10.7.2023
Kategorie: Ze světa

Je třeba zabít Putina …

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

Hlavní a stále se opakující argument pro válku na Ukrajině je ten, že Putin by jinak zabral celou Evropu. Ukrajina prý musí bojovat s Ruskem, protože jinak by se válka přelila k nám. Putin je prostě agresor a jako nějaký démon se chce rozpínat po celém světě. U mnoha lidí tento argument funguje. Proto souhlasí se zbrojením, s válkou a jsou připraveni i zchudnout a možná i umírat v jaderné válce. Hlavně že někdo zastaví Putina.

Jaksi si nevšimli, že Putin už stojí. Ne že by ho stavěli hrdinští ukrajinští vojáci, Rusové prostě stojí na opevněných pozicích a nikam dál evidentně nemají zájem postupovat. Z pohodlných pozic jen ostřelují nabíhající ukrajinské vojáky a ničí dodávanou západní techniku. Což opět potvrzuje slova, která Putin sdělil světu po vstupu na ukrajinské území.

Opravdu bych ráda slyšela nějaké konkrétní argumenty, které by doložily teorii o krvelačnosti Putina a o jeho touze zabrat další a další území. Nejen, že nic takového nenajdete v žádných Putinových projevech, ale nenajdete ani žádné činy, které by to potvrzovaly.

Rusko – na rozdíl od USA – nemá prakticky žádné zahraniční základny a ani o ně v minulosti neusilovalo. Rusko nikde nerozpoutává války po žádnou záminkou – na rozdíl od USA. Když tyto dvě země a jejich vojenské aktivity porovnáte, jako agresor působí spíše USA. To jsou prostě fakta. Čím tedy obhájci teorie o ruské rozpínavosti chtějí argumentovat? Mají v ruce jen současnou vojenskou operaci na Ukrajině. Tu ale Putin v rozsáhlém projevu zdůvodnil a vlastně koná jen v rozsahu, který předem oznámil. Ani tady nejde najít žádný argument, žádný čin, který by z Putina dělal světové nebezpečí. Můžeme nesouhlasit a kroutit hlavou nad způsobem, ale evidentně Rusko koná preventivně proti rozpínání NATO a snaží se eliminovat ukrajinský zfanatizovaný režim s nacistickými prvky. Přesně jak Putin řekl.

Lidé, kteří dokola opakují mantry o Rusku jako teroristickém státu a přirovnávají Putina k Hitlerovi, nemají v ruce žádné výrazně průkazné konkrétní činy. Ty spíše vidíme na straně Ukrajiny, která zrušila volby, vojáky nahání do bojů ne vždy humánními způsoby a současné vedení se k opozici nechová zrovna přátelsky. O všeprostupující korupci ani nemluvě… Což na ukrajinské straně není nic nového.

Ať dělám, co dělám, nevidím žádná průkazná fakta, která by ospravedlňovala vedení války proti Rusku za každou cenu. Jsou to jen dogmata, za kterými nestojí žádná logika ve smyslu – jednota slov a činů. Logiku hledají pouze ti lidé, kteří nenaskakují na povrchní mediální a emocionální zkratky. Je velmi smutné, že v čele zfanatizované antiruské fronty stojí naši politici. Člověk se až děsí, co všechno takoví lehce manipulovatelní politici ještě mohou napáchat za škody.

evahrindova.cz

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
77 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)