18.12.2022
Kategorie: Ze světa

Jourová vyhrožuje Muskovi

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Jourová již téměř devět let s plným posvěcením těch, kdo ji do EU vyslali,  prosazuje v Bruselu co nejtvrdší cenzuru. Již v minulém volebním období, kdy měla v gesci ochranu spotřebitele, se namísto tomuto tématu věnovala cenzuře.

Tedy zatímco dvojí kvalitu potravin a jiného zboží nevyřešila, tak již tehdy zařídila, aby vám byly blokovány sociální sítě či celý účet jakmile napíšete něco, co není v souladu se „stranou a vládou.“

Její vlastní strana ANO ji přesto vyslala do EU opětovně, aby mohla v této podvratné činnosti pokračovat. Za půl milionu měsíčně tak pracuje proti zájmům nejen ČR, ale všech občanů EU a v zájmu korporací a těch, kdo ve skutečnosti zkorumpovanou EU řídí.

Poté, co Musk ohlásil, že na platformě zavádí svobodu slova, ozvali se bruselští papaláši, kteří tradičně svobodu slova a demokracii nenávidí, aby mu pohrozili drakonickými pokutami, pokud skutečně svobodu slova zavede.

Musk si z nich zřejmě příliš nedělal, protože záhy vyhodil cenzory, které v Bruselu Twitter dříve zaměstnával. Jourová z toho samozřejmě byla znepokojena.

A nyní je zděšena opět, neboť Musk skutečně začal cenzurovat. Konkrétně smazal účty některých korporátních novinářů, pracujících v žoldu Sorose a spol. Ti totiž uvedli plnou adresu jeho současného pobytu, navíc se sledováním jeho pohybu v reálném čase.

Musk totiž po převzetí Twitteru čelí neustálým výhružkám smrtí, což vedlo k tomu, že se rozhodl raději s celou početnou rodinou skrývat. Tedy on sám měl obavu nejen o svůj život, ale i o život svých dětí.

A proč čelí těmto výhružkám? Prozradil totiž, že po převzetí Twitteru se dostal k takovým informacím, které mohou zničit otce i syna Bidenovy, stejně jako Fauciho a mnohé další. Záhy poté začal dostávat výhružky smrtí.

Smazal tedy účty novinářů, kterým se podařilo místo jeho pobytu zjistit a zveřejnit jej včetně sledování v reálném čase. Ti nedbali na nebezpečí nejen pro Muska, ale především pro jeho děti. Za to jim Musk smazal jejich Twitterové účty. A právě na smazání účtů těchto novinářů Jourová reagovala následovně:

„Zprávy o svévolném pozastavení činnosti novinářů na Twitteru jsou znepokojivé. Zákon EU o digitálních službách vyžaduje respektování svobody médií a základních práv a Elon Musk by si toho měl být vědom. Jsou tam červené čáry. A brzy nastoupí sankce.“

To napsala na Twitteru Věra Jourová, která se tím vyjádřila k pozastavení účtů některých novinářů. Mezi nimi Donie O’Sullivan ze CNN, Ryan Mac z Washington Post a Drew Harwell z New York Times, ale také další, jako jsou nezávislí Aaron Rupar a Tony Webster, Micha Lee z The Intercept, Matt Binder z Mashable.

Všímáte si, že se jednalo zejména o americká média? Přesto to Jourové vadilo a vyhrožuje. Tedy jen ona a Brusel smí rozhodovat o tom, jaké účty či příspěvky se budou mazat a jaké ne. Pokud se maže z rozhodnutí majitele platformy z reálné obavy o život, pak to není v pořádku, neboť byli smazáni „ti dobří“.

Ale jakmile se nemažou příspěvky či celé účty, které svým obsahem neodpovídají hlásané ideologii, tak pak naopak vyhrožuje sankcemi, jestliže všichni ideologičtí hříšníci z platformy nezmizí.

Pokud zde někdo nerespektuje základní práva, k nimž patří i svoboda slova, tak pak je to především EU a sama Jourová. Ale tu zřejmě nemá kdo sankcionovat…

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)