22.2.2025
Kategorie: Společnost

Hrůza z RFK jr.

Sdílejte článek:

PERGILL

Dne 13. 2. 2025 byl na post ministra zdravotnictví USA zvolen Robert F. Kennedy junior. Nastalo šílené zděšení, různé osoby, prohlašující se za odborníky, roní slzy (možná i krvavé) a v levicových a totalitářských kruzích to vypadá jako v mraveništi, do kterého se někdo vymočil.

Co je zač?

Pochopitelně, tomuto politikovi je vyčítáno, že je „antiwaxer“, „šiřitel konspiračních teorií“ a mnohé další nesmysly.

Údajně šířil „paniku kolem očkování“, „blouznil o nebezpečí wifi a  fluoridované vody“.

Pokud se na to podíváme zblízka, tak „paniku“ ohledně některých moderních „vakcín“ opravdu není zapotřebí šířit. Ony bohatě stačí reálné problémy, které ještě akcentovalo pseudoočkování proti COVID. „Panika“ jsou potom zcela pravdivá a realitu střízlivě popisující fakta. Byť se to pochopitelně nelíbí jak výrobcům pseudovakcín (přicházejí o miliardové kšefty), tak i politikům, kteří se na tomto poli těžce zkompromitovali (což se týká i některých našich). V USA je to zcela jistě akcentováno vyšetřováním dopadu pseudovakcín na zdraví lidí (včetně těmito prostředky zaviněných úmrtí a těžkých poškození zdravotního stavu), které by mohlo vést k obvinění konkrétních lidí a obstavování jejich majetků za účelem odškodnění obětí i pozůstalých.

Pokud se týká té wifi, mikrovlny opět nejsou zcela neškodné a výzkum negativního dopadu jejich menších dávek na zdraví není zcela dotažen do konce. Mnozí čtenáři si mohou všimnout, že mikrovlnné trouby jsou v profesionálně disajnovaných kuchyních umístěny buď na úrovni hrudníku běžně rostlého člověka, nebo ještě výše, nebo jsou umístěny na úrovni kolen a níž. Je to proto, aby bylo zabráněno blízkému ozařování genitálií a (hlavně) pohlavních žláz lidí, pohybujících se u kuchyňské linky, tou částí mikrovln, která projde skrze mřížky a plechy, většinu záření blokujících. Je to tedy jakási předběžná opatrnost, a ta by se měla týkat i velmi podobného záření z wifi zařízení. Čínské atesty neškodnosti těchto zařízení rozhodně nejsou důvěryhodné.

Fluorid trochu šířeji

Pokud se týká toho fluoru, resp. fluoridu, situace není tak jednoznačně kladná, jak ji líčili horliví zastánci této metody saturace lidí fluorem. Fluorid, který se přidává do pitné vody, má poměrně úzkou terapeutickou šíři. Polovina optimální dávky už nezpůsobuje prokazatelný účinek na vznik zubního kazu, dvojnásobek už vede k poškození organismu (hlavně zubní skloviny) fluorem. Přitom bylo prokázáno, že lidé požívají vodu z vodovodu různě, a že rozdíl mezi těmi, kteří jí přijímají nejméně a těmi, kteří ji přijímají nejvíce, je cca 1 : 10. Jinými slovy, nelze namíchat bezpečnou a současně pozitivně působící koncentraci fluoridu do vodovodní vody.

MMCH poměr minimálních účinných a maximálních ještě neškodných dávek (1 : 10) musejí jako nejmenší přípustný mít farmaka, přidávaná do krmiv pro zvířata ke hromadné prevenci nebo léčbě celých chovů. Fluoridovanou vodu by tedy podle platných veterinárních předpisů nebylo možné dávat např. prasatům nebo krávám.

Druhým problémem fluoridace je skutečnost, že příjem fluoru má smysl pouze ve věku, kdy se prořezávají zuby (a těsně před), tedy ve druhé polovině kojeneckého a začátku batolivého věku, kdy se prořezávají mléčné zuby, a na konci předškolního a v mladším školním věku, kdy se prořezávají zuby trvalé.

Před prořezáním totiž v dásni běží sklovinu syntetizující tkáň, která do té skloviny zabuduje, když ho má, i ten fluor (v nevelkém procentu jako náhrada atomů chloru) a učiní sklovinu odolnou vůči nízkému pH, jaké jsou s to vytvořit bakterie mikrobiomu dutiny ústní, což je mechanismus „protikazového“ účinku fluoridace. Ve všech ostatních věkových skupinách (prořezávání „zubů moudrosti“ k němuž může dojít třeba až v důchodovém věku, nechme raději stranou) je příjem fluoru naprosto zbytečný a bez jakéhokoli pozitivního významu. Opravdu, pokud si budou laskaví čtenáři coby důchodci ukládat na noc zubní protézu do skleničky s vodou, její kondici obsah fluoridů v ní nikterak neovlivní.

Třetím problémem je fakt, že zdrojů fluoridů v ústní kosmetice je spíš mnoho (a s fluoridem z pitné vody se sčítají), takže když se v Brně končilo s fluoridací pitné vody, mělo cca deset procent brněnských dětí sklovinu poškozenou nadbytkem fluoru.

Čtvrtým problémem je existence studií, podle nichž po zavedení fluoridace vodovodní vody došlo k nárůstu nádorů u obyvatel starších šedesáti let. Tato zjištění jsou ještě akcentována tím, že na potkanech (a možná i dalších laboratorních zvířatech) bylo prokázáno, že fluor se usazuje také v kostech a při přestavbách kostí, které probíhají spíš nárazově než kontinuálně, může lokální koncentrace fluoridového iontu narůst na takovou úroveň, že jsou poškozovány buňky kostní dřeně, produkující jak červené tak i bílé krvinky (to druhé, tedy narušení produkce buněk imunitního systému, by vysvětlovalo ony nádory u seniorů).

Z výše uvedených důvodů naprostá většina států od fluoridace pitné vody postupně a tiše ustoupila, paradoxně nejdříve skandinávské státy, které ji nejdříve, a s velkým humbukem ohledně „pokrokovosti“, zavedly. I u nás bylo už před rokem 1989 od fluoridace upouštěno (dokončilo se to začátkem 90. let), takže např, ještě socialisticky plánovaná rekonstrukce vodárny v Káraném (Praha) už nepočítala se zařízením, umožňujícím fluoridaci.

Aby bylo jasno: Fluorid význam jako prevence zubního kazu má, ale opravdu jen ve výše uvedeném věku. Jeho dostatek by měl být zajištěn tabletami, protože jejich dávka může zohlednit hmotnost dítěte a navíc být korigována na konkrétní obsah přirozeného fluoridu v pitné vodě v dané lokalitě. Po prořezání mléčného chrupu a potom, ve vyšší věkové kategorii, sedmiček chrupu stálého, přestává mít podávání fluoridu smysl a není ani třeba používat ústní kosmetiku s fluoridem, protože to není spojeno se žádným přínosem.

„Antiwaxerství“ RFK, jr.?

Je mi líto, před pár lety jsme byli svědky toho, jaký masakr může nadělat špatně a nedostatečně testovaná vakcína, zejména pokud do celé kauzy ještě vstupují politiky prosazované zájmy komerčních firem.

Pana nového ministra USA bych si dovolil ze všeho nejvíce přirovnat k paní Frances Oldhamové Kelseyové, pracovnici FDA, která nepustila do USA Contergan, takže USA, na rozdíl od Západní Evropy (vč. jádra nynější EU), nemají skoro žádné „Conterganové děti“ s chybějícími nebo zmrzačenými končetinami. Narodily se jen ženám, které si buď tento preparát opatřily ilegálně, nebo ho „zobaly“ v cizině (např. manželky diplomatů a dalších v cizině pracujících mužů).

Také ona byla vystavena naprosto srovnatelné, jako nyní RFK, jr., kampani pologramotných opic ze sdělovacích prostředků a „odborníků“, vetšinou napojených na výrobce. Nicméně kýblům špíny, vylévaným na její hlavu, odolala a až se celý děs a běs kolem působení thalidomidu (účinná látka, Contergan je název praparátu) na lidský zárodek provalil, dostala dokonce vysoké státní vyznamenání.

Osobně jsem toho názoru, že občané mají právo, aby ve zdravotní administrativě byli zastoupeni lidé se střízlivým pohledem a nedůvěrou k barnumské reklamě farmaceutických a jiných podobných firem, které mají etiku anetického psychopata a klidně budou prodávat preparáty, po nichž lidé budou umírat jak mouchy. Hlavně, když jim to bude sypat peníze.

Rozhodně se shoduji s tímto pánem na tom, že vakcíny, a zejména moderní, založené na jiných než klasických principech, by měly být opravdu řádně vyzkoušeny a i po zkouškách ještě nějaký čas aplikovány omezeně a jimi ošetřená populace by měla být nějakou dobu sledována z hlediska podchycení nežádoucích účinků, a to i zcela nečekaných.

Dostatečným důvodem k nedodržení uvedených zásad by mělo být mnohem závažnější onemocnění než byl COVID, tedy spíše něco jako Ebola a její příbuzní.

Je tedy nutno podotknout, že pan Robert F. Kennedy junior je člověkem na svém místě a někdo, koho by měl mít v čele zdravotnictví kterýkoli stát, jehož primárním zájmem je ochrana zdraví občanů, a ne zisky farmaceutických firem a jimi placených „odborníků“ a politiků. I v čele našeho zdravotnictví bych rád viděl někoho podobného.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)