16.2.2023
Kategorie: Ekonomika

Jak Fialova vláda protizákonně okrádá důchodce

Sdílejte článek:

PETR VLK

Nic  dobrého jsem od Obluudária  nečekal. Opravdu nic.  Ale že spáchají  na  necelých třech milionech důchodců  až takovýhle podraz a  neváhám  říci ZLODĚJNU, to mne  tedy  nikdy nenapadlo a  to přes  veškeré minulé tragické  zkušenosti s  vládami ODS, TOP 09 a lidovců! Jenže  že se  dopustí veřejné, nestydaté  krádeže na celé  generaci seniorů, kteří se nemají  jak bránit? Že  až  takhle  hluboká je jejich asociálnost? Tak  to je nečekané a  děsivé překvapení!

Než budu pokračovat, chci vyslovit pár přání:

1- prosím, čtěte  tenhle  článek mimořádně pozorně

2- pokud se  s ním alespoň trochu ztotožníte,  dovoluji si vás  jednoho každého z vás požádat o  něco, co jsem nikdy neudělal a nevěřil bych ještě předevčírem, že  mne to napadne – prosím šiřte tenhle  text  všemi možnými kanály, které  vás napadnou, aby  se  dostal mezi co nejvíce lidí!

Nejde mi  o  zviditelnění Kosy nýbrž o to, co  Fiala  a jeho Obludárium provedlo  téměř  všem  důchodcům v  této zemi!!!  Kdy je  chladnokrevně, v rozporu s dosud platným zákonem o valorizací penzí okradlo od  června tohoto roku o cca  tisíc korun měsíčně. Nevratně  a trvale! Tedy nejméně. Za předpokladu,  že informace o  tom, jak  tu „valorizaci“  Jurečka a Obludárium na  vládě  utlapičkovali,  s kterými včera odpoledne přišlo Echo24.cz  jsou  pravdivé!!!!

A s  čím že to Echo přišlo? S  tímhle:

Kvůli vládním výdajům zmenšíme valorizaci důchodů, oznámila vláda

https://echo24.cz/a/H7knY/zpravy-domaci-kvuli-vydajum-zmensime-valorizace-duchodu-oznamila-vlada

Cituji:

Vláda se shodla na úpravě valorizací důchodů. V červnové valorizaci by se důchody měly zvýšit méně, než nařizuje aktuálně zákon. Kabinet upravil valorizační vzorec kvůli vysokým výdajům. Starobní penze vzroste v průměru o 750 korun, všichni penzisté a penzistky by měli dostat 400 korun a k tomu by se jim měla zvednout procentní část penze o 2,3 procenta. Dohodla se na tom ve středu vláda. Po jejím jednání to na tiskové konferenci řekl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Změny legislativy musí ještě schválit Parlament a podepsat prezident. Podle Jurečky by vláda měla návrh poslat do Sněmovny příští týden…..

….Důchod se skládá ze dvou částí. Solidární základní výměra je pro všechny stejná a zásluhový procentní díl odráží odpracované roky, výši odvodů z výdělků a počet vychovaných dětí. Při mimořádné valorizaci se dosud navyšuje jen zásluhový díl. Ministr poukázal na to, že při stanovení pravidel se ale nepočítalo s dvoucifernou inflací a následnými vysokými dopady na rozpočet.

Takže máme  zde  platný zákon, který  říká, o kolik je povinna  vláda zvýšit  důchodcům penze, pokud  inflace překročí nějakou jakž takž tolerovatelnou hranici. V daném případě  5%  za měsíc, pět  měsíců po sobě!

Myslím, že  ho přijala  Sobotkova  vláda. a  dobře věděla proč. Prostě  kdyby  náhodou k  moci přišla nějaká  banda neumětelů a ignorantů, které by se inflace vymkla  z rukou, aby  důchodci nepadli na úplné dno. Tehdy nemohli Sobotka a jeho lidé nic  tušit  o nějakém Fialovi, Jurečkovi nebo Stanjurovi a  takovou  Pekarovou -Adamovou si nejspíš  nepředstavovali ani  na  Filipojakubskou noc! Že tihle  to dotáhnou s inflací k 18%….

