31.5.2022
Kategorie: Společnost

Jak bankrotář František Vrabel k cenzuře došel. Chceš prachy? Staň se udavačem!

Sdílejte článek:

PZ

Po bankrotu s firmou Newstin František Vrabel pochopil, že poctivou prací pro občany daleko nedojde. Poctivá práce totiž smrdí, a vynáší málo a to Vrabel záhy pochopil.

Budoucnost 21. století je v udavačství, práskačství, šmírování a to docela vynáší: státní zakázky se jenom hrnou! A hlavně do pádu totality si mohou práskači dělat, co chtějí a lhát, jak chtějí.

Psal se rok 2013 a František Vrabel plakal

“Je to hrozné, když víte, že vaší firmě zbývá pár týdnů života, vy sháníte investora a už nevíte, s kým byste mluvili,” popisuje krach svého startupu Newstin František Vrabel. Třicetičlenný tým byl rozprášen a šel na dlažbu.

Najít si poctivou práci jak pomáhat lidem? To Františe Vrabel neustál. Poctivá práce smrdí. A tak si našel mecenáše Jana Bartu, který tehdy také pochopil, že “webům zdarma” s malou reklamou odzvonilo a vše se dá pořizovat za velké prachy. Stačí prostě zákazníky řádně podojit a to v budoucnosti internetu kolem roku 2013 bylo.

Kdo je Jan Barta: Podnikat začal na základní škole. Začal prodejem melodií a tapet na mobily a obchodováním na burze. Později působil jako internetový podnikatel, který vydělal miliony korun na obchodování a zpeněžování návštěvnosti internetových domén.

Klondike internetový

Analýza textu

“Skoro dvě třetiny důležitých informací pro bezpečnost USA je na otevřených webech, tak jsem si řekl, že to tak musí fungovat i v byznys sféře,” vysvětluje s tím,že třeba arabský nebo čínský internet v podstatě nikdo nezná. “Cenné informace ve velké vetšině nikdy nepřeskočí do angličtiny a tím pádem tam naráží všechny konvenční způsoby hledání,” popisuje základní teze svého podnikání.

Tím, že sledují většinu otevřených zdrojů včetně blogů a vývěsek státních úřadů vytvořili obrovskou databázi. “My vlastně nepotřebujeme Google, máme svůj píseček, který jsme si poskládali tak, jak potřebujeme.” vykládal Vrabel v roce 2013.

Semantic Visions: udavači a práskači, co si mohou (zatím) dovolit vše

“Byla to neuvěřitelná doba, ze stavebního dělníka v JZD jsem se po revoluci stal nejvyšším magistrátním úředníkem v Brně a byl jsem zodpovědný za správu desítek firem s desítkami tisíc zaměstnanců,” vzpomíná Vrabel.  “Tou dobou jsme se pokoušeli o ledacos. Založili jsme třeba projekt brněnského Technologického parku,” tvrdí. Setkal se přitom s plno lidmi, ještě jako československý ředitel  investiční banky Credit Suise First Boston s ním investice řešil třeba mladý Zdeněk Bakala.

Semantic Visions

Pokud se podíváte na aktivity tohoto člověka, tak si dovolil drze a  beztrestně vyhlásit profesora Berana, největšího odborníka – epidemiologa a vakcinologa v České republice dezinformátorem. Aniž by měl o epidemiích a vakcínách jakékoliv vzdělání!

Prof. MUDr. Jiří Beran, CSc.: V roce 1994 se začal zabývat vývojem očkovacích látek, zejména proti chřipce, lymeské borelióze nebo klíšťové meningoencefalitidě, virové hepatitidě A, břišnímu tyfu a virové hepatitidě B. Od roku 1997 se zabývá problematikou cestovního lékařství, ve Společnosti infekčního lékařství ČSL JEP byl zvolen předsedou Sekce tropického a cestovního lékařství, jímž zůstal do roku 2005. Působil také jako zástupce České republiky ve Federaci evropských společností tropického lékařství. V roce 2000 se začal více zabývat i problematikou zvlášť virulentních nákaz, jako je ebola, horečka lassa či antrax. Celkem asi pět let pobýval v tropických oblastech. V této oblasti působil do roku 2006 jako zástupce České republiky v programu ENIVD (European Network for the Diagnostics of Imported Viral Diseases).

Stejně tak tento hochštapler zabrousil do ekonomiky a vyhlásil na portále ministra zdravotnictví i profesora ekonomie Václava Klause beztrestně dezinformátorem. (Můžeme si myslet o Václavu Klausovi co chceme, ale nikdo nezpochybňuje jeho odbornost a erudici, takže ho nazvat hlupákem či dezinformátorem je už jenom pro silné žaludky. Ale ten tento honič údajných dezinformací Vrabel má.)

Je jasné, že tento typ práce je vyžadován i v USA, takže má nyní partička Semantic Visions vyhledávající “narativy dezinformační” což v překladu znamená, že se hledá, jak zlikvidovat jiný názor než mainstreamový, zlaté časy.

Tento typ lidí zažil i prezident Donald Trump, kterému klidně zablokovali Twitter jako dezinformátorovi a všichni víme, jaký poplach vnesl mezi udavače a práskače Elon Musk, když začal kupovat Twitter a rozhodl se cenzorní odpad zlikvidovat návratem ke svobodě slova. Ve světě, ale i u nás už to vře, ale asi ještě chvíli potrvá, než v USA a jinde dojde k návratu demokracie a budou všichi udavači a práskačí po právu “odměněni”.

Prostě tato partička má povoleno dávat palec nahoru či dolu, aniž by byla pohnána k zodpovědnosti a vůdci na ním drží ochrannou ruku. Jak dlouho ještě?

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)