25.2.2024
Kategorie: Společnost

Jak se lidstvu vnucuje totální cenzura? Omezení jsou stále tvrdší a na Západě se zavádějí plošně

Sdílejte článek:

VALERIJ ILJIN

Na začátku tohoto roku označili autoři davoské zprávy o globálních rizicích pro rok 2024 (Davos Global Risks Report 2024) za největší a nejzávažnější rizika pro svět “dezinformace a nedostatek správných informací”. Experti z Davosu poprvé zařadili dezinformace na první místo mezi světovými riziky.

Uvádí to Zpráva o globálních rizicích opublikovaná 10. ledna, zpracovaná Světovým ekonomickým fórem (World Economic Forum).

Ursula von der Leyenová a místopředsedkyně Evropské komise V. Jourová pak oznámily vytvoření nového “digitálního zákona”, který reguluje všechny sítě, platformy a služby Evropské unie a zajišťuje pečlivé oddělení a omezení přístupu občanů k jakýmkoli nesprávným a neloajálním vůči globálním spojencům informacím. Byla také vyslovena myšlenka přirovnat všechny komplotisty, a sice “zastánce konspiračních teorií, kteří rozsévají nesprávné myšlenky o Evropské unii, jejích záměrech a jejích spojencích”, k teroristům. Tento zákon, který ve skutečnosti vnucuje Evropanům totální cenzuru všech masmédií, vstupuje v platnost pro EU 17.února 2024.

Zároveň vyšlo najevo, že cenzuru proti zahraničním médiím se chystají zavést i v Izraeli. List Times of Israel uvedl, že Knesset schválil v prvním čtení návrh zákona, který dává vládě možnost omezit činnost zahraničních médií. Předpokládá se, že pokud ministr obrany bude považovat práci jakéhokoli zahraničního média za hrozbu pro bezpečnost Izraele, jeho práce na území země bude ukončena, zastoupení uzavřena a zařízení zabaveno.

WEF oznámilo sjednocení snah s OSN k monitorování/omezení svobody slova na internetu už na konci podzimu. Již tehdy se nevolení členové těchto dvou globalistických organizací otevřeně postavili do role globálních cenzorů regulátorů svobody projevu. K té době propagandisté struktur WEF a OSN pro vzdělávání, vědu a kulturu (UNESCO) oznámili, že vyvinuli “soubor nástrojů digitální bezpečnosti”, které chtějí vnutit vládám suverénních států.

Tehdy bylo také v EU zdůrazněno, že nástroj je navržen pro boj s “jazykem nepřátelství” a “kybernetickou šikanou”, a v Izraeli pro čtení zakázaného obsahu zavedli trest odnětí svobody, protože Knesset tehdy schválil návrh zákona, který předpokládá rok vězení za seznámení se s propagandou teroristických organizací (nelze sledovat videa, číst, lajkovat a zveřejňovat zprávy atd.).

Kybernetičtí strážci Schwaba a spol z OSN, UNESCO a WEF trvají na tom, že prosazovaná “pravidla” zajistí, že jimi kontrolovaná verze internetu bude jediným “spolehlivým” způsobem informování a ochrany před dezinformacemi. Hlava SZO, Washingtonem patentovaný terorista T. Ghebreyesus, také volá po globálním posílení cenzury pod záminkou další “pandemické katastrofy”.

Za tímto účelem pravidelně připomíná, že SZO má zájem, aby rychle vstoupila v platnost tzv. světová pandemická smlouva a chtěl by, aby členské země OSN urychlily proces, protože poskytne SZO nejen nové pravomoci v oblasti zdravotní politiky, ale také učiní reálným boj proti tzv. “dezinformacím” prostřednictvím tvrdého dohledu.

Ghebreyesus zároveň vyzývá země, aby urychlily dokončení dokumentu, protože “další pandemie nebo globální mimořádná zdravotní situace může nastat kdykoli, jako se to stalo v roce 2019”. Generální ředitel SZO si stěžuje, že “šíření dezinformací” podkopává “víru v naše instituce”. Je to stará písnička, kterou se globalistické skupiny stojící za hlavním teroristou v oblasti medicíny na planetě neustále snaží vnutit světu. Jejich nasměrování je následující: od počátku neselhávaly jejich “instituce” a záměry, ale to “dezinformace” je učinila takovými. A nyní je úkolem přesvědčit lidi, že je vše v pořádku a také že je třeba bojovat proti “dezinformacím” ještě větší a totální cenzurou.