A co je  pro Fialu a spol nějaký  zákon? Nic!!!  Doslova nic! Pokud  se nekryje s jejich představami a potřebami  a  nařizuje něco jiného než by oni rádi  – tím hůře  pro ten zákon! A pro všechny, které  chrání!!! Nic  snazšího než ho změnit! Pamatujete  ještě, jak se před pár týdny  vychloubali, jak nikoho nenechají padnout na  dno? Jak valorizovali důchody, aby ochránili ty nejzranitelnější?  Jak  roztáhli deštník proti chudobě?  Tak tady to předvedli dokonale!

Naprostá většina  důchodců bude  okradena. V průměru o TISÍC korun  MĚSÍČNĚ od  data  valorizace!  To tvrdím s plnou odpovědností. Za předpokladu, že  jsou správné údaje  o tom, jak  valorizace má proběhnout, které  publikoval rovněž včera, ovšem ráno  klučík Kovanda na portálu Kurzy.cz

Červnová mimořádná valorizace penzí bude nečekaně masivní, průměrný důchod vyskočí o skoro 1800 korun, citelně nadinflačně. Ministerstvo i proto urgentně hledá způsob, jak valorizace ponížit

Cituji:

Důchodci se v červnu dočkají znatelně větší valorizace, než vláda předpokládala. I proto už usilovně pracuje na tom, jak valorizace ponížit.

Lednová meziměsíční inflace vykázala historicky rekordní hodnotu šesti procent. Je to to z velké části dáno ukončením platnosti energetického úsporného tarifu ke konci roku 2022, jenž v posledním loňském čtvrtletí inflaci uměle snižoval. Ač je tedy lednový meziměsíční inflační „nášup“ do jisté míry také navýšený jaksi uměle, daná cifra je i tak určující pro stanovení letošní mimořádné valorizace. K ní tudíž dojde už letos v červnu. Podobně jako loni. Ba co víc, bude vyšší než valorizace loňská. Což je bolehlav pro vládu, která potřebuje šetřit, aby dala veřejné finance alespoň částečně do pořádku.

Loni v červnu činila mimořádnávalorizace 8,2 procenta, nyní by to mělo být – kvůli mimořádně vysoké lednové meziměsíční inflaci – dokonce 11,5 procenta. O tolik se tedy navýší procentní výměra penzí. Základní výměra se mimořádnou valorizací měnit nebude, zůstane tedy na nynějších 4040 korunách. O 11,5 procenta se pak ovšem navýší procentní výměra.

Ilustrujme to na příkladu průměrného starobního důchodu. Ten podle České správy sociálního zabezpečení letos v lednu – tedy už po letošní řádné valorizaci a započítání novoty v podobě výchovného – činil 19 438 korun. Od této částky tedy odečteme hodnotu základní výměry, zmíněných 4040 korun, takže dostáváme částku 15 398 korun. Navýšením této částky o 11,5 procenta získáváme 17 169 korun. K této sumě přičteme základní výměru, tudíž výsledná výše průměrné penze navýšené mimořádnou valorizací bude od červnové splátky důchodu činit 21 209 korun. Průměrný důchod se tedy navýší o zhruba 1771 korun.

Může  být,  že  pro někoho  obě  citace budou příliš  složité. Takže  to vysvětlím velmi jednoduše!

Podle  teď platného valorizačního zákona  se  měl průměrný důchod zvednout  o 1771 korun. Od  června! Podle té  Jurečkovy  zlodějny a  zřejmě  nového zákona přijatého opravdu kvaltem  to má  být  asi 750 Kč. V průměru  tedy o těch 1000 kaček méně. Tohle  zůstane  Fialovi, Stanjurovi a Jurečkovi za nehty!!!! Navíc nejde o JEJICH, nýbrž NAŠE peníze! A  víc  – uvědomte si, že o tuhle tisícovku jste byli okradeni JEDNOU PRO VŽDY! Až do konce života! Ale vlastně o daleko více – protože  při každé  další valorizaci , co jich ještě dožijete by vám ji valorizovali! O kolik jste  tedy byli okradeni?  1000Kč x tolik důchodů, kolik jich do smrti poberete!

A  přidám ještě jeden  snadno pochopitelný  výpočet, abych ozřejmil a dokázal,  že  Fiala s Jurečkou a  spol. vyrabovali kapsy  téměř  všem  penzistům  bez rozdílu!

Víme, že  průměrné  zvýšení  penzí  bude  činit  750 Kč. Kovanda píše, že  zásluhová  část mzdy  se podle  současného  zákona plánovala  zvednout  o  11,5%. Základ, tedy  4040 Kč se nevalorizoval.

