3.11.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Jaderné bomby, jaderná válka, jaderný strašák

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Zdá se, že záhada kolem tajné ukrajinské jaderné bomby je vyřešena. Byla zde opravdu snaha z ukrajinské strany vystřelit jadernou střelu a obviňovat z tohoto činu ruská vojska. Ukrajinci si k tomu vybrali ruskou raketu Iskander a vytvořili její napodobeninu. Přidali nějakou současnou ruskou elektroniku a měli v úmyslu naplnit takto vyrobený obal radioaktivním materiálem a „sestřelit“ v již radioaktivně zamořeném okolí Černobýlu. Raketa by se rozprskla oni by pak posbírali její úlomky a – ejhle – byl to Iskander.

Aby ještě více celou situaci zkomplikovali, chtěli výbuch nastavit tak, aby to vypadalo, že raketa byla vystřelena z Běloruska.

Nebezpečí jaderného ohrožení ze strany Ukrajiny tím ale nekončí. Rusové říkají, že mají přesné informace o vědeckých institucích v zemi, které mají technologii, využitelnou na postavení „špinavé bomby.“ Podle nich, Ukrajinci si ponechali znalosti, k něčemu takovému potřebné ještě ze dnů Sovětského svazu, kdy měli na svém území uskladněno 1700 jaderných hlavic. Neměli k nim sice odpalovací kódy, které si Rusové ponechali, ale měli celou jednu třetinu jaderného arsenálu bývalého Sovětského svazu.

Smlouva z Budapešti, z r. 1994 jim zaručovala bezpečnost, když oplátkou vrátí všecky jaderné zbraně Rusku, což učinili. Jenže už před příchodem ruských vojsk na Ukrajinu vyhrožoval President Zelenský, že obnoví jaderný výzkum. Ukrajinský vyslanec v Německu se tehdy vyjádřil, že kdyby Ukrajina nebyla přijata do NATO, pak začnou s jaderným programem.

Celkem dvě ukrajinské organizace dostaly přesné instrukce, jak vyrobit „špinavé bomby“ a je nutno přiznat, že jejich práce je skoro u konce, jak oznámil ruský Generál Igor Kirilov, vedoucí Chemické a biologické ochranky. Ukrajinci mají veškeré informace, jak takové bomby sestavit a mají taky hojné množství radioaktivního odpadu, k tomu potřebné.

Ruský Ministr obrany, Sergěj Šojgu telefonoval ministrům obrany Británie, Francie, Spojených států a Turecka a upozorňoval je na obavy z vystřelení špinavé bomby na Ukrajině, ale nebylo jisté, jestli ho tito berou dostatečně vážně. Měli by si uvědomit, že když Šojgu zvedne telefon a někomu volá na státní úrovni, tak v tom není nic triviálního, nebo nepodstatného. Pak je to záležitost opravdu maximální závažnosti.

Zveřejnění problému ale docílilo své, z výbuchu špinavé bomby dočasně sešlo.

Dalo se to čekat

Ruský politický analysta Sergěj Kurginian učinil prohlášení, že Rusko ví kdo, kdy, kde, jak a ode kdy na sestavení jaderné bomby na Ukrajině pracuje. Tady nejde o žádné dohady, nebo výmysly. Rusové dobře vědí kdo tyto bomby objednal a jak měly být použity. Ve skutečnosti, celá záležitost je obrácená: když Západ obviňuje Rusko ze záměru použít jadernou bombu, pak mají v úmyslu něco takového udělat sami.

Důvod, proč Spojené státy by něco takového provedly byl zmiňován v privátních rozhovorech několika jejich odborníků. Tito zastávali názor, že Spojené státy by v Evropě použily taktické jaderné zbraně, kdyby vzniklo nebezpečí, že Rusko začne udržovat přátelské vztahy s některou evropskou zemí, hlavně pak s Německem.

Německo ve spojení s Ruskem by pro Ameriku vytvořilo těžkou konkurenci, která by měla všecko potřebné, jak technologii, tak zdroje energie a materiálu. To je, čemu Američané zkoušejí za každou cenu zabránit. Zjevně si ve svých válkou zkoruptovaných mozcích nedovedou představit, že by takové spojení mohlo sloužit mírovým a humánním účelům.

Kurginian připomněl výrok bývalého ředitele americké CIA, Ray Cline, který řekl, že US mají jednu zásadu, která umožňuje provést cokoliv, jen aby obrátili světovou situaci v jejich prospěch. Mohou třeba vybuchnout letadlo plné amerických občanů, jen aby docílili svoje.

