4.3.2024
Kategorie: Ze světa

Kdo bude hlavní poražený z války na Ukrajině?

Sdílejte článek:

PETR VLK

Doslova hysterické  trdlování západních  elit  kolem  dvouletého  výročí  války  na Ukrajině, vyvolané  zcela nyní  jasně obrácenou kartou  frontových událostí, mne dovedlo k přemýšlení, kdo  bude hlavním poraženým  v téhle  nesmyslné  válce. Měl jsem dostatek  času se  tím zabývat  v  minulých osmi týdnech. Z toho, co mi  nakonec  vyšlo  opravdu nemám žádnou radost. Nicméně….  ale  sami posoudíte, jestli se nějak  hluboce  mýlím.

Dnes nikdo netuší kdy  tohle  šílenství  skončí, natož  jak. Přesto  si  troufnu označit  hlavního poraženého.  A  to bez ohledu na  to, jak vše nakonec  dopadne. Ve  všech  variantách je  hlavní prohrávající  ten samý!  Tedy  – když vynechám samotné  Ukrajince.  Ti  to odnesou měrou nevídanou.  Jako národ  jsou v podstatě  v rozvalu.  Jednak proto,  že  dnes  už nejméně  celá  1/5 ze  země  odešla, emigrovala  a  sotva  se  do zpuštošené, korupcí prolezlé země  bude chtít  vrátit. Přidejte  si  k tomu totální demografickou krizi, kdy Ukrajina  vykazuje nejnižší porodnost v  Evropě, doslova  zdecimování  celých  dvou generací  ukrajinských mužů a  máte  dokonalý obrázek rozvráceného, zdevastovaného státu, bez jakékoliv  budoucnosti. Tedy pokud se Rusko nezhroutí a Ukrajina  neutrpí nakonec  zázračné  vítězství.

Možné  scénáře konečného výsledku jsou v podstatě  jen  tři.

  • vítězství Kyjeva
  • vítězství Moskvy
  • korejský  scénář

O  první  variantě   už  byla  výše  řeč. Kyjev  ještě  ne  tak dávno  do světa halasně   vytrubující jistou porážku Ruska a obnovení Ukrajiny  v hranicích  z roku 1991, dnes  nasadil  úplně  jinou píseň  – úpěnlivě  škemrá  – Západe  dejte  nám peníze, hodně peněz,  hodně,  ba ještě  více  zbraní a  všechnu munici , na kterou dosáhnete!  A  to hned  a bez dlouhých řečí. Jinak totiž prohrajeme!!  Hned  teď!

Ptám  se  sám sebe  – kde  je ono Zelenského obrovské sebevědomí  ještě  z před pár  měsíců. Kde je  prohlášení  šéfa  ukrajinské tajné služby  SBU  – Budanova,  že  do jara budou ukrajinská vojska  na Krymu a  vychloubačné prohlášení nevzdělaného  zoufalce -šéfa českého ministerstva  zahraničí,  že  už se těší na  dovolenou  na Krymu?

Dnes  západní tisk v podstatě  unisono  píše  o  zcela  reálné možnosti  velké  ukrajinské/ západní  porážky,  o  tom, jak Rusko a jeho armáda  jsou každým dnem silnější…

Zvláštní  že?

To  západní vlády a  štáby  jejich odborníků, stejně jako všelijakých  bezpečnostních analytiků a mediálních  vševědů  neviděli  realitu???  Nebo nechtěli vidět? Slepota  a neschopnost? Nebo snaha se zavděčit  za  každou  cenu, tedy  doslova prostituovat? Nebo  to všechno dohromady?

Ani  nejsem schopen  vybrat,  kterou možnost považuji za horší. Nutně  se ovšem musím zeptat, byť jen sám sebe, jak by  za stávajících okolností  asi tak Ukrajina  mohla  Rusko porazit?

Existuje  jediný způsob  – vnitřní  zhroucení  ruského státu, podobné  stejnému procesu  v  císařském Německu v roce  1918.  Netvrdím,  že  to, při známém ruském šlendriánu, je  absolutně  vyloučené  – viz například  Prigožinův  puč.  Ale, že bych  to  držel, zejména nyní,  za pravděpodobné?  Proč?  Z jakého důvodu?

A  to  zatím nezvažuji variantu,  že  v případě  hrozícího debaklu by  Rusko  sáhlo  do svého atomového arzenálu!  Prostě  jaderná supervelmoc žádnou válku prohrát  nemůže. To  říká elementární logika. A  nic v  této rovnici nezmění  případné  zapojení armád  NATO, jak onehdá navrhoval  zdivočelý  Macron.