Vydělme tedy  těch  750 :11,5 = 65,21 Kč  znásobme to

65,21x 100 =  6521 Kč a  tím dostaneme velikost  zásluhové  části důchodu těch, co  na  té  zlodějně  neprodělají a  budou  za nulu. Jurečka jim ve  své neskonalé dobrotě přidá  přesně  tolik, kolik by  dostali podle ještě  platného zákona!  Tihle  pobírají  důchod v  celkové  výši  6521 +4040 =10561 Kč!!!

Kolik znáte lidí, kteří  dostávají od  státu takovouhle  almužnu k nepřežití. Schválně jsem gůglil, abych zjistil kolik že  jich , z celkového počtu  asi 2,8 mio penzistů je:

na Kurzech. cz

https://www.kurzy.cz/duchod/rozdeleni-vyse-duchodu/

naleznete  tohle:

Výstřižek

V roce  2021 to bylo cca 10% z celku. Dnes, po loňských masivních valorizacích,  to  bude  výrazně méně!! Tipnu  7, max. 8%.

Takže  7-8%  nebude  škodovat… Všichni ostatní  utřou nudli a slzu v oku! Co jsou proti Fialovia  Jurečkovi takoví elektrošmejdi? Tam si to rozhodnete  sami  jestli podepíšete nebo ne. Ano šmejdi prodávající hrnce  cílí  hlavně na důchodce. Ale nestaví je před hotovou věc!  Rozhodující je  VÁŠ  dobrovolný podpis!  Fiala a jurečka  vám na výběr nedají!! Ti změní zákon a nikoho se na nic neptají!

Zaplatí to ti, co už se nemohou bránit!  A  proč? To přece jasně  říká  nadpis  článku ECHA!

Kvůli vládním výdajům zmenšíme valorizaci důchodů, oznámila vláda

A jaké  ž ejsou ty  vládní výdaje, které  mají podle Obludária  přednost?

Tak především přidání platů  všech papalášů  – prezidenta, vlády, poslanců, senátorů, soudců a tak podobně!  Na sobě  nešetřili!! Viz článek na portálu ČT

Platy ústavních činitelů vzrostou zhruba o třináct procent …

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3550012-platy-ustavnich-cinitelu-vzrostou-zhruba-o-trinact-procent-opozice-je-kriticka

Protože  jejich platy  byly  žalostně nízké….

Další prioritou, na níž musí být, i kdyby  žádný důchodce na chleba neměl, je samozřejmě rozpočet ministerstva obrany. Tam chtějí  navýšit  příští rozpočet na  ona  pověstná  2%  HDP. Což koštuje  asi o 50 miliard korun  navíc. Aby  bylo na  všechna  ta nová dělíčka, tančíky, letadýlka, flintičky, raketky a  tak podobně! Na to Obludárium finance  najde. Levou zadní!  Ale  32 miliard, které by   spolkla  valorizace penzí?  Tak na to není!!!  A nebude!

No samozřejmě  že  vrcholnou prioritu dál dostane  Ukrajina. Ať  už přímo přes dodávky zbraní a munice nebo finanční podporu  Zelenskému a  jeho suitě, či zde  vypláceným štědrým kapesným a placení ložírování  připrchlým migrantům a v neposlední  řadě  i zárukami za půjčky  MMF, Světové  banky, EU, které Ukrajina NIKDY nebude schopna  splatit! Ostatně, na  benefity pro ukrajinské  migranty  si vláda nedávno vzala  v zahraničí  velkou půjčku. Viz  článek Echa 24

Vláda si půjčí na uprchlíky z Ukrajiny, schválila přijetí 4,9 miliardy od EIB

https://echo24.cz/a/JjWUe/zpravy-domaci-pomoc-uprchlikum-valka-na-ukrajine-vlada

Přidejte  si k  tomu  obrovskou trvalou  podporu  vymývačů mozků typu  Člověk v tísni, Evropské hodnoty a tak podobně! Na ty love  také musí být!

A desítky  a možná stovky  zbytečně  vyhozených miliard na  šílenství  zvané Green Deal, viz třeba  emisní povolenky!

Na TOHLE  a spoustu  dalšího prostě  BÝT MUSÍ!!!  Přes to vlak nejede! Jestli v rekordní  explozi cen přežijí důchodci? A koho to zajímá???!!! Koho to zajímá????

Že  současní důchodci  vytvořili  za svou aktivní dráhu bohatství  téhle země??? Nezajímá!!! Že bez jejich práce  by nejspíše  Fiala  spol. vůbec nevystudovali???   Nezajímá!!!

Že  jednočlenné  důchodcovské  domácnosti  jsou na pokraji kolapsu, kdy řeší, jestli  mají  radši zaplatit  nájem a  energie nebo léky nebo potraviny? Nezajímá!!!

Fiala a Obludárium naprostou většinu   z nich prostě okradli o  1 000 Kč měsíčně. Nejméně! Od data  příští valorizace!!!  Tohle je  v podstatě  základní a jediný údaj, který je potřeba  si zapamatovat.

A proč si  ty lichvářské  harpyje  vyšlápli  zrovna na  důchodce?

Základní důvody  jsou dva.

Ten první – důchodci se nemají jak účinně  bránit a  do voleb je  daleko, jste  již  četli!

Tím druhým je  nepochybně  skutečnost, že  naprostá většina  tohoto elektorátu  volila a volí  zejména  Babiše, ale  rozhodně ne  nic  z Pětihlavé saně!  Tedy kromě lidoveckých  věrných!!!

Doufám,  že  východo a jihočeští  senioři  spolu se  svými kolegy z jižní Moravy, okolí Zlína a Olomouce  si  tenhle podraz pořádně užijí!!!

Za  sebe  říkám, že  jestliže  Kosa  Fialovi a Obludáriu nedala  dosud  ani deko,  tak  nyní  ani nanogram!  Zlodějna a  tohle  je  velkozlodějna, se prostě  nesmí tolerovat! Podpořím proti nim každou trochu rozumnou iniciativu  a  akci.

Je na  téhle  zlodějně  také něco dobrého?  Prý na každém  zlém  je  vždycky  alespoň trocha  dobra a na každém, byť  sebevětším dobru, kapka něčeho zlého.. Jak je to v tomto případě?

Tady  se něco dobrého hledá opravdu těžkou. Stejně jako na morové  ráně. Ale přesto – doufám, že  si vysokopříjmoví  penzisté uvědomí, že  Fiala, ODS,TOP a  vůbec  Pětiblábolice  není  nic pro ně a nezastupuje  jejich zájmy!!! Protože  tyhle doslova orve  Jurečka  a spol.A to  úplně nejvíce!! Tam to nebude o  jedné tisícovce….

Bavíme se hlavně o Pražácích, penzistech z Brna, Plzně a  tak podobně.

A doufejme , že prohlédne  i troch u starší a střední aktivní generace!  Ve velkých městech!  Jestli totiž  fungují bez klapek na  očích a  špuntů v  uších,  začínají zjišťovat, s  čím mohou  od Pětihlavé saně počítat  ohledně  tzv. důchodové  a daňové  reformy!

Nyní  je  jasné, že  to bude jízda  o níž  se nám ani nesnilo v nějakém hodně  hororovém snu!!!  Ale již  brzy, opravdu brzy ve  vašich kinech.

Tohle je  jasné a nepřehlédnutelné  varování! Proto bych byl  rád, kdyby  se dostalo k  maximálnímu počtu voličů! Nejde mi  o propagaci Kosy!

A na  závěr  si neodpustím – proč  že je  Pětiblábolice  tak drzá a oprsklá? Říkáte, že protože  další volby  jsou  až za  rok a 3/4?  Správně! Ale to není celá pravda!

Protože  spousta  z nás  se vykašlala  druhé kolo senátních voleb! Protože senát je zbytečný a  nikdo ho nemá rád! Jenže  oni jasnou a  velkou prohru z obecních voleb tímhle nezájmem přetavili s naprosté senátní vítězství!! Senát nezanikl! Naopak! Posílil svou roli a stal  se nejbytelnějším funadamentem  na kterém  Pětikolka parkuje!!!!

Protože  spousta z nás  to  hodila  Pavlovi.  Tomu strašnému Babišovi to nešlo a nešlo dát!!! A  navíc  ten  Pavel, to vam je paní  takovej fešák…. A Fiala se opět mocně  chechtal, stejně jako u toho senátu!!!!

Takovýmhle  voličům  to může  nandat, jak si vzpomene. Klidně  je i okrást  v rozporu s platným zákonem!  Tak proč by to neudělal, když jsme mu to umožnili? Ba ho k tomu přímo,ve dvou posledních  volbách vyzvali?  Proč  by se měl bát něco takového udělat?

 

vlkp

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (40 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)