30.3.2024
Kategorie: Společnost

Hašek nechce Slováky z KHL na mistrovství světa. Mluví o teroristickém Rusku

Sdílejte článek:

HSP

Bývalá hokejová hvězda – český brankář Dominik Hašek – si