13.11.2022
Kategorie: Ze světa

K válce je jen krůček

Sdílejte článek:

MILENA DOUŠKOVÁ

Pustíte si televizi, rádio, kouknete na net a všude na vás vybafne jak je ruská armáda mizerně vyzbrojená, že mají hlad a kradou čipy z ledniček a všechno co se dá, ukradnou. Jenomže jsou to informace velmi jednostranné a je třeba hodně trpělivosti a pátrání abyste našly střípky pravd a pomalu si skládali mozaiku toho, co se vlastně děje doopravdy a co se nám snaží vnutit naši politici a sedmá velmoc.

Stejně jako já máte možnost si pustit Putinův proslov na konferenci kde jsou mraky novinářů a pak si přečtete jejich verzi a najednou nic z toho nepoznáváte a říkáte si, kde ta slova vzali. Tohle Putin neřekl a takhle se nikde nevyjádřil a pak začne ten červík pochybností narůstat a pak už vám to nedá a možná začnete pátrat.

Slyšíte slova o válce a marně hledáte její vyhlášení. Dokonce i náš premiér nám podsouvá myšlenku o válce a že Ukrajina bojuje za nás. Ani nám nikdo nevyhlásil válku. Rusko to považuje za konflikt a já se s tím ztotožňuji, protože válka vypadá jinak. Ukrajina je rozvrácená země. Nemají nic a USA, západní země a dokonce i Čína svorně nakupují ukrajinskou půdu, ale viník a válečný štváč je Rusko. To opravdu zdravý rozum nepobere. Ukrajina je rozdělena mezi 16 oligarchů i ti mají svoje armády. Je to zkorumpovaná, zničená a vybrakovaná země.

Na Ukrajině žije spoustu Rusů a na východě mají svoje příbuzné a já pochybuji, že tihle lidé mají chuť jít do války. A zase ta média. Ukrajina pošle na hranici svoje vojáky je to obrana. Rusko pošle na svoje hranice svoje vojáky a je to agrese.  Začnete zkoumat a zjistíte, že Ukrajina je jen pěšákem na šachovnici globálního světa a svoje místo si vysloužilo tím, že mají hranici s Ruskem, které chce USA až tolik let zničit. Znovu připomínám, že v roce 1997 Nato slíbilo, že se nerozšíří na východ a nebude ohrožovat Rusko. Zase lež a co na to naši politici a naše média? Dělají mrtvého brouka.

Lidé by měli vědět, že Rusko přišlo rozdělením o svoje zbrojní podniky na Ukrajině a muselo je znovu vybudovat na Sibiři a Uralu. Rusko roku 2014 a roku 2022 je obrovský rozdíl a Ruskové vlastní zbraně které nemá ani USA. Tak se pěkně Usáci ukryli za Ukrajinu a tak dlouho rýpali, až se jim to podařilo. Nečekali, že Rusko bude tak mírné a zvolí konflikt. Tohle je jim pořád málo a následují sankce. Žádný prezident žádné země by neměl dovolit aby s ním někdo zametal a Putin rozhodně není typ našich politiků, kteří sklapnou a poslechnou.

Teď byste si měli vzpomenout na Hitlerovské Německo a kterém se Západ pohrdavě vyjádřil, že nemají prostředky na to, aby válku opravdu zahájili a pokud ano, že je Západ bleskově porazí. Přesto mu ustupoval a zrazoval kde koho. Válce se nevyhnul a že trvala šest let, tak to snad ví a i dnešní mládež. Měli byste si pustit dokumenty z druhé světové války a pak uvidíte co to je. To už se nebude hlásit, že bylo zabito několik vojáky a několik civilistů, ale budou to tisíce mrtvých. To pak bude válka a pak poznáte co to je třít bídu s nouzí, budete mrznout a čekat oznámení o svých mrtvých. Pokud se mocnosti rozhodnou pro válku a někdo zmáčkne ten čudlík, tak už se nebudeme mít o čem bavit a co napravovat.

MILENA DOUŠKOVÁ

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (40 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
146 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)