8.6.2022
Kategorie: Humor

Jak vylepšit sociální sítě, aby byly ještě svobodnější a demokratičtější?

Sdílejte článek:

POKROKOVÝ EUROOBČAN

Sociální síť Facebook urazila za léta své existence dlouhou cestu. Z prostoru, kde se sdružovaly nejrůznější záškodnické opoziční hordy a zakládaly se skupiny rozvracející naše demokratické zřízení, útočící na naše hodnoty a šířící nacionalismus, xenofobii a nedůvěru v západní instituce, se díky důsledné kontrole obsahu a mazání závadných příspěvků, stránek i celých diverzních skupin stala platforma, kde získaly navrch názory svobodné a demokratické.

Začal jsem přemýšlet nad tím, jak Facebook ještě vylepšit. Jsem samozřejmě rád, že si jedinci nevážící si svobody a demokracie nemohou psát, co se jim zachce. Ale skutečně to stačí k tomu, abychom se s tím spokojili?

A na jeden zlepšující nápad jsem ještě přišel. Mnoho dezinformátorů na Facebooku stále působí a šíří své myšlenky na svých soukromých profilech. Jenže tam stále mají možnost zablokovat diskusní příspěvky, ve kterých jim oponují demokraticky smýšlející lidé. Anebo mají možnost neumožnit diskusi lidem, které nemají v přátelích.

Pojďme se zamyslet nad tím, zda není načase předat kontrolu nad tímto privilegiem organizacím, které mají s bojem za svobodu a demokracii zkušenosti a které mají rozsáhlou databázi a přehled, kdo se jak na sociálních sítích projevuje. Podle toho by mohlo být nakládáno s tím, kdo bude mít možnost své oponenty blokovat a kdo ne.

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 3,71 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)