10.3.2023
Kategorie: Politika

Každá akce vyžaduje reakci

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Existuje fyzikální zákon, který nás ve škole učili a patří k základům fyziky. Jeho účinnost je nesporná a dá se přenést do každé lidské činnosti a doby. Máme také pořekadlo, které zní následovně: ,,Na hrubý pytel patří hrubá záplata.“ I toto spojení slov má svou váhu a jeho implementace do dnešní doby je více než vhodná a potřebná.

Celá Západní Evropa se bouří. Nabubřelá kolébka civilizace dostává jeden zásah za druhým. Některé si připravuje sama, jiné jsou důsledkem špatné volby lidí vedoucích ji momentálně cestou do pekel. Degradace mezilidských vztahů je doplněna rozpadem fungujících ekonomik, destrukcí průmyslu a zaváděním totálních nesmyslů. Jak jinak lze nazvat nucenou likvidaci vyspělých spalovacích motorů a přechod na elektromobilitu v době, kdy je na obzoru obrovská energetická krize mající předjezdce v podobě vysokých cen za elektřinu? Či likvidaci chovů hospodářských zvířat a vnucování pokrmů vyráběných z brouků? Zavírání farem z důvodů, nad kterými se zastavuje rozum, přičemž viníkem je nazývána nadnormativní tvorba dusíku? Případně tvrzení o nebezpečném oteplování planety, které činí údajně 2°C za posledních 300 let, aniž by to bylo přesvědčivě dokázáno včetně jednoznačné škodlivosti takové případné změny. Všechny tyto nesmysly jsou povýšeny na božskou mantru a určitou částí především Evropanů vnímány jako neoddiskutovatelná realita, kterou je třeba brát povinně jako jistotu a dle ní měnit naše životy. Vynechali jsme gender, protože to je už něco mimo schopnost běžného chápání a jdoucí proti všemu včetně přírodních zákonů.

Překotné změny znamenající snižování kvality žití jsou skutečně všudypřítomné a vytváří prostor pro politiky, kteří by dříve byli bez reálné šance uspět. Jistě si uvědomujete, že méně inteligentní Pekarová Adamová by nikdy dříve neopustila společnost mobilního operátora s tím, že jde dělat předsedkyni Parlamentu ČR. Ideologicky pomatený a mimo realitu se pohybující profesor politologie Fiala by byl za normální situace vzorem člověka, který dokázal během pár měsíců otočit své názory o 180°a patří tak k naprosto bezpáteřní a zkorumpované svoloči, a ne do premiérského křesla. Také nový prezident prošel zásadní změnou svého politického myšlení, což by u lidí uznávajících zásadovost a hrdost vyloudilo pouze pohrdlivý úsměv na tváři a otočení se k takovému člověku zády. Přesto jsme byli svědky inaugurace Petra Pavla. Dokonce i naše mainstreamová média si povšimnula, že generál s IQ 107 byl jaksi nervózní a jeho projev postrádal jiskru a přínosná fakta.

Těžko by se stávalo, aby si představitelé státu dělali úplně co chtěli a prošlo by jim cestování do kontroverzně vnímaných zemí, jehož následkem by byly obrovské ekonomické škody. Vystrčil na Taiwanu byl diplomatický úlet vyřazující Škodovku a pár dalších firem z největšího světového trhu. Přesto dál zastává jednu z nejvyšších státních funkcí. No, a nakonec tu máme strůjce velké části současné bídy. Zanedlouho končící předseda Ústavního soudu a jeden z posledních mohykánů starého režimu Rychetský napáchal tolik škody, že tím vstoupí do análů. Do těch v přeneseném výrazu leze celá současná vláda. Komu patří, to všichni víme. Trenýrky je skrývající mají nápadný vzor americké, eurounijní a ukrajinské vlajky.

Situace v České republice je nejhorší za mnoho desítek let. Raketové zadlužování, přičemž peníze takto získané končí mimo naší zemi, dosahuje každým okamžikem rekordní výše. Nárůst cen je enormní a inflační spirála se roztáčí rychlým tempem. Sociální jistoty padají, soukromý majetek je cílem útoků, neexistuje sféra dosavadních jistot, která by nebyla atakována. Slibují nám razantní zvýšení už tak nesmyslně vysoko nastavených daní, vláda spěje ve svých úvahách k likvidaci soukromého bydlení. Pamatujte na výrok Klause Schwaba. Nebudete nic vlastnit a budete šťastní. Ano. Mít majetek bude tak drahé, že budete rádi, když ho nebudete mít, a tedy ani starosti s jeho správou. Ty si za Vás dobrovolně ponechá jen banda vyvolených ultramiliardářů žijící na jakémsi novodobém Olympu. A špinavou práci za ni odvedou lidé typu Fialy a dalších poskoků.

Vše výše uvedené někomu vyhovuje a dalšímu vůbec. Netušíme, do jaké skupiny patříte, ale pokud Vám současný stav vadí, určitě jste připraveni se vzepřít již připravenému scénáři. V celé Evropě jsou lidé v ulicích a jsou připraveni na střet s arogantní mocí. Francouzi, Belgičané, Holanďané, dokonce i Němci či Slováci již demonstrují a dávají najevo, že si nadále nenechají diktovat způsob, jak mají žít a čemu se musí přizpůsobit. Jednou z cest je vyslovení nedůvěry vládnoucím politikům. K tomu je třeba probudit spící, spojit davy a do jejich čela postavit schopné a odvážné jedince. Je to těžký úkol, mnohé vykrystalizuje až v průběhu dění. Neuděláme li to však, zazní nad našimi dosavadními životy umíráček. A není k tomu daleko. I proto doufáme, že se nás v sobotu 11.3.2023 sejde na Václavském náměstí skutečně mnoho a organizátoři demonstrace dostanou mandát k spuštění tlaku na vládnoucí Pětikoalici. Spojení dosud málo aktivní opozice s ulicí je nutností. Je třeba najít efektivní formu nátlaku na vládu, která bude účinná, dostatečně úderná a jejíž prospěch pro širokou společnost bude nepopíratelná. Ignorujte prosím názory skeptiků a přijďte. Jde totiž i o Vaše životy. Nebudeme li dělat nic, ničeho také nedosáhneme.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (40 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
49 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)