Pojďme  k  druhému možnému výsledku  – vítězství Ruska.  Ještě před  rokem tahle  možnost vypadala  značně utopicky. Rusko  prostě muselo strávit  jasné  úspěchy  Kyjeva  v  Charkovské oblasti. Za mne  naprosto nepochopitelné  selhání, ba  totální slepota  ruské rozvědky,  nejvyššího velení  i operativních  vojenských  špiček na  charkovském směru a  to v nevídaném rozsahu. Kdy Ukrajinci snadno přemohli  tehdy  tam umístěné sporé strážní  a policejní  jednotky.  Dnes, zejména  od  vítězství  v Avdějevce,, je  situace  diametrálně odlišná. Viz  hysterie západních papalášů  a  tisku!

Kyjev  a  ti vždycky a jedině správní  ukazují kolem sebe  – tu na údajně  váhavé  západní politiky  typu Scholz, ale především na  americký Kongres. Přesněji na  jeho dolní komoru – sněmovnu reprezentantů, ovládanou republikány, které  zlovolně  řídí a jimi manipuluje, z malicherného osobního zájmu stát  se prezidentem – superzloduch  Donald  Trump. Který  nedovolí  přijmout  finanční pomoc  pro Ukrajinu ve  výši 60 miliard  dolarů… I když Ukrajinci  těžce  krvácí!

A  tím  je umožněna  hrozba  ruského vítězství!  Takhle  je  to nám a  celému  kolektivně západnímu světu podáváno. Odporný Trump!

Jenže je  to celá a  jediná pravda?

Já  to  s  ní  mám jako většinou, když mi mainstream a naši politikáři  chtějí  mermo mocí cosi  navalit  do dutiny lebeční – zkusím  ty  jejich  jediné pravdy obracet  ze  všech stran a velmi pečlivě je přezkoumat. Což jsem učinil i v tomto případě!

Takže  hodný,  vážnosti  ukrajinské situace  si  dobře  vědomý  Biden  by  Kyjevu  ty peníze poslal hned, kdyby  ti zatracení a odporní reps  nespojili peníze pro Ukrajinu s uvolněním  velkého  balíku  financí na totální opevnění a utěsnění jižní  hranice Spojených států s Mexikem. Přes  kterou proudí opravdu už  gigantický  příliv  migrantů  ze zbídačených zemi  zejména  střední Ameriky  – ostatně  – amerického zadního dvorku!

Ze všech  relevantních průzkumů  provedených v poslední době  v USA  vychází  jako  fakt,  že právě obrovská masová ilegální migrace  je  vnímána, spolu s  ekonomickou situací, jako  zásadní hrozba pro běžného Američana!

Co brání  Bidenovi, aby  splnil  republikánské podmínky? Přidělil dostatečné prostředky  na zeď, přijal tvrdá opatření proti ilegální migraci a   získal tak republikánský  souhlas  s dalším financováním Kyjeva?  Na  to se nikdo s kolektivně  západních politikářů a jejich mediálních nohsledů nezeptá!!!

Protože pokud  je  to vůbec napadne, dojdou automaticky  k  stejně jednoduché  jako správné odpovědi – tohle neudělá z těch  nejčtenějších  osobně  zištných  důvodů!  Chce  být  totiž  stejně jako Trump za  každou cenu opět  zvolen do Bílého domu! Prostě  ta nejsobečtější osobní ambice“‘ Já  chci prezidentovat, ať  to stojí cokoliv  a  nějaké starosti  voličů,  jakkoliv oprávněné, mne nezajímají.

Hispánci, tedy  ti co do USA  přišli  v minulosti z Latinské Ameriky jsou základním stavebním kamenem elektorátu  demokratů! A každý  z nich má spoustu příbuzných v původní  vlasti, kterým by  chtěl pomoci do vysněné Ameriky! Takže pokud by  Biden vyslyšel obavy  většiny  Američanů,  doslova  by pohřbil svoje  šance na  setrvání v Bílém domě! Takže  kdo je tady  ten odporný sobec?

Trump, který chce Američany  ochránit a řešit jejich starosti  nebo současný prezident, který přísahal na  ústavu země, že bude  dělat všechno možné  i nemožné k jejímu obecnému prospěchu a  přitom  hledí jen sám na sebe  a druhé  funkční období a proto nehodlá čelit  migrační povodni?  A  podobně je  to s  Ukrajinou!!!  Kdyby  opravdu chtěl peníze pro Zelenského,  už  dávno mohl naplnit  republikánské podmínky! Jenže nechce. Ukrajina  je mu prostě ukradená! Opravdu  důležitý je jen jeho druhý mandát!

Takhle mi to vyšlo!