Podle Kurginiana je v Americe vedoucí firma RAND, která si vytvořila šablony na naprosto všecko. Jakmile se ve světě stane něco, co je neobvyklé, ihned tuto událost začnou přehrávat znova, od začátku, podle jejich šablon a analyzovat, aby viděli, kde udělali něco, co situaci změnilo. Takže jedině když Rusové udělají něco naprosto neobvyklého, co způsobí, že se Američané budou muset uchýlit k tomuto pátrání, může dát Rusku dostatek času a prostoru, aby nad nimi zvítězili. Jedině narušením jejich algoritmu mohou Rusové vyhrát.

Pro situaci s Ruskem má RAND naplánováno 44 úkonů, které jsou všecky zaměřeny na jeho zničení a které postupně uplatňují již od 1950. let. Dnes, s válkou na Ukrajině používají body 17 až 18. Podle vážnosti současné situace si můžeme snadno představit, co jsou body, blížící se 40. Proto je naprosto nutné zastavit Spojené státy před dalším postupem, nebo v průběhu jejich snahy zničí celý svět.

Útoky všeho druhu

Tito lidé, ve spojení s NATO útočí na Rusko všemi způsoby, jaké je možno použít. Také kybernetické útoky nabyly na množství a na intenzitě a Rusové tvrdí, že se zečtyřnásobily. Jen za tento rok odrazili Rusové 25 000 útoků na státní zdroje a 1 200 útoků na kritickou internetovou infrastrukturu. Západ využívá jak firmy, tak hackery a jako vždycky, zkouší předstírat, že útoky přicházejí z Ruska.

Nejsou to ale útoky náhodné. Je to snaha o systematické ničení ruské internetové sítě a Rusové mají veškeré důkazy o tom, že pocházejí z Ameriky a z NATO zemí.

Záškodníci rovněž vytvářejí falešné účty na společenských stránkách, které chrlí pro-ukrajinskou propagandu ve velkém. Jelikož jsou texty v Angličtině, tak se jejich činnost jeví jako snaha o ovlivňování anglicky-mluvící části světa. Ovšem je pravda, že kdyby se na internetu objevil ojedinělý pro-ruský komentář, tak bude ihned censurou odstraněn.

Spojené státy se připravují

Amerika se použití jaderných zbraní zřejmě nebojí, obzvláště, když je chtějí vypustit na někoho jiného. Nová obranná strategie Pentagonu právě vyhlásila, že do r. 2030 budou mít Spojené státy proti sobě dvě další velmoci, které budou mít jaderné zbraně a mohou být jejich nepřátelé. Z toho důvodu se Pentagon cítí oprávněn použít jaderné zbraně i tam, kde by došlo k útoku na ně samotné, nebo na jejich přátele, který by jaderné zbraně nepoužíval.

Něco takového je zločinné chování, protože nesmíme zapomínat, že ten původní útok může být předstíraný, anebo jejich vlastní, pod falešným praporem. Tímto způsobem pak mohou zničit kteroukoliv zemi světa, podle vlastního výběru.

Nově vydaný dokument nevyznačuje k jakému ne-jadernénu útoku na US a jejich přátele musí dojít, aby se tito mohli bránit jadernými zbraněmi. Stačí k tomu třeba rána z děla? Anebo se to vztahuje na hypersonické rakety? Nebo to může být útok slovní, či hospodářský? Existuje obrovská škála činů, které by mohly být označeny jako „útok“ a pokud není přesně vymezeno o jaký útok se jedná, pak je těch možností příliš mnoho.

Je pravda, že ještě nikdy nikdo na Spojené státy a jejich přátele neútočil jako první. Vždycky to byli oni sami, kteří začali. Takže proč se uchylují k tak nesmyslným a neopodstatněným zásadám, není jasné. Jediná možnost se zdá být, že budou zkoušet počáteční útok sami nějakým způsobem vyprodukovat a pak využít situaci k napadení.

Odstraňování podmínek pro jaderný útok je ale vážné provinění. Znamená to, že svět ztrácí ochranu před zničením a musí spoléhat na okamžitý názor těch, na které spoleh není a nikdy nebyl. Dřív byla jakási jistota, nikdo nesměl vystřelit jaderné zbraně jako první, takže je nikdo nesměl vystřelit vůbec, i když je různé národy měly. Ale pak začaly Spojené státy a NATO používat střely, vyrobené z vyčerpaného uranu, čímž zamořili všecka území, kde kdy bojovali. To samo o sobě bylo porušení smlouvy o použití jaderných zbraní.

Když Joe Biden kandidoval na presidenta, tak výslovně zdůrazňoval, že Amerika nepoužije jaderné zbraně jako první, že tento zákon nebude změněn. A teď, jako správný lhář, v čemž se už mnohokrát osvědčil, obrací na druhou stranu.

Spojené státy svým přístupem k jaderným zbraním vydírají svět

Bývalý americký rozvědčík Scott Ritter říká, že to, jak se US ohánějí Ruskem a Čínou a údajně kvůli tomu změnili zákon o použití jaderných zbraní, je pouhá výmluva. Někoho obvinit musí a sebe obvinit nechtějí. Přitom Spojené státy jsou samy vinny touto změnou, která je v naprostém protikladu proti Bidenovým předvolebním slibům. Biden tyto sliby porušil a dnes si vyhrazuje právo vystřelit jaderné zbraně jako první, na podkladě něčeho, co jaderné zbraně nezahrnovalo.

Takže Amerika dnes vydírá svět svým jaderným arsenálem, když říká (jinými slovy): ne abyste nám překřížili stéblo přes cestu, nebo z vaší země uděláme hromádku jaderného prachu.

Něčím takovým se Amerika jaksi podivně zajišťuje proti situaci na Ukrajině. Všichni ve Washingtonu dobře vědí, že není pravděpodobné, že by Ukrajina válku proti Rusku vyhrála. A tak používají jadernou zastrašovací rétoriku pro případ, že by se něco takového hodilo. Napřed to byla špinavá bomba, kterou měli Rusové vypustit, pak volal Zelenský po předběžném napadení Ruska jadernými zbraněmi, NATO si udělalo manévry s jadernými bombami těsně u Ruských hranic a Rusové pak udělali to stejné na Sibiři. A lidé zkouší najít v tom všem spojující smysl, spojující myšlenky, ale tam žádné nejsou.

Ten záměr za tím vším je jen jeden, dát lidem na vědomí, že Spojené státy mají rozsáhlý jaderný arsenál a kdyby se jejich vedení rozzlobilo, anebo kdyby měli jakýkoliv důvod, pak tento arsenál použijí proti komukoliv. Takže tím způsobem drží celý svět pod krk.

Nově vydaný „zákon“ Pentagonu není ve skutečnosti nic nového. Je v platnosti už od dob Bushe staršího. Obama to chtěl změnit, ale taková změna není snadná, jakmile couvne, může být okamžitě nařčen, že ochabuje, že vystavuje Američany nebezpečí zvenčí. A vysvětlit důvody není snadné, protože v armádě platí jedno heslo: ten, kdo vysvětluje, ten prohrál. Může mít důvody jaké chce, platné a podstatné, to není důležité. Lidé nechtějí poslouchat složité argumenty; chtějí všecko snadné a jednoduché.

Proto politikové představují Američanům okolní svět jako velice nebezpečný, proti kterému je nutné se neustále chránit a jedině jaderné zbraně jsou takové ochrany schopny. Jenže stupňováním této pochybné ochrany nic nedocílíme. Když Amerika vyvine novou zbraň, Rusové a Čína ji mají okamžitě také, anebo přijdou s něčím zcela jiným a pak se musí Amerika snažit, aby je dostihla a předčila. Je to nekonečný boj, ve kterém není výherce.

Když si to tak představíte kolem dokola, tak ve skutečnosti jaderné zbraně jsou na to, aby nebyly nikdy použity. To nejsou zbraně, se kterými by mohl kdokoliv jít do války. Ne, tyto zbraně nesmějí být nikdy použity. Takže rozhovory o odzbrojení by byly mnohem spolehlivějším a účinnějším řešením současné situace, než neustálé zbrojení.

A co je to za přístup, stále dál čekat na někoho za rohem s klackem v ruce a zkoušet ho přetáhnout přes hlavu? To je snad nejvíc primitivní přístup k řešení životních a politických situací, jaký může být. A my se jím stále ještě řídíme? Tak velcí primitivové jsme?

Jaderné zbraně členským státům

Jak víme z dřívějška, Spojené státy a NATO mají v úmyslu rozšířit jaderné zbraně na území všech NATO členských států, dokonce i do Švédska, které členský stát není. To je samozřejmě velice nebezpečné rozhodnutí, protože tím udělají každý z těchto států schopný vyvolání celosvětové jaderné války. Nikdo neví, jestli jsou tyto země natolik uvědomělé, aby něco takového nezkusily. Je na příklad vedení Polska natolik rozumné a vyrovnané, aby nepodlehlo momentální náladě a nezmáčklo někde patřičný knoflík?

Něco takového je příliš nebezpečné a odvážné rozhodnutí, protože není jisté, jak moc si jednotlivé státy uvědomují nebezpečí, které takové zbraně obnášejí. Amerika, která by jako první měla mít v tomto směru rozum, se sama chová jako nedospělé dítě a zcela lehkovážně si zahrává s něčím, co může zničit celý svět. Současná vláda nemá ani zblo zodpovědnosti!

Ruský vyslanec ve Spojených státech, Anatolij Antonov právě vyzval Washington, aby přivezli všecky jaderné zbraně z Evropy zpátky na své území. Řekl, že v těchto obtížných dobách mají země, které vlastní jaderné zbraně zvýšenou zodpovědnost za jejich zabezpečení a požadoval, aby Američané jaderné zbraně z Evropy odstranili a jejich skladiště zrušili.

Amerika se vymlouvá, že Rusové mají těchto zbraní, které nazývají „taktické“ (snad aby odstranili slovíčko „jaderné“ a udělali je pro nás přátelštější) mnohem víc. Jenže jak se Antonov vyjádřil, ruské jaderné zbraně jsou uskladněny v centralizovaných místech, pod přísným dohledem a nepřipadá v úvahu, že by mohly být zneužity.

Kdežto americké jaderné zbraně, i když s omezenou účinností, mohou být snadno letecky dopraveny nad ruské území a tam shozeny a pak jsou stejně nebezpečné jako každá jiná jaderná bomba. Nemluvě o tom, že jak US armáda, tak NATO dělá s těmito zbraněmi běžně pokusy a manévry a i když tvrdí, že tato cvičení nejsou zaměřena proti Rusku, přesto představují nebezpečí nejen pro Rusko, ale pro celý zbytek světa.

Nejen jaderné zbraně, ale i biologické

Několik ruských vojáků, kteří bojují na Ukrajině muselo být převezeno do nemocnice, kvůli těžké chemické otravě. Ukázalo se, že byli zasaženi Botulinem typu B, který je často nazýván „zázračný jed.“ Je to jedna z nejjedovatějších biologických látek, jaké lidstvo zná a způsobuje svalovou paralyzu. Léčba, pokud vůbec pomůže, je zdlouhavá a náročná.

Botulinum A je v současné době využíván v malých dávkách při léčbě nervových poruch a také v kosmetice, pod zkráceným jménem Botox.

Ukázalo se, že ukrajinská vláda povolila použití chemických bojových látek proti ruské armádě. Mají jich dostatek, celé dlouhé roky jim je tam Američané vyráběli v tajných laboratořích. Jako správní teroristé neberou ohledy na to, že se jedná o zbraně hromadného ničení, které jsou zakázány mezinárodními zákony.

Také ukrajinští zajatci, kteří byli převezeni do Ruska, byli velmi často těžce nemocní a museli být předáni rovnou do nemocnice. Je zjevné, že tyto tajné laboratoře na nich dělaly pokusy se svými nebezpečnými výtvory, protože tolik těžkých nemocí, jaké tito lidé měli, se vesměs mezi populací nevyskytuje.

Podle ruských vědců, kteří tuto problematiku zkoumají, Američané, skrze své laboratoře používali ukrajinské vojáky (a mnohdy i civilní obyvatelstvo v přímém sousedství) na pokusy. To také vysvětluje záplavu psychotropických drog, která se v ukrajinské armádě trvale vyskytuje, což z těchto lidí dělá bezcitné a bezohledné vrahy, kteří se snadno dopouštějí strašlivých zločinů proti civilní populaci.

Podle všech ukazatelů je snaha ovlivňovat ukrajinská vojska drogami záměrná, za účelem vytvořit z těchto lidí vražedné stroje. Američtí vojáci v bojích jsou rovněž „podporováni“ drogami, aby byli vůbec schopni vykonávat kruté rozkazy, vydané jejich veliteli. To je možná důvod, proč hodně z nich, až přejdou do civilu a uvědomí si co dělali, spáchají sebevraždu.

Tyto skutečnosti rovněž poukazují na to, že americký biologický výzkum na Ukrajině nebyl zdaleka tak „přátelský,“ jak tito tvrdí. Naopak, byly tam vyráběny ty nejhorší biologické zbraně, jaké lidstvo zná, zřejmě s úmyslem použít je jako bojový materiál. Nejspíš měli být napřed tímto způsobem ničeni Rusové a po nich – kdoví kdo!? Kdoví, kdo se zrovna v ten moment znelíbí těm, kteří mají biologických smrtících zbraní v zásobě dostatek na zničení celého světa.

Nemělo by rovněž upadnout v zapomnění, že když ruská vojska v únoru 2022 vtáhla na Ukrajinu, WHO (Světová zdravotní organizace), která má dbát o zdraví lidstva na celém světě, vzkázala ukrajinskému vedení, aby promptně zlikvidovali americký laboratorní výzkum ve své zemi, aby se náhodou nedostal Rusům do rukou. Dobře věděli, o jaký výzkum se jedná, takže byli spoluviníci.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (30 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)