

Cablegate odhalil, jak se ve světě rozpoutalo arabské jaro. Pak tu byla akta Guantánamo, syrská akta, Kissingerovy kabely a saúdská odhalení. Ale se zveřejněním e-mailů Johna Podesty a Hillary Clintonové a od nich WikiLeaks odhalily naprostou aroganci a bezohlednost washingtonských elit. Pak Seth Rich, zdroj úniků z DNC, zemřel rychle, dokonce i na washingtonské poměry. A opět nepadaly hlavy, ani na Guantánamu, ani kvůli debaklu v Benghází, a už vůbec ne, když USA vytvářející ISIS poslaly do Evropy miliony uprchlíků. Mluvíme o absolutní beztrestnosti. Sledujeme s očima dokořán školní rváče, kteří oškubávají nejen ostatní žáky, ale i učitele a ředitele.

Rychle přejděme k nedávno uniklým souborům Discord Files, podle nichž americký deep state stále špehuje Ukrajinu (odposlechy Zelenského kanceláře), partnery v NATO včetně Německa, diplomaty, jako je generální tajemník OSN António Guterres, i běžné občany, jako je tento pisatel, jehož data na Facebooku nedávno zabavila FBI v souvislosti s událostmi roku 2016. Nejnovější odposlech ministra Rovníkové Guineje v předvečer rusko-afrického summitu ukazuje, že ani špehování přátel a nepřátel ze strany USA nepolevuje. Americká státní bezpečnost poslouchá a pořizuje záznamy proti všem. Vládnoucí elity naší země se staly novou mafií, která provozuje ochranné gangy, používá úplatky nebo vraždy, shromažďuje vyděračské informace a ničí vše, co se píše o právech jednotlivce v naší americké ústavě. A přesto nikdo neválí hlavou. Od náletů dronů na mosty a ropovody až po satelitní zaměřování ruských generálů bojujících na Ukrajině, moje země už dávno odhodila bílý kovbojský klobouk.

Chci skončit s Akty Discord, které dokazují přítomnost speciálních jednotek USA a dalších zemí NATO operujících ve válečné zóně. Jen málo Američanů si uvědomuje, že se konflikt na Ukrajině přelévá na Blízký východ. Zveřejněné chaty Discord, jejichž autorem je údajně Jack Teixeira, jednadvacetiletý letec z Massachusettské národní letecké gardy, jsou desítky přísně tajných dokumentů odhalujících citlivé informace určené vysokým vojenským a zpravodajským představitelům. Některé ze souborů ukazují pronikání USA do ruských vojenských plánů, špionážní úsilí USA namířené nejen proti Rusku, ale i proti americkým spojencům a generálnímu tajemníkovi OSN.

Vládnoucí elity Spojených států zcela beztrestně špehují a podvádějí doma i v zahraničí. Mnoho analytiků hovoří o americkém státu sledování, ale jen málo z nich vypráví o krocích, které Američané podniknou po shromáždění zpravodajských informací. Nebudu zde mluvit o plynovodu Nord Stream, o svržení vůdců, jako je Muammar Kaddáfí, a o důsledcích změn režimů podporovaných Američany. Tuto zprávu chci zakončit konečnými škodami, ztrátou lidských životů, potenciálu a svobod, které by Američanům měly být tak drahé.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
2 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)