A  co možnost třetí  – korejský scénář?  Zdá se, že  tohle  řešení už není na Západě  tabu. Jako  první s ním, skoro před rokem přišla  RAND  Corp. Dnes  hlasů pro je  už  daleko více  a zdá se,  že  není daleko doba, kdy  se  v tomto smyslu začne  konat. Zejména pokud Rusko bude  dále úspěšné. Zelenský  a jeho klan  k  tomu, i přes jejich odpor  může  být Západem, zejména  USA,  snadno  dotlačen. Ať si Fialové a Pavlové a všichni jejich  Romancovové, Palatové, Fendrychové  a Mitrofanové troubí do světa  cokoliv!!!!

Mimochodem zakladatel  americké  žoldnéřské  jednotky  Black Water v týdnu prohlásil zcela  jednoznačně,  že  i špatný  mír je  lepší  než dobrá  válka! Směrem  ke  kyjevskému vedení. Nepochybuji,  že  velmi dobře  ví o čem mluví. Jen Zelenským, Fialům a Pavlům to ještě nedošlo!

Ovšem dobře  vím, že  jsem vám dlužen odpověď  na otázku  z  titulku tohoto  článku – Kdo bude hlavní poražený z války na Ukrajině?

Tedy kromě  obyčejného Ukrajince…

Mám pro vás/ nás  špatnou zprávu – vy a já!!!  A  to ve všech třech možných scénářích.

V tom prvním, při ruské prohře prohrajeme proto,  že  naše  vrchnosti budou utvrzeny  v tom,  že lhát a podvádět se může, zrovna  tak falšovat dějiny, cenzurovat,  nebrat  na vědomí  zájem veřejnosti, atd. atd. Prostě  případná žlutomodrá  výhra by jim všechno legitimovala. A na nějaký čas  ještě stvrdila  těžce  uvadající západní  dominanci. Ovšem se  zcela  reálnou  vyhlídkou,  že se dočkáme  jaderného Armagedonu, protože  jak jsme  si již  dovodili – jaderná supervelmoc  žádnou  válku prohrát nemůže. Takže  naše prohra!

Druhá  varianta – ruské vítězství, je  zrcadlovým obrazem té první. Znamenala  by  totální porážku kolektivního Západu a  naprostou ztrátu jeho vlivu a síly.  Navíc a řekněme  si to otevřeně, by  znamenala  vytvoření  multipolárního světa,  kde by  se  na slunce  drali  silně  ambiciozní politikáři  a  státy bez  jakékoliv  odpovědnosti k obyvatelstvu planety. Míním tím typy  jako Erdogan  nebo  teheránští ajatolláhové a jim podobní, co by jich najednou  na zeměkouli  bylo! Opravdu  je  v našem zájmu  jim umožnit  globálně  vyrůst do pozic  světových hráčů?  Silně pochybuji. Navíc  by  ruské  vítězství znamenalo  naprostý ekonomický  debakl a  to zejména a především kolektivně  evropského  Západu!!!  S nezaměstnaností,  desinduastrializací a  chaosem. Opravdu  tohle  chceme?

Třetí  možnost  – korejský  scénář? Ani ten není lepší!  Ano, přestalo by se  střílet a zabíjet.  Ale  co dál???

Ukrajina  by se nikdy nesmířila  se ztracenými územími. Toužila  by po  revanši. A kolektivní Západ  také.  Ten „mír“ by  představoval stálé nebezpečí,  že  vypukne  další  válka! Západ  by najel  na  bezprecedentní navyšování vojenských výdajů  a s Kyjevem provozoval přesně  stejnou politiku, jakou jsme  zažili  po roce  2014 a  během Minských dohod. Jak dlouho by trvalo, než by se  Ukrajina,  zkonsolidovala, znovu vyzbrojila s podporou Západu a všechno začalo nanovo a možná ještě  daleko hůře???  Tohle  chceme? Já tedy ne – za mne jde o nejhorší řešení  ze všech. Ostatně – troufnu si odhadnout,  že Putin  k této  verzi momentálně ní ochoten.. Kvůli tomu, co  jste právě  četli. Navíc  – nemá  ani  špetku důvěry v  jakékoliv  závazky a  sliby  ze strany kolektivního Západu a jeho jednotlivých členů.  Podvod  s Minskými dohodami se prostě nedá zapomenout!

Postě  vy  a já  jsme  v každém pádě  hlavními poraženými  téhle  nesmyslné  války. Ať dopadne  jakkoliv. Nechápu, proč  kolektivně západní papaláši dopustili, aby  k ní došlo. A  aby se   v ní pokračovalo, když  svitla  hmatatelná  šance na mírové řešení. Proč  svou antiruskou bigotností  dohnali Rusko do čínského objetí!  A nevídaným způsobem tak posílili fatálního soupeře  Západu!  Ale  to už jiná story. Úplně jiná a tady  je  čas přestat!

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)