5.8.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Je Ukrajina předurčena k zániku?

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Když čteme mezi řádky, tak je naprosto zjevné, že Scott Ritter má pravdu: nedávná konference NATO se rozhodla, že Ukrajina je vyřízena a nemá žádnou možnost přežití. Jejich jediná naděje byl úspěšný protiútok, což by vytvořilo nátlak na Rusko a donutilo je přijmout smluvní podmínky míru. NATO by v ten moment přijalo Ukrajinu mezi sebe, čímž by okamžitě skončila aktivní část války a Rusko by muselo zemi opustit, protože by bylo ohroženo Článkem č. 5, Stanov NATO organizace.

Nic z toho se ale nestalo. Protiútok selhal po celé čáře a jeho výsledky jsou tisíce mrtvých, zničené vojenské zařízení a ještě více znechucení všech, i těch bojující, i těch přihlížející.

Zástupce předsedy amerického Výboru národní bezpečnosti se vyjádřil, že Ukrajina tím ztratila právo existovat. Je smutné, že s ním mnoho jiných souhlasí.

Jenže co můžeme očekávat? Ukrajinský president Vladimír Zelenský je uměle vyrobená postava. Jedná přesně podle scénáře, který pro něho napsalo NATO. Tito ho představují jako druhého Churchilla, člověka, který vede hnutí odporu proti brutálnímu útočníkovi, ale skutečnost je zcela jiná. Zelenský je pouze herec, který hraje politika a nezodpovědně začal válku s Ruskem i přesto, že po svém předchůdci, Porošenkovi, zdědil Minskou smlouvu.

Zde je třeba zdůraznit část poslední věty: Zelenský začal válku s Ruskem. Před volbami sliboval, že poleze na kolenou k Putinovi, aby s ním uzavřel mír a proto ho lidé volili, protože to bylo přesně co také chtěli: mír s Ruskem.

Až byl zvolen, tak udělal pravý opak a začal s Putinem válku. To, jak se zachovalo Rusko, byl čistě preventivní čin sebeobrany. Žádný národ není povinen nečinně čekat, až ho soused napadne a nezkusit tomu zabránit. Rusko mělo smlouvu o vzájemné výpomoci s Luganskou a Doněckou republikou, které se prohlásily za samostatné celky a Rusko jejich status uznalo. Proto, když bylo požádáno o pomoc, tak tuto pomoc poskytlo.

To byl stejný tah, jaký udělaly Spojené státy a NATO ve válce se Srbskem. Uznali Kosovo za samostatný stát, když se tento odtrhl od Srbska. Rozdíl byl pouze v tom, že ve válce proti Srbsku byl důvod pro účast Spojených států a NATO vylhaný. Tam neexistovala žádná genocida Albánců srbskými vojsky. Byla to záminka, kterou vyrobilo CIA a byla to lež.

Jenže když na Ukrajině stálo skoro 90 000 ukrajinských vojáků, vycvičených v NATO a vybavených NATO zbraněmi na hranicích Donbasu a chystali se zahájit mohutný útok proti uboze vyzbrojeným donbaskými milicím, Rusko nemohlo čekat co se z toho vyvine. Proto zaútočili jako první: preventivně.

Takže Zelenský tu válku začal. Později mohl s Moskvou podepsat mírovou smlouvu, se kterou obě strany souhlasily, ale nechal se ovlivnit Borisem Johnsonem a obavami, že už nebudou penízky z Ameriky a radši ve válce pokračoval. Tím se stal hromadným vrahem.

Dnes začíná chápat

V současné době Zelenský začíná chápat, že byl podveden. Ani on, ani celé NATO nejsou vybaveni na to, aby bojovali s Ruskem. Teď, když jeho trik selhal a NATO není ochotno mu přijít na pomoc, tak zůstal sám a veškerá vina za zničený národ je na něm samotném.

Celou dobu ho lákali na členství v NATO, protože věděli, že o to má zájem. Tím ho udržovali v činnosti a pak, když to celé nebylo podle jejich očekávání, tak ho jednoduše zavrhli. „My nejsme Amazon,“ řekl Angličan Ben Wallace. Ne, Angličané nejsou Amazon a nejsou ani pomocní, protože touto dobou nemají ani armádu, ani zbraně.

Lidé by si měli uvědomit, že když politik něco řekne, že to nemusí být pravda. Americký president Joe Biden řekl, že „Rusko už válku prohrálo.“ A přitom Rusko vyhrává. Amerika vyprodukuje 85 000 kusů nábojů za rok a Ukrajinci jich používají 7 000 denně. Rusové vystřelí až 30 000 nábojů denně, někdy i 40 000 a stále mají dost munice, kdežto Spojené státy nemají dost nábojů ani na svoji vlastní obranu.

Proto dali Ukrajincům kazetové bomby, i když ví, že na nic nejsou. Hlášení z fronty potvrzují, že nejsou účinné. A jak by mohly být, když jsou Rusové schováni v zákopech. Jenže jakmile Ukrajinci tyto zbraně používají, pak to může způsobit, že Rusové dovezou své kazetové bomby, mají jich asi 10:1 a ty pak fungovat budou, protože útočící Ukrajinci nemají zákopy, ve kterých by se mohli schovat.

Takový druh zbraní je používán na zpomalení postupu blížící se pěchoty, když se pohybuje příliš rychle. Útok kazetovou municí je donutí hledat úkryt a zpomalí jejich postup. Mnozí podlehnou, některá vozidla jsou zničena. To je možno docílit na otevřeném poli, nebo v poušti, ale ne v kopcích a kde je možno se skrýt.

NATO a jeho vliv

Takže můžeme říct, že Spojené státy zabily Ukrajinu. Mohla to být krásná země, plná lidí a zatím jsou to samé zříceniny a lidé buď mrtví, nebo pryč. Chtěli tím zničit Rusko, ale to se jim nepodařilo. Dnes US a stejně tak Evropa chátrají a řítí se do chudoby a zatracení, zatím co Rusko prosperuje. Všecky zbraně, co proti Rusku použili, se obrátily proti nim.

Finsko a Švédsko budou trpce litovat, že vstoupili do NATO, protože Amerika se pokládá a nemá vůli bojovat. Teď si ještě ke všemu znepřátelili Rusko a dobrou polovinu světa, takže jejich vyhlídky nejsou valné. A Švédi a Finové budou utrácet miliony euro na obranu proti nepříteli, který do doby, než vstoupili do NATO, neexistoval.

NATO je zkompromitovaná organizace. Je použitelná pouze na rozhazování peněz daňových poplatníků za zbytečná vojenská cvičení a na zničení národů, k jejichž ochraně se smluvně zavázali. NATO prohraje na Ukrajině stejně jako prohrálo v Afghanistánu proti pasákům ovcí a koz a jako prohrálo všude jinde. A jestli další americký president bude mít kousek rozumu v hlavě a přestane je finančně podporovat, tak jednoduše zaniknou.

Ukrajina přišla o všecko

Ukrajina byla kdysi dávno velice malá země, která za svoji současnou rozlohu může být vděčná z velké části právě Sovětskému svazu, viz mapku níže.

Dnes je Ukrajina země bez přístupu k moři, což je velice špatné z hlediska obchodního spojení se světem. Moskva rovněž vyhlásila námořní blokádu, protože zjistili, že pod záminkou vývozu obilí vyváželi Ukrajinci drogy a dokonce i ruskou ropu, jak vyjevil americký novinář Seymour Hersh. Zpět do země pak dováželi zbraně a náboje.

Ruské Ministerstvo obrany vyhlásilo, že všechny lodi, které plují do ukrajinské část Černého moře budou podezřívány, že převážející vojenské náklady. Národy, pod jejichž vlajkami plují, budou považovány za účastníky vojenského konfliktu na Ukrajině. Podle Rusů, určité části Černého moře jsou dočasně prohlášeny za nebezpečné pro lodi.

Ukrajinský president Zelenský obvinil Rusko ze záměrného zničení objektů v Oděse a Černomorsku, které byly používány k vývozu ukrajinského obilí. Jenže pod záminkou skladování obilí tam schovávali zbraně a jiné vojenské potřeby. Rusové potvrdili, že bombardovali komerční přístavy v Oděse a Černomorsku, dvě letiště a mosty v ústí řeky Dněstru.

Dříve se hodně mluvilo o tom, že NATO vytvořilo nad Oděsou bezletový prostor, což se ukázalo být nepravda. Údajně Ukrajina o jeho vytvoření žádala, ale doopravdy ho nezískala.

Přesto bude zabrání Oděsy a dalších ukrajinských přístavních měst na Černém moři velmi nebezpečná operace, která může způsobit těžké ztráty. To nebezpečí je, že Ukrajinci mají v těchto místech nastaveny protilodní rakety s dalekým dostřelem. Také hodně vojenských základen se v těchto místech nachází. Ale je uvažováno, že s ruskými raketami s dalekým dostřelem je možno tato místa dobýt během dalších dvou týdnů. (Obrázky na stránce.)

Jižní ukrajinská jaderná elektrárna

Jsou obavy, že Rusové napadnou jadernou elektrárnu a všichni měli za to, že se jedná o Záporoží. Jenže proč by napadali Záporoží, když už je zabrali, včetně celého okolí. To by bylo hotové šílenství.

Později se ukázalo, že skutečný cíl je Jižní ukrajinská jaderná elektrárna, která se nachází na jihu země, asi 10 km na sever od města Vozněsensk. NATO a Ukrajinci tam vybudovali základnu rozvědky a skladují tam všecky technicky vyspělé zbraně, včetně HIMARSů a jim podobných. Kdyby Rusko na toto místo zaútočilo, tak by to všecko zničili.

Jenže kdyby Rusové toto místo bombardovali, pak by veškerá válečná výbava způsobila obrovský výbuch, který by mohl narušit i jadernou elektrárnu a ta by mohla začít vydávat radiaci. NATO by samozřejmě ihned uvedlo v platnost jejich Odstavec č. 5, podle kterého by mohli právoplatně proti Rusku vystoupit vojensky.

A protože není jisté, jestli by Rusko proti NATO obstálo v konvenční válce, pak by museli Rusové sáhnout k jaderným zbraním.

V Americe už o tomto vydali rozhodnutí (The Graham-Blumenthal Resolution), kterým vyzývají vládu, aby projednala s veliteli NATO a ostatními evropskými spojenci co by v takovém případě byla nejlepší ochrana pro civilisty a aby naplánovali patřičnou diplomatickou a vojenskou odezvu. Jinými slovy, aby použili zmíněný ‚Odstavec č. 5.‘

Takže radiace z Ukrajiny jim vadí, i kdyby byla minimální a to, co by následovalo po výbuchu ruských jaderných střel, které by začaly padat na Evropu a Ameriku, to jaksi záhadně neberou v úvahu. Zde si rovněž musíme uvědomit jak málo jim vadilo to, že ukrajinská vojska po celou dobu ruské ‚zvláštní vojenské operace‘ odstřelovala jadernou elektrárnu v Záporoží!

Ovšem – není to šílenství skladovat zbraně v těsné blízkosti jaderné elektrárny?

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
89 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)