Právě takový postoj zastává Ghebreyesus, jak uvedl mimo jiné během speciální videonahrávky k účastníkům summitu SZO, který se konal v Německu. Podobné výroky činí i někteří jeho komplicové, kteří stojí v čele národních systémů zdravotnictví. Například německý ministr zdravotnictví Lauterbach se velmi obává, že architekti “nové normality” se nyní zabývají “informační pandemií”, kdy je vše zpochybňováno, což jim velmi brání ve vnucování své agendy lidstvu.

Aby podpořili své komplice v SZO a WEF, jejich stejně smýšlející kolegové z OSN prohlásili na začátku loňského léta za nebezpečná všechna témata, která se jim nelíbí, a označili je za “konspirační teorie”. Od té doby každý slušný, z pohledu Schwaba, Gatese a dalších lobbistů “nové normality”, občan by měl vycházet z toho, že žádná světová elita neexistuje, žádné celosvětové události, které se dějí ve světě, tajně nemanipulují, mocní tohoto světa jsou výjimečně čestní, starostliví a otevření lidé, a Soros, Gates, Rothschildové, stát Izrael atd. přece nemohou být nijak spojeni s žádnými “údajnými spiknutími”.

No a pokud se přece jen setkáte s člověkem, který něco takového tvrdí, pak musíte okamžitě “podniknout kroky” a sdělit to “kam se má” – do struktur místní “myšlenkové policie” nebo do nového systému ověřování faktů OSN iVerify. Tento automatizovaný nástroj “ověřování faktů” byl vyvinut ve spolupráci s OSN a Facebookem za finanční účasti Sorosových struktur. Systém je “určen k boji proti dezinformacím po celém světě” a je aktivně podporován společností Google Corporation, která od druhé poloviny roku 2023 zavádí cenzuru podle metodik SZO/WEF/OSN v oblastech, jako jsou: pandemie a covid-19, velké farmaceutické společnosti a Big Pharma, globalisté a jednotná světová vláda, Světová banka, masová migrace atd. Nyní bude toto všechno podrobeno ještě silnější cenzuře. To, čím si lidé prošli dříve (blokování, mazání účtů, stínové bany), byla jen zkouška nebo, chcete-li, test systému, protože pokud neexistují žádná spiknutí, proč by se pak měli tak horlivě “bít” a čeho se bát?

Nová politika globální cenzury společnosti Google “Nástroje pro ověřování faktů” s cílem odstranit nesouhlas v jakémkoli tématu vybranou korporací, byla představena 7. srpna 2023. Google zároveň oznámil, že plánuje zcela vyloučit z výsledků vyhledávání všechna nezávislá média. Podle šéfky Google News Lab Latoyi Drakeové Google spolupracuje na vývoji nového cenzurního nástroje s OSN, SZO a dalšími organizacemi. Téměř okamžitě poté, 15. srpna, YouTube aktualizoval svá pravidla týkající se medicínských informací a rozhodl se odstraňovat jakýkoli obsah, který je v rozporu s doporučeními zdravotnických orgánů pro prevenci a přenos určitých stavů, včetně vakcín.

Využít ve svůj prospěch totální cenzuru a dezinformaci, která je lidstvu vnucována v kybernetickém prostoru, okamžitě chtěli i představitelé režimu v Kyjevě. Za tímto účelem se manželka ukrajinského prezidenta Jelena Zelenská loni na podzim dokonce speciálně setkala se zástupci společnosti Google, kterým oznámila následující přání a požadavky současných ukrajinských úřadů: derusifikovat výsledky vyhledávání na Google a doporučení na YouTube; změnit automatické vydávání doporučeného a populárního obsahu pro Ukrajince z ruského jazyka na ukrajinský a evropský; odpojit Ukrajinu od geografické příslušnosti k SNS; zobrazovat Krym pro všechny uživatele Map Google jako území Ukrajiny.

