26.9.2022
Kategorie: Ze světa

Itálie zvítězila

Sdílejte článek:

COM

A nejen Itálie, celá Evropa čerpá v posledních týdnech novou naději. Konzervatismus po celá léta obhajovalo Polsko a Maďarsko – zdánlivě ztracená varta. Tlak na ně neustále sílil. Chtěli zlomit jejich kulturní identitu, zvenčí ovlivňovat jejich vzdělávací systém, manipulovat jejich mládež již od útlého věku, na dálku řídit jejich média, instrumentalizovat jejich právní systém, sabotovat jejich výrobu energie, chtěli nechat vyhladovět jejich hospodářství.


Nic z toho nepřineslo kýžené ovoce. Polsko a Maďarsko stojí nadále věrně za svou západní identitou, za svou křesťanskou vírou a svým evropským patriotismem. Bránili plamen tradicí tam, kde již skoro úplně vyhasl.

Nyní se ukazuje, že dlouhé čekání a zápolení nebylo marné. Ve Francii dosáhly vlastenecké síly senzačních úspěchů, ve Švédsku vytvořily konzervativní strany novou vládu a nyní dosavadní vrchol: Itálie má opět, konečně po mnoha letech, konzervativní většinu. Od arktického severu přes střední Evropu až k jižnímu Středozemnímu moři se celou Evropskou unií táhne konzervativní blok. Pro nás je to dostatek důvodů k oslavě – a pro bruselské eurokraty kolem von der Leyenové, Franse Timmermanse a Guy Verhofstadta to znamená, aby se “zahryzli do koberce”.

Dnes smíme oslavovat, ale už zítra musíme pracovat. Protože nesmíme usnout na vavřínech. Situace je vážná, a sice pro celou Evropu. Madrid, Paříž, Berlín a Brusel jsou plně v rukou levicových sil. A ty dělají všechno pro to, aby zničily skutečnou Evropu. Víra, rodina, tradice, občanskost, národ, západní civilizace – to všechno má být vytunelováno a zdiskreditováno ve jménu globalismu, multikulturalismu, materialismu, technokracie, genderové ideologie, hedonismu, klimahysterismu a transhumanismu.

Na konci zůstane jenom masa atomizovaných individuí bez vůle a síly, která se pak propojí propagandou a násilím do anonymního kolektivu – bezbranní příjemci příkazů stejně jako konzumenti, jak utržení od řetězu.

Boj bude i nadále tvrdý. Nestačí bojovat pouze proti bruselským institucím: Většina národních vlád našeho kontinentu – Španělsko, Francie, Německo – není o nic méně globalistických než sama EU. Náš nejdůležitější protivník nesedí v Bruselu, nýbrž je v hlavách a srdcích těch občanů, kteří dále u každých dalších voleb podporují dekonstrukci naší civilizace. Spojené království není také – i přes vystoupení z EU – méně “woke” než předtím, a také Norsko, Island a Švýcarsko zažívají tutéž kulturní represi jako jejich sousedé, ačkoliv nikdy nebyli členy EU.

Náš skutečný boj nemíří na jednotlivé instituce, nýbrž na ideologii. Ideologie, která se zmocnila celého Západu a chce ho zničit zevnitř. Proto tento boj můžeme vést jenom společně – Italové bok po boku s Poláky, Maďary, Švédy a doufejme, že brzy také s jinými národy. Kdybychom v tom byli sami, měly by globalistické síly nad námi nebetyčnou převahu – dokonce ani americký prezident nebyl schopen se prosadit vůči moci Deep State.

O to méně můžeme doufat, že se může jednotlivému státu podařit prosadit se dlouhodobě a trvale. Už nyní nejsou ani ty větší evropské státy mocnější než jediné čínské velkoměsto, zatímco ty menší se staly z pohledu světové politiky zcela bezvýznamnými.
Musíme tedy držet pohromadě v boji proti oné ideologii, která chce naši civilizaci zničit zevnitř a podřídit ji evropským institucím, které budou natrvalo udržovat při životě levicové vlády.

Ale nesmíme se omezit na “boj proti” něčemu. Musíme také vědět, “za čím” stojíme – a jak má vypadat zítřek, který chceme budovat – ne jen pro naše jednotlivé národy, nýbrž pro celou Evropu.

Mezinárodní instituce se staly korzetem, který chce odloučit konzervatismus od moci. Po našem vítězství musíme vybudovat vlastní instituce, abychom dlouhodobě zajistili přežití naší ohrožené civilizace a dali naší spolupráci trvalý rámec. Ano, jsme EU-skeptici, ale ne, nejsme Evropa-skeptici. Naši protivníci zatracují všechno, co vytvořil “starý bílý muž”, my ale víme, že všechny národy našeho kontinentu patří ke stejné, velkolepé evropské civilizaci a dnes více než kdy jindy může být přežití národa zajištěno jenom obranou celé Evropy.

“Pařížské prohlášení” z roku 2017, “Preambule pro Evropskou konfederaci” z roku 2020 a “Společné prohlášení” z roku 2021 jsou již dobrý začátek – ale potřebujeme víc, mnohem víc. Potřebujeme společný patriotický parlamentární blok, potřebujeme náš vlastní politický program, potřebujeme naši vlastní výchovu mládeže, potřebujeme naši vlastní elitu, potřebujeme naši vlastní hospodářskou síť, potřebujeme naše vlastní média. Jen tak můžeme doufat, že se dokážeme postavit obrovité chobotnici globalismu, jen tak můžeme doufat, že si nejen vybojujeme nazpět naši vnitřní svobodu, ale že budeme schopni i navenek ustát tlak z Číny, z Ruska, z Afriky a z islámského světa.

Už nikdy nechceme, aby anonymní bruselská byrokracie plnila hlavy našich dětí propagandou LGBTQ, ničila rodiny, diskreditovala víru, znevažovala vlastenectví, přepisovala naše dějiny, ničila naši energetickou bezpečnost, zbavovala se našeho průmyslu a zatracovala naši civilizaci.

Právě proto musíme spolupracovat – zprvu, abychom vypudili globalismus, posléze abychom bránili naši civilizaci. Jen společně můžeme chránit naše hranice proti migraci a útočným válkám. Jen společně můžeme přemoci islamistický terorismus a mezinárodní kriminalitu. Jen společně můžeme zajistit naše zásobování energií a strategickými surovinami. Jen společně můžeme vrátit naši vědu a technologie zpátky na vrchol, kde kdysi byly. Jen společně můžeme zachránit náš průmysl před konkurencí a zabránit tomu, aby byl vyvážen z Evropy do Asie.

Ale abychom mohli takovouto sounáležitost vytvořit, musíme si opět uvědomit naši identitu, budeme muset všude napomáhat myšlence hesperialismu, tedy evropského konzervativního patriotismu.

Evropa bude buď spojená konzervatismem, nebo nebude vůbec.

Překlad: Helena Mallotova

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)