13.8.2023
Kategorie: Ze světa

Jak se Washington pokouší prodat 20 milionový úplatek jako iluzi

Sdílejte článek:
JONATHAN TURLEYJiž dříve jsem napsal sloupek, v němž jsem žasl nad úspěchem manželů Bidenových, kterým se podařil jeden z nejelegantnějších triků v dějinách politiky. Přirovnal jsem to k tomu, jak Houdini nechával zmizet svého desetitisícikilového slona Jennieho na pódiu před živým publikem. Média a politický establishment se nyní snaží tento výkon překonat tím, že prohlašují platby ve výši 20 milionů dolarů členům Bidenovy rodiny za „iluzi“ vlivu. Jádrem tohoto skandálu je BFF, Bidenův rodinný fond.

Zde je jen sloupek:Tento týden prezident Joe Biden reagoval na výzvy k většímu přístupu do médií velkolepým rozhovorem s… Weather Channel.

Rozhovor okamžitě přiměl kritiky ke spekulacím, že prezident chce i nadále mluvit o počasí – stejné tvrzení zaznělo po odhalení jeho účasti na různých večeřích se zahraničními spolupracovníky jeho syna.

Vzhledem k tomu, že počet těchto večeří, setkání a výletů se zvyšuje, zdá se, že Joe Biden se zabýval více meteorologickými tématy než Al Roker.

Problémem je, že poměry ve Washingtonu se zhoršují.

Tento týden zveřejnil předseda sněmovního výboru pro dohled James Comer třetí zprávu o probíhajícím vyšetřování Bidenova korupčního skandálu.

Podle nejnovějších bankovních záznamů obdržela Bidenova rodina více než 20 milionů dolarů, mimo jiné od zkorumpovaných kazašských osobností.

Již více než 23 let vyvádíme lidi z Matrixu!

Část těchto peněz poskytla Hunteru Bidenovi extravagantní hračky. Dne 22. dubna 2014 převedl kazašský oligarcha Kenes Rakišev na bankovní účet Rosemont Seneca Bohai 142 300 dolarů.

Z tohoto účtu pak vyplývá, že přesně stejná částka byla převedena do autosalonu v New Jersey na sportovní vůz Fisker pro Huntera. Hunter shledal vůz Fisker nevhodným a vyměnil jej za vůz Porsche.

Pozoruhodné je, že tyto platby se často shodovaly s večeřemi a schůzkami s Joem Bidenem.

Ruská oligarchka Jelena Baturina, vdova po bývalém moskevském starostovi Juriji Lužkovovi, převedla 14. února 2014 společnosti Rosemont Seneca Thornton 3,5 milionu dolarů.

Později se zúčastnila večeře s Joem a Hunterem Bidenovými ve washingtonském hotspotu Café Milano.

Předchozí tvrzení Joea Bidena se již několik týdnů hroutí, jak se jeho spojenci v médiích a Kongresu snaží o alternativní obrat k těmto novým odhalením.

Prezidentovo popírání jakýchkoli znalostí o zahraničních obchodech jeho syna bylo konečně odhaleno jako lež.

Dokonce i deník Washington Post uznal, že Biden lhal, když trval na tom, že Hunter v Číně nikdy žádné peníze nevydělal.

Byla to vždy drzá lež (a matoucí tvrzení od muže, který trval na tom, že o zahraničních obchodech svého syna nic neví).

Ale svědectví spolupracovníka Devona Archera a nové bankovní záznamy přiměly list i ostatní, aby tuto lež uznali.

Potvrdilo se také, že Bidenovo dlouhé popírání toho, že se účastnil klíčových večeří s Hunterovými obchodními partnery, bylo nepravdivé.

Především však média neochotně přiznávají, že Hunter otevřeně prodával vliv a přístup ke svému otci v rámci toho, co Archer nazval „prodejem značky“.

Poslední obranná linie nyní zní, že Hunter Biden prodával přístup k Joeovi Bidenovi, ale byla to „iluze“. Důvodem je prý to, že neexistují žádné důkazy o přímých platbách Joeovi a Jill Bidenovým.

Na přesunu desítek milionů k Hunterovi a dalším členům rodiny samozřejmě není nic „iluzorního“.

Ale politické obraty jsou často postaveny na iluzích. Nejnověji se tvrdí, že Joe Biden má z těchto plateb prospěch pouze v případě, že byly uloženy přímo na jeho účty.

U rodiny, o níž Hunter vysvětlil, že je v tomto typu obchodování „nejlepší“, je absurdní očekávat, že vkladový lístek od zkorumpovaného ukrajinského úředníka přijde na účet Joea a Jill Bidenových, což je jeden z nejzranitelnějších účtů na světě, který je třeba kontrolovat a sledovat.

Tato tvrzení navíc ignorují e-maily, v nichž se hovoří o tom, že Hunter a jeho otec používali společné účty k placení výdajů, včetně toho, jak byl jeden účet používán k placení Joeových daní. Existuje také Hunterova stížnost, že polovinu svých příjmů používal na podporu svého otce. Jeden důvěryhodný informátor FBI totiž uvedl, že při plánování úplatku bylo jedné zahraniční osobě řečeno, aby se vyhnula přímým platbám Joeovi Bidenovi. To je dnes stejně amatérské jako obálka s penězi a Bidenovi se obchodem s vlivem zabývají už desítky let.

V reakci na nové důkazy se v čele s Phillipem Bumpem, sloupkařem deníku Washington Post, objevila otázka: Kde je úplatek?

Jinými slovy, dokud Hunter dostával luxusní auto, Joe z toho neměl prospěch ani nedostal úplatek.

(Pozoruhodné je, že Bump neměl stejně vysoké nároky, když prosazoval nepravdivé tvrzení o fotografování v Lafayette Parku a později odmítl spolu se zbytkem médií připustit neexistenci ruského spolčení s Donaldem Trumpem).

Ani miliony Bidenovým dětem a vnoučatům by zřejmě Bumpa jako pobídka pro tehdejšího viceprezidenta neuspokojily.

Přesto je největší iluzí tvrzení, že Joe Biden by byl motivován pouze přímou platbou na jeden ze svých účtů.

Biden měl zjevně prospěch z milionů, které šly do Bidenova rodinného fondu (BFF). Některé z převodů vedených přes labyrint účtů obdrželi dokonce i vnuci.

Joe Bidenovi je 80 let. Přestože během své kariéry zastával pouze vládní funkce, jeho majetek se odhaduje na 8 milionů dolarů.

Podle časopisu Forbes si za čtyři roky, kdy nebyl ve funkci, vydělal 17,3 milionu dolarů. Své jmění nikdy neutratí. Jakékoli další peníze by musely přejít na jeho potomky.

Pro většinu bohatých lidí v posledních letech jejich života není problémem získat další peníze, ale dostat tyto peníze ke svým dětem bez velkých daní nebo zpoždění.

Tyto peníze měl dostat jeho nejlepší přítel. To je pro člověka věku a bohatství Joea Bidena výhoda a pravděpodobně větší hodnota.

Nic z toho nezabránilo politikům, tisku a odborníkům trvat na tom, že pokud nedošlo k přímé platbě na prezidentův účet, nejde o korupci ani zločin.

Koneckonců, 20 milionů dolarů plynoucích prezidentově rodině je jako stěžovat si ve Washingtonu na počasí.

Jonathan Turley je právník a profesor na Právnické fakultě Univerzity George Washingtona.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
2 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)