To, do čeho již ústí přání po totální cenzuře v zemích tzv. zlaté miliardy, demonstrují nejen Google a farmaceutické korporace, které agresivně lobbují za “očkování” všeho a všech, ale také australské banky (které slouží jako svérázná pole experimentování a zpracování instrumentace pro architekty “nové normality” díky svým geografickým specifikům), které nyní mohou účet uzavřít, pokud zákazník “činí urážlivé nebo diskriminační komentáře na sociálních sítích”.

Příklad: Australská národní banka stanovila nová kritéria pro vyloučení klientů a od 1.listopadu 2023 může klientům zakázat používat její služby, “pokud negativně ovlivňují emocionální stav jiné osoby”. To zahrnuje zákazníky, kteří na internetu zanechávají “urážlivé nebo diskriminační příspěvky nebo komentáře” nebo způsobují “psychickou újmu” na sociálních sítích!

V Německu jsou již lidé s odlišnými názory a zadávající nepříjemné otázky s německou otevřeností řazeni mezi “konspirační teoretiky” a vyzývají, aby byli předáváni speciálně vytvořené “myšlenkové policii” v podobě “poradenské služby určené pro lidi v oblasti Berlína, kteří vnímají ideologická konspirační prohlášení u své rodiny, přátel nebo známých a chtějí nebo musí najít způsob, jak se s nimi vypořádat”.

Místní stoupenci Orwella a Schwaba zatím své aktivity upravují a podávají takto: “Nabízíme pomoc při komunikaci s příbuznými, kteří mluví pouze o hrubých “teoriích” a konspiračních mýtech, jsou již vázáni na konspirační příběhy a mohou být aktivní v ideologických konspiračních kruzích ať už v digitálním formátu, ve skupinách Telegramu nebo na demonstracích takzvaného hnutí “laterálního myšlení””.

V Rakousku se funkce “myšlenkové policie” ujala Správa státní obrany a rozvědky (DSN). Její experti na digitální kriminalistiku, kteří sledují “šíření konspiračních mýtů v zemi”, se obávají, že distributoři podobných informací jsou stále profesionálnější: “Podle informací DSN je odvěkým favoritem mezi konspiračními mýty takzvaný “velký restart”. Mimo jiné obsahuje tvrzení, že elity usilují o vytvoření světové vlády a chtějí vyměnit obyvatelstvo. Stále jsou také široce šířeny lživé zprávy o škodlivosti očkování”.

V “alma mater” samotného Orwella ve Velké Británii byla zřízena vlastní “myšlenková policie” již během tzv. pandemie v podobě tajného vládního “oddělení pro boj s dezinformací”, aby mohli být pronásledováni ti, kteří jsou kritičtí ke karanténě a zpochybňují účelnost masového očkování dětí. The Telegraph označuje tuto speciální strukturu, vytvořenou britskými ministry za “děsivou tajnou jednotku, která má zkrotit jiné přesvědčení v souvislosti s blokací”.

Zpracování příslušných technologií se již několik let provádí na územích, patřících do Britského společenství národů, Austrálie a Nového Zélandu. Premiérka Nového Zélandu J. Ardernová uzavřela v předminulém roce partnerskou dohodu s B. Gatesem o tajném zavedení tzv. digitálních občanských průkazů po celé zemi. Díky tomu se státní program řízené izolace a karantény (MIQ), který byl během pandemie řízen ručně vedenými záznamy, začal překládat do softwarových nástrojů, vyvinutých společností JNCTN, které slouží k testování digitálních identifikátorů pro zaměstnance MIQ.

Novozélandská premiérka pak z tribuny OSN navrhla zakázat šíření informací nekoordinovaných s úřady a prohlásila, že “svoboda slova je zbraní nepřítele a je to pluralita názorů, která plodí války, globální oteplování a rasismus”, a státní úředníci jsou jediným zdrojem pravdy, a proto je třeba zavést cenzuru na internetu.

V době těchto prohlášení na samotném Novém Zélandu místní zpravodajské služby již aktivně vydávaly brožury, které informovaly veřejnost, že každý, kdo má podezření, že jeho přátelé nebo rodinní příslušníci se vyslovují proti politice zahrnující cenzuru a protikovidová omezení, musí o nich neprodleně informovat, protože je to známka toho, že vaši přátelé a příbuzní jsou teroristé…

Valerij Iljin, fondsk

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
4 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)