27.10.2022
Kategorie: Společnost

Kde je vůle, tam je i cesta

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Tak zítra zase na Václaváku! Česko na prvním místě… bude se hulákat a volat po demisi. Opět jsme svoláni z celé republiky, opět o tom Česká televize ani nepípla, opět je to úplně jedno, protože to už umíme bez ní. Ale opět zřejmě v davu uvízne celá řada nic netušících Pražáků, kteří si budou muset vyslechnout věci, které se jim vůbec, ale vůbec nebudou líbit. Informační embargo bude prolomeno až po demonstraci, kdy se o sobě zase dozvíme, jací jsme dezoláti a jak lynčujeme nebohé Ukrajinky, které pod pódiem provolávají ukrajinskou verzi síghajlíčku.

Já vím, že se nám organizátoři rozešli a na pódiu tentokrát bude jen Láďa Vrábel a s ním dost nových tváří. Také vím, že mu hodně řečníků účast odřeklo. A protože jsem velmi blízkým svědkem oněch událostí, mám hroznou chuť říci, že když Vrábelovi všichni odříkají, tak zřejmě nebude chyba u všech. Ale neřeknu to. Neřeknu to, protože na konci střetu o koncepci a další postup, nejsou dvě demonstrace zároveň, ale pořád jen tato jedna. Jirka Havel a jeho tým lidí prostě ustoupili a žádnou vzdorodemonstraci nedělají. Palec nahoru.

Ustoupili, protože to bylo rozumné. Ustoupili, protože fakt nejde o to, kdo nás svolává. Na demonstraci jdeme kvůli sobě, ne kvůli organizátorům. Jdeme tam, protože my máme obavy z budoucnosti, my si myslíme, že Fiala je kretén a vede nás do záhuby, my s tím chceme něco dělat a jediné co máme, je naše množství.

Kdo z vás si doma dokola pouští oblíbené vystoupení svého lídra z předchozích demošek? Kdo už umí skoro nazpaměť oblíbené pasáže svých řečníků? Kdo běžně cituje skvělé výroky Josefa Skály, Zuzany Majerové, Jindry Rajchla a ostatních? Viděli jste snad, že by Česká televize pustila jako odstrašující příklad řeč Ládi Vrábela? Ne, jen na něj nasadili jedubabu. Poslouchali jste diskusi politologů a právníků, kterak rozebírají, zda Noveský či Štěpán neřekli něco, na co by se dala podat žaloba? Když o tom tak přemýšlím, nejvíc si lidi pamatují hentu holubicu. V obou případech měl pták smysl pro publikum a letěl pěkně dolů nad hlavami všech, než uhnul nad střechy a pryč. Mééédia stejně řeší jednu Ukrajinku pod pódiem a Ortela, kterak zpívá hymnu.

Na ten největší průlom totiž ještě stále čekáme. Ještě stále z pódia (a nebo i mimo pódium) nezazněla řeč, která by zarezonovala celým národem. Ještě stále jsme neodešli domů s něčím, co bychom chtěli na potkání říkat i ostatním. Ještě jsme se všichni nezamilovali… zatím jen někteří. Zatím netlačíme na vládu řečmi z pódia, ale prostou kvantitou.

Ano, dozvěděli jsme se celou řadu informací od odborníků. Dozvěděli jsme se dost, abychom byli ostražití a tušili, co se na nás chystá. Dozvěděli jsme se i nějaká možná řešení… teda minimálně do doby, než Amíci zničili Nordstrýmy. Slyšeli jsme celou řadu velmi dobrých projevů. Ale na to hlavní ještě stále čekáme. Jen ať se tam na pódiu pěkně vystřídají. Jen ať mluví i jiní někde jinde. Jen ať vznikají různé koncepce, kam to vést dál. Až začne Fiala v přímém přenosu brečet, že plyn není a jeho milované celoevropské řešení nám jen vyprázdnilo zásobníky ve prospěch Bavorska, tak si sakra budeme muset vybrat někoho nového. Tož ať je z čeho vybírat. Ve skutečnosti nikdo nevíme, co přesně se stane a jakého lídra budeme potřebovat. Už se nám profilují. Tož jen houšť a větší kapky!

Zatím je naší největší zbraní množství. Zatím nikdo v majnstrýmových mééédiích necituje Jindru Rajchla. Žádný vládní politik zatím nemluví o tom, co zaznělo z pódia. Všichni se jen děsí toho, že Václavák je plný. Proti tomu jedinému chtějí Chvilkaři v neděli bojovat. Demonstrace proti strachu se povede jen tehdy, když tam bude víc Chvilkařů, jak nás. To jediné řeší – i oni dobře vědí, že je naprosto jedno, co budou různí Klusové a Holubové kvákat z pódia. Oni vědí, že i ta největší hovadina na tom nic nezmění. Je jim naprosto jasné, že všechno rozhoduje fotka z výšky. Fotka, která ukáže, jak moc byl Václavák plný a jak moc praskal ve švech. To je první, druhý, třetí i desátý důvod. My i oni teď bojujeme stejnou zbraní.

Kvantita, která se stává kvalitou…. To je, oč tu běží. Proto tam budu taky. Vy, co byste se se mnou chtěli potkat, v zítřejším článku budou bližší infromace. Vy, co byste mě chtěli slyšet z pódia, v zítřejším článku bude to, co bych z pódia říkal.

Myslím, že to takhle udělají víceméně všichni. Bez ohledu na dohady o prostor na pódiu, stejně všichni přijdou. Nikdo z nás nezávisí na České televizi a všichni si umíme udělat pí ár sami. Kdo nemůže mluvit na pódiu, ten bude mluvit pod pódiem. Kdo nebude oslovovat lidi z velkoplošné obrazovky, ten je osloví pomocí fejsbůku. Už to umíme, už jsme se propojili, už jsme všude. Tato demonstrace ještě není začátek konce. Spíš konec začátku.

Jdeme tam kvůli té fotce shora. Stejně nám mééédia vloží do úst to, co jsme neřekli. Stejně o nás budou tvrdit to, co není pravda. Stejně nás budou vláčet bahnem, budou si vymýšlet a posílat provokatéry. Stejně budou vyzývat policajty, aby zasáhli a rozehnali nás. Stejně budou zase stát u Muzea s vlajkou NATO. Jdeme jim zahulákat. Jdeme jim ukázat, že je nás hodně. Na tom jediném doopravdy záleží. A já jsem rád, že ve jménu tohoto cíle se spousta aktérů dokázala upozadit. Bude jim to přičteno k dobrému.

Kde je vůle, tam je i cesta.

 

Vidlák

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (46 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
72 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)