3.12.2022
Kategorie: Ekonomika

Jak BlackRock dobyl svět (3. díl)

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Ti, z vás, kdo sledují sérii „Jak BlackRock dobyl svět“, nyní vědí, že „BlackRock, Inc.“ začala jako dceřiná společnost investičního giganta The Blackstone Group, ale rychle se transformovala do vlastního subjektu. Společnost si udělala jméno tím, že se zaměřila na řízení rizik pro své klienty, a když v roce 2008 vypukla globální finanční krize, společnost BlackRock byla v dokonalé pozici, aby převzala Wall Street a pomohla vyčistit nepořádek toxických rizikových hypoték, které generální ředitel BlackRock propagoval o desetiletí dříve.

A jak jste si mohli přečíst minulý týden, „BlackRock“ použil tuto moc k ovlivnění běhu událostí. Navrhli radikální novou formu tržní intervence, která by centrálním bankám umožnila pumpovat peníze přímo do soukromého sektoru, a jen o několik týdnů později Federální rezervní systém aplikoval tento plán „jít přímo“ na své intervence na repo trhu. Jak se ukázalo, „podvod“ byl primárně záminkou pro FED, aby zamaskoval své mnohamiliardové tržní intervence, a pro „BlackRock“, aby upevnil svou obrovskou ekonomickou a politickou moc provedením další finanční výpomoci ve prospěch svých vlastních investic.

V tomto bodě našeho vyšetřování stojíme před nejdůležitější otázkou ze všech: Co Larry Fink a jeho gang plánují se svou nově nabytou mocí poté, co „BlackRock“ vylezl na vrchol Olympu a převzal kontrolu nad nepředstavitelným bohatstvím? Jak uvidíte, není to triviální otázka. Jak se ukazuje, „BlackRock“ není o ničem menším než o formování kurzu civilizace ve svůj vlastní prospěch a prospěch svých kumpánů z Wall Street.

V 1. části této série, jste si mohli přečíst o tom, jak se „BlackRock“ stal ekonomickým a politickým molochem, kterým je dnes.

Ve 2. části této série jsem zkoumal, jak BlackRockův „přímý reset“ vydláždil cestu pro masivní ekonomickou a měnovou změnu, které jsme právě byli svědky pod rouškou „podvodu“.

Tento týden prozkoumáme systém Aladdin a další zlověstné způsoby, jak „BlackRock“ plánuje využít svou moc k formování společnosti ve svém vlastním zájmu.

Jak jsme viděli v části 1 této série, „BlackRock“ byla založena v roce 1988 jako „Blackstone Financial Management“ v kancelářích „Blackstone Group“. V roce 1992 byla společnost tak úspěšná, že zakladatel Larry Fink a generální ředitel Blackstone Stephen Schwarzman oddělili společnost jako samostatnou entitu a pokřtili ji „BlackRock“ v záměrném pokusu vytvořit zmatek.

Ale bylo to až v roce 1993 (alespoň to tak říkají), kdy nejdůležitější z nástrojů kontroly trhu ukoval „BlackRock“. Toho roku Jody Kochanski, portfolio manažer s pevným výnosem najatý rok předtím, začal být unavený ze svého každodenního úkolu, když v 6:30 ráno porovnávat celé své portfolio se včerejšími čísly.

Úkol, který se do té doby prováděl ručně pomocí papírových výtisků, byl zdlouhavý a únavný. Kochanki měl lepší nápad: „Řekli jsme, že vezmeme tato data a místo toho, abychom je vytiskli, roztřídíme je do databáze a necháme počítač porovnat dnešní zprávu se včerejší pro každou pozici.“

V roce 1993 byla myšlenka automatizace takového úkolu radikální. Ale i když se to v té době zdálo radikální, myšlenka se vyplatila. Poté, co si Kochanski a jeho tým uvědomili hodnotu automatizované, denní, počítačem generované zprávy, která vypočítala riziko každého aktiva v portfoliu, se posadili k 72hodinovému psaní kódu, které zplodilo „Aladina“ (zkratka pro „Asset, Liability, Debt and Derivative Investment Network“), vlastní investiční analytickou technologii nabízenou jako „operační systém pro BlackRock“.

Softwareprodávaný jako „centrální vypořádací systém pro správu aktiv“, je nyní srdcem BlackRock Solutions, dceřiné společnosti BlackRock, která licencuje Aladdin korporátním a institucionálním investorům. Aladdin kombinuje správu portfolia a obchodování, dodržování předpisů, operace a monitorování rizik do jediné platformy a nyní ho používá více než 200 institucí, včetně rivalů správců fondů Vanguard a State Street, poloviny z deseti největších světových pojišťoven, velkých technologických gigantů, jako jsou Microsoft, Apple a Alphabet, a četných penzijních fondů, včetně největšího na světě, japonského vládního penzijního pojištění ve výši 1,5 bilionu dolarů.

Samotná čísla vyprávějí příběh „Aladina“.

Používá jej 13 000 zaměstnanců „BlackRock“ a tisíce „zákazníků BlackRock“.

Zabírá tři datová centra v USA a plánuje otevřít další dvě v Evropě.

Každý den jsou tisíce simulací Monte Carlo prováděny pomocí počítačových algoritmů, které modelují pravděpodobnost různých výsledků v chaotických systémech pro každý z desítek milionů cenných papírů spravovaných společností BlackRock.

Od února 2017 společnost spravovala rizika aktiv v hodnotě 20 bilionů dolarů. V tomto okamžiku BlackRock přestal toto číslo vykazovat, protože, jak společnost vysvětlila Financial Times, „celková aktiva neodrážejí to, jak zákazníci používají systém“. Anonymní zdroj ve společnosti to viděl jinak: „Číslo již není zveřejňováno, protože obrovské částky by přitáhly negativní pozornost.“

V tomto případě výraz „obrovské částky“ stěží odpovídá skutečně závratnému bohatství pod bdělým okem tohoto počítačového systému. Jak dále uvádí Financial Times, kombinace četných nových klientů, kteří v posledních letech používali „Aladin“, a růstu akciových a dluhopisových trhů během tohoto období znamenala, že celková hodnota aktiv spravovaných systémem je mnohem vyšší než 20 bilionů dolarů hlášených v roce 2017: „Dnes je na platformě 21,6 bilionu dolarů od pouhé třetiny z 240 zákazníků.

Pro srovnání, toto číslo – představující bohatství pouhé třetiny klientů společnosti BlackRock – představuje 10 % hodnoty všech akcií a dluhopisů na světě.

Ale pokud se obáváte, že tolik světového bohatství je spravováno jediným proprietárním počítačovým softwarem, „BlackRock“ má vás uklidní:  Oficiálně se tvrdí, že „Aladdin“ pouze vypočítává riziko, ale neříká správcům aktiv, co mají kupovat nebo prodávat. Takže i kdyby zbloudilý řádek kódu nebo šílený algoritmus někde hluboko v Aladinově programování znamenal katastrofálně špatnou investici, konečné rozhodnutí o konkrétní investici by stále bylo učiněno lidmi.

Netřeba dodávat, že je to lež. V roce 2017 společnost „BlackRock“ představila projekt zaměřený na nahrazení nedostatečné výkonnosti lidí při výběru akcií počítačovými algoritmy. Pod jménem „Monarch“ byla aktiva v hodnotě miliard dolarů vytržena z lidské kontroly a předána obskurní větvi impéria „BlackRock“ nazvané „Systematic Active Equities“ (SAE). SAE byla získána v roce 2009 jako součást stejné transakce, ve které společnost BlackRock získala iShares od společnosti Barclays Global Investor (BGI).

Dohoda s BGI byla pro „BlackRock“ neuvěřitelně lukrativní: iShares byla získána v roce 2009 za 13,5 miliardy dolarů a v roce 2020 byla oceněna na 1,9 bilionu dolarů. Takže je to důkaz závazku společnosti BlackRock k projektu Monarch machine-over-human, o kterém Mark Wiseman, globální ředitel aktivních akcií společnosti BlackRock, řekl Financial Times v roce 2018: „Pevně věřím, že když se podíváme zpět za pět až deset let, zjistíme, že nejziskovější částí akvizice BGI je pro nás SAE.“

Dokonce i New York Times v době zahájení operace Monarch uvedly,  že BlackRock „měl ambiciózní plán na konsolidaci velkého počtu aktivně řízených podílových fondů s jinými fondy, které se více spoléhají na algoritmy a modely pro výběr akcií.“

„Demokratizace informací výrazně ztížila aktivní řízení,“ řekl Fink NY Times. „Musíme transformovat ekosystém – to znamená více se spoléhat na velká data, umělou inteligenci, faktory a modely v rámci kvantitativních a tradičních investičních strategií.“

Abychom nenechali nikoho na pochybách o závazku společnosti BlackRock k této misantropické agendě, společnost fungovala v roce 2018 ještě lépe se spuštěním AI Labs, které jsou složeny z výzkumníků a vědců v oblasti dat a inženýrů a pracují na vývoji metod pro řešení jejich nejtěžších technických problémů a AI.

Skutečné modely, které SAE používá k výběru akcií, jsou skryty za zdmi tajemství společnosti, ale známe některé detaily. Víme například, že SAE shromažďuje více než 1 000 tržních signálů pro každou oceňovanou akcii, včetně všeho od zřejmých statistik, které by člověk očekával v jakékoli kvantitativní analýze akciových trhů – obchodní cena, objem, poměr ceny k zisku atd. – až po exotičtější formy sběru dat, které jsou možné, když se složité algoritmy učení kombinují s ohromujícím množstvím dat, která jsou dnes k dispozici zdánlivě o každém a o všem.

Student Harvard MBA katalogizoval některé z těchto nových přístupů k oceňování akcií aplikovaných algoritmy SAE v příspěvku z roku 2018 na toto téma.

Jedním ze způsobů, jak BlackRock začleňuje strojové učení do svého investičního procesu, je „kombinace signálů“, kdy model vyhodnocuje data a snaží se vidět vztahy mezi výnosy akcií a různými kvantitativními daty. Například internetový provoz na webových stránkách společnosti je analyzován jako indikátor budoucího růstu společnosti nebo jsou analyzována geolokační data ze smartphonů, aby se předpovědělo, kteří maloobchodníci jsou obzvláště populární. Přitom museli výzkumníci překalibrovat a vylepšit model, aby zajistili, že bude mít přidanou hodnotu, a ne jen znovu objevit známé tržní chování, které již znají od „fundamentálních“ správců fondů.

Další důležitá aplikace strojového učení vyplynula z jeho kombinace se zpracováním přirozeného jazyka. V tomto modelu se technologie adaptivně učí, která slova mohou předpovědět budoucí výkonnost akcií. Tento model byl použit při analýze makléřských zpráv a zpráv o společnosti a technologie zjistila, že poznámky generálního ředitele byly obecně pozitivnější, takže začala přikládat větší význam komentářům CFO nebo části otázek a odpovědí konferenčních hovorů.

Pojďme si to tedy zrekapitulovat. Víme, že BlackRock nyní spravuje více než 21 bilionů dolarů celosvětových aktiv se svým softwarem „Aladdin“, což činí významnou část světového bohatství závislou na výpočtech neprůhledného, proprietárního „operačního systému BlackRock“. A víme, že Fink „zkouší štěstí se stroji“ a stále více hledá způsoby, jak využít takzvanou umělou inteligenci, algoritmy učení a další špičkové technologie k dalšímu odstranění lidí z investičního cyklu.

Ale tady nastává otázka: Co vlastně dělá „BlackRock“ se svým vševidoucím okem „Aladin“ a jeho SEA a AI laboratořemi? Kam nás Fink a jeho gang chtějí zavést s nejnovějšími a největšími z nejpokročilejších finančních technologií?

Naštěstí nemusíme číst z kávové sedliny, abychom našli odpověď na tuto otázku. Larry Fink byl tak laskavý, že nám ji sám napsal.

Od roku 2012 Fink, který je de facto nejbohatším mužem na světě, píše každoroční „dopis generálním ředitelům“, v němž nastiňuje další kroky na své cestě ke světové nadvládě.

Píše dopisy klientům, kteří mu svěřují správu svých aktiv, aby zdůraznil problémy, které jsou podle jeho názoru rozhodující pro zajištění trvalých dlouhodobých výnosů a pomáhají jim dosáhnout jejich cílů.

Tyto dopisy od muže, který spravuje významnou část světového majetku, jsou někdy označovány jako „výzva k akci“ pro vedoucí představitele podniků a ve skutečnosti přinášejí změnu v chování společnosti. To, že je to pravda, by mělo být zřejmé každému, kdo má byť jen dvě mozkové buňky, a to je přesně důvod, proč trvalo měsíce pečlivého výzkumu týmu výzkumníků, než byl publikován recenzovaný dokument, který dospěl k závěru, že „portfoliové společnosti reagují na úsilí BlackRock o zapojení veřejnosti“.

A jaký je nejnovější koníček Larryho Finka? ESG podvody, samozřejmě (pozn.: ESG je ona z Agendy 2030 dobře známá „udržitelnost“)!

Je to tak, Fink využil svůj dopis z roku 2022 k tomu, aby přednášel svému oddanému publiku generálních ředitelů o „síle kapitalismu“, čímž má na mysli moc kapitalismu lépe kontrolovat lidské chování ve jménu „udržitelnosti“.

Fink napsal:

„Před dvěma lety jsem napsal, že klimatické riziko je investiční riziko. A v tomto krátkém časovém období jsme byli svědky tektonického posunu kapitálu. Udržitelné investice nyní dosáhly 4 bilionů dolarů. Zvýšila se také dekarbonizační opatření a ambice. To je jen začátek – tektonický posun směrem k udržitelným investicím se nadále zrychluje. Ať už jde o tok kapitálu do nových společností zaměřených na energetické inovace nebo přesun kapitálu z tradičních indexů na individualizovanější portfolia a produkty, uvidíme více peněz v pohybu. Každá společnost a odvětví se změní v důsledku přechodu na svět s nulovými čistými emisemi. Otázka zní: povedete, nebo budete vedeni?

Zainteresovaný kapitalismus je o generování dlouhodobých a trvalých výnosů pro akcionáře. A transparentnost týkající se plánování vaší společnosti pro svět s nulovými čistými čísly je důležitou součástí. Ale to je jen jedna z mnoha informací, které my a další investoři požadujeme od společností. Jako manažeři kapitálu našich klientů požadujeme, aby společnosti prokázaly, jak plní své povinnosti vůči akcionářům, a to i prostřednictvím řádných environmentálních, sociálních a správních postupů a politik.“

Ano, asi absolutně nikoho nepřekvapí, že Larry Fink, se se svým „BlackRockem“ podílí na mnohabilionovém podvodu s environmentálními, sociálními a vládními praktikami a politikami, lépe známými jako ESG (udržitelnost). Ta je hlavními cíli Agendy 2030 a sami jste si jistě všimli, že mnohé firmy se již udržitelností veřejně ohání.

ESG je soubor falešných metrik vymyšlených globalistickými mozkovými trusty a rádoby vládními radami (jako je Světové ekonomické fórum), aby sloužily jako druh korporátního systému sociálního kreditu. Pokud společnosti nebudou dodržovat současnou globalistickou politiku – ať už se jedná o závazky ničící průmysl s nulovými čistými emisemi (nebo dokonce absolutně nulovými závazky), nebo zákaz vstupu ideozločinců do bankovního sektoru, nebo cokoli jiného, co je na seznamu globalistů – jejich hodnocení ESG bude ovlivněno.

Fink jednoduše ve svém nedávném dopise naznačuje, že „BlackRock“ bude zvažovat vykazování ESG a dodržování předpisů, pokud jde o to, do kterých akcií a dluhopisů investovat a které ignorovat.

A Fink není sám. Mezitím 291 společností podepsalo iniciativu Net Zero Asset Managers Initiative. Jde o mezinárodní skupinu správců aktiv, kteří se zavázali k nulovým emisím skleníkových plynů do roku 2050 nebo dříve, včetně BlackRock, Vanguard, State Street a řady dalších společností, které společně spravují aktiva ve výši 66 bilionů dolarů.

Jednoduše řečeno: „BlackRock“ a další globalistické investiční firmy používají svou moc správců aktiv, aby utvářeli korporátní svět k obrazu svému a podřídili společnosti po celém světě své vůli.

I kdyby tedy nechtěla nějaká společnost tento klimatický podvod podporovat, tyto investiční společnosti ji záhy zničí.

A má to také co do činění s agendou AI, tedy – jak říká Schwab – se 4. průmyslovou revolucí.

V roce 2020 společnost „BlackRock“ oznámila spuštění nového modulu pro svůj automatizovaný systém „Aladdin“: „Aladdin Climate“.

Aladdin Climate je první softwarová aplikace, která poskytuje investorům měření jak fyzického rizika změny klimatu, tak rizika přechodu na nízkouhlíkovou ekonomiku pro portfolia ocenění cenných papírů očištěných o klima a metriky rizik. Díky programu Aladdin Climate mohou nyní investoři analyzovat klimatická rizika a příležitosti na bezpečnostní úrovni a měřit dopad politických změn, technologií a dodávek energie na konkrétní investice.

Abychom získali představu o tom, jak by mohl vypadat svět ovládaný digitálními vládci na příkaz této ESG agendy, stačí se podívat na současný konflikt na Ukrajině. Jak napsal Fink ve svém dopise akcionářům na začátku tohoto roku:

A konečně, méně diskutovaným aspektem války je její potenciální dopad na vzestup digitálních měn. Válka způsobí, že země přehodnotí své měnové závislosti. Již před válkou několik vlád chtělo hrát aktivnější roli v oblasti digitálních měn a definovat regulační rámec, ve kterém fungují. Například americká centrální banka nedávno zadala studii, která má prozkoumat potenciální dopad digitálního amerického dolaru.

Globální digitální platební systém, který je pečlivě navržen, může zlepšit zpracování mezinárodních transakcí a zároveň snížit riziko praní špinavých peněz a korupce. Digitální měny mohou rovněž pomoci snížit náklady na přeshraniční platby, například když pracovníci pracující v zahraničí posílají svůj příjem zpět svým rodinám. Vzhledem k rostoucímu zájmu našich zákazníků společnost BlackRock zkoumá digitální měny, stablecoiny a základní technologie, aby pochopila, jak nám mohou pomoci sloužit našim zákazníkům.

Budoucnost světa, jak si ji představoval „BlackRock“, se nyní stala plně viditelnou. Je to svět, v němž nekontrolovatelné počítačové algoritmy automaticky směrují investice největších světových institucí do pokladen těch, kdo se podvolí požadavkům Finka a jeho společníků. Je to svět, kde jsou transakce stále více digitalizovány, přičemž každá transakce je hodnocena z hlediska finančního prospěchu algoritmických vládců v „BlackRock“.

A je to svět, kde společnosti, které se odmítají připojit k agendě, jsou zapomenuty s de-rankingem ESG a jednotlivcům, kteří budou odolávat, budou jejich peněženky CBDC uzamčeny. Programovatelná měna má pro globalisty tu výhodu, že je plně ovladatelná a programovatelná a zajistí poslušnost mas, které budou chtít „jen“ přežít.

Transformace „BlackRock“ z čisté investiční firmy na finanční, politický a technologický kolos, který má moc řídit směr lidské civilizace, je téměř dokončena.

Ale proti BlackRocku se již začíná zvedat odpor. Dokonce i bývalý investiční ředitel společnosti BlackRock pro udržitelné investování napsal podrobnou, čtyřdílnou investigativní zprávu po odchodu ze společnosti, která dokumentuje, že Finkův tlak na udržitelné investování je podvod od začátku do konce.

Fink a jeho společníci se však nezajímají pouze o hromadění dolarů. Mají zájem na tom, aby se jejich finanční bohatství proměnilo ve skutečnou moc. Moc, kterou třímají ve službách své vlastní agendy a kterou zahalují do falešného zeleného pláště, protože věří – ne bezdůvodně – že tuto agendu veřejnost chce.

O něco blíže k věci jsou neziskové skupiny jako „Consumer ́ Research“, které „pranýřují“ „BlackRock“  kvůli zbídačení reálné ekonomiky ve vlastní prospěch BlackRock.

„Mohli byste si myslet, že společnost, která se věnuje prosazování environmentálních, sociálních a správních (ESG) standardů pro americké společnosti, bude uplatňovat stejné standardy na zahraniční investice, ale BlackRock nevnucuje svou agendu Číně nebo Rusku,“ řekl Will Hild, výkonný ředitel Consumers‘ Research, po zahájení reklamní kampaně proti investičnímu gigantu.

Zdá se však, že i tato kritika postrádá podstatu věci. Říká snad Hild, že Finkovi by se nedalo nic vytknout, kdyby všude uplatňoval jen svá ekonomicky destruktivní měřítka? Ta, která jsou již uplatňována  v USA, zemích EU, Kanadě a zbytku „západního“ světa a působí značnou destrukci ekonomik?

V posledních měsících několik vlád amerických států oznámilo svůj záměr rozloučit se s BlackRockem. 19 generálních prokurátorů dokonce v srpnu podepsalo dopis Larrymu Finkovi, ve kterém ho obviňovali z jeho agendy sociální kontroly:

Akce společnosti BlackRock s ohledem na různé cíle správy mohou porušovat několik státních zákonů. BlackRock má soukromou motivaci, která se liší od jejích veřejných závazků a prohlášení. To pravděpodobně nestačí k tomu, aby byly dodrženy státní zákony, které vyžadují výhradní zaměření na finanční výnosy. Naše vlády nebudou nečinně přihlížet, jak jsou důchody našich důchodců obětovány klimatické agendě BlackRock. Je načase, aby společnost BlackRock odhalila, zda si skutečně váží nejcennějších zúčastněných stran našich států, našich současných a budoucích důchodců.

Jako součást tohoto  tlaku státní pokladník Louisiany v  říjnu oznámil, že stát stahuje 794 milionů dolarů ze státních fondů z BlackRock, státní pokladník Jižní Karolíny oznámil, že plánuje stáhnout 200 milionů dolarů z kontroly společnosti do konce roku a Arkansas již má staženo 125 milionů dolarů z účtů peněžního trhu spravovaných společností BlackRock.

Skutečnost, že vlády těchto států jsou nuceny podniknout kroky proti BlackRock, bez ohledu na skutečné motivy, je nadějným znamením. Znamená to, že politická třída pochopila, že rostoucí část veřejnosti si je vědoma a odmítá agendu BlackRock/ESG/Corporate Governance.

Opět docházíme k závěru: jediná věc, na které opravdu záleží, je veřejné povědomí o problémech spojených se vzestupem finančního (a politického a technologického) giganta, jako je „BlackRock“, a pouze obecné veřejné mínění může něco změnit, pokud jde o odebrání bohatství (a tedy moci) monstru, jako je to, které vytvořilo Finka.

Ale než skončíme, je zde poslední bod, který je třeba zvážit.

… a téměř každá jiná společnost významná na světové scéně má za akcionáře BlackRock. No, ověřovatelé faktů vám budou tvrdit, že na tom ve skutečnosti nezáleží, protože jsou to akcionáři, kteří skutečně vlastní akcie, ne samotný „BlackRock“. Ale to vyvolává další otázku: Kdo vlastní „BlackRock“?

Už vám to dochází???

Uvědomuji si, že je to spousta informací, které musíte vstřebat najednou. Přečtěte si tuto sérii a zamyslete se nad tím, co jste se dozvěděli. Možná vám pak dojde, že jedna světová vláda není konspirační teorie a nejde ani o záležitost daleké budoucnosti. Především je ale třeba si pamatovat, že tyto informace se musí maximálně šířit.

Americké státy, které se odřízly od globalistického BlackRocku, tak učinily i na základě tlaku občanů. Čím víc bude spáčů, tím bude situace horší. Čím víc lidí se vám povede probudit, tím lépe. Jen vy sami můžete něco změnit. A to tím, že budete tyto závažné informace šířit.

Nicméně, po přečtení všech těchto zpráv vás možná při pohledu na poslední tabulku napadlo: „Kdo je skupina Vanguard?“

I odpovědi na tuto otázku se brzy budeme věnovat…

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)