20.11.2024
Kategorie: Ze světa

Jak jsou nepohodlní politici na Západě znemožněni a odsunuti na vedlejší kolej, případně až do vězení, a to zneužíváním justice ve prospěch systému

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Ve Francii hrozí favoritce v příštích prezidentských voleb Marine Le Pen až pět let vězení. Pronásledování politiků, kteří se systému nelíbí, zneužíváním justice má zejména ve Francii, ale nejen tam, dlouhou tradici.

Pařížská prokuratura v pátek požádala soud, aby odsoudil šéfku strany Národní shromáždění Marine Le Pen k pěti letům vězení, pokutu 300 tisíc eur a pětiletý zákaz kandidovat ve volbách.

Le Pen a 26 jejích kolegů jsou obviněni ze zpronevěry fondů Evropského parlamentu v letech 2004 až 2016 prostřednictvím fiktivního zaměstnávání asistentů poslanců.

Marine Le Pen obvinění popírá a trvá na tom, že strana neporušila žádná pravidla, která platí pro všechny. Ale setrvačník pronásledování už nelze zastavit. Soudní jednání potrvají do 27. listopadu a pařížský soud vyhlásí svůj verdikt příští rok, dva roky před prezidentskými volbami.

Pokud bude Le Pen uznána vinnou, už nebude moci kandidovat.

V nadcházející prezidentské volební kampani je však jasným favoritem. A tím je nebezpečná pro systém!

Maďarský premiér Viktor Orbán jako jeden z prvních přislíbil Le Pen podporu: „Nemohl jsem uvěřit těmto zprávám o Marine Le Pen.“

Orbán jí poslal povzbudivý odkaz: „Marine, prosím, pamatujte, že v tomto boji jsme s vámi. A nezapomeňte, že prosazování spravedlnosti bylo rozhodujícím krokem i při vítězství prezidenta Trumpa.“

Samozřejmě, že i Francouzi si všímají, kam to směřuje a jaký to má původ. Petice na podporu lídra pravicové strany začala sbírat podpisy. A tady je názor obyčejných Pařížanů: „Chtějí se zbavit Marine Le Pen a její strany.“ „Tohle není obyčejný trest.“ Jedná se o prezidentské volby.“ „Chtějí zlikvidovat stranu Rassemblement Nationale.“

Obecně je to opravdu velmi francouzské zfalšovat realitu a postavit před soud jasného favorita v nadcházejících prezidentských volbách.

Jsou to politické „vraždy“ a soud je jako nabroušený nůž připraven zasáhnout.

Bývalého prezidenta Nicolase Sarkozyho hodili v roce 2020 do politického odpadu s pomocí trestního řízení v souvislosti s údajným úplatkem 50 milionů eur od libyjského vůdce Muammara Kaddáfího.

V té době pravidelně kritizoval Macronovy činy a byl velmi vlivnou osobností francouzského politického života. Ve volbách mohl být skutečným konkurentem Macrona, a tak dva roky před volbami spěchali zbavit se Sarkozyho.

Ano, pak se ale všechno otočilo, Sarkozy je svobodný, ale nesedí v prezidentském křesle. Doma poslouchá co mu zpívá jeho atraktivní Carla Bruni.

V roce 2012 se šéfovi MMF Dominique Strauss-Kahnovi nepodařilo kandidovat na francouzského prezidenta. Byl bystrým politikem, skvělým ekonomem a podle průzkumů nesporným favoritem v prezidentských volbách.

Jak se říká, byl proto sestřelen už při startu. Rok před volbami černá služka v bílé zástěře v newyorském hotelu obvinila Strausse-Kahna ze znásilnění.

Šéf MMF byl doslova vyvlečen z letadla připraveného k odletu do Francie a uvržen za mříže, ve vězení s upocenými newyorskými vrahy. Potom byl propuštěn do domácího vězení na kauci 1 milion dolarů a elektronický náramek na kotník. Nakonec se případ zhroutil a nebylo z něj nic. Jenže reputace politika byla rok před volbami zničena a Strauss-Kahn nekandidoval na prezidenta.

Francouzským prezidentem se pak stal neschopný, ale devotně proamerický Hollande.

Snad nejvýraznějším úspěchem jeho prezidentování byly jeho tajné jízdy na „koloběžce“, aby navštívil svou milenku. Paparazzové ho zachytili, ale paní nenahlásila žádné sexuální obtěžování, takže bylo všechno v „pořádku.“

Pokud však ponecháme Francii stranou, tak absolutním rekordérem v počtu trestních řízení vedených proti prezidentskému kandidátovi je samozřejmě Donald Trump.

Poslední čtyři roky ho doslova vláčili po soudech. Obvinili ho z desítek trestných činů, od obtěžování, znásilnění a nezákonných plateb pornoherečce až po pořádání útoku na Kapitol, jakož i zakázané skladování utajovaných dokumentů a daňové úniky.

Celkově Trumpovi hrozí až 600 let vězení. Ale neexistuje ani jeden dokázaný jeho trestný čin.

Pokud se vrátíme do Evropy, tak například i v Německu ti co jsou u moci usilují využít právní systém pro boj proti politickým oponentům.

Demise Scholzovy vlády a parlamentní volby v Německu se nezadržitelně blíží. AfD neustále roste. Nastala panika!

Je zde však vhodný „lék“: 113 poslanců Spolkového sněmu, z nichž většina jsou Zelení, se chce obrátit na Ústavní soud, aby uznal aktivity AfD za protiústavní a extremistické.

Pokud se to tak stane, tak AfD už nebude a strana bude zakázána.

Tak se prezentují naše vysoce „morální hodnoty“ Západu.

roman-bednar.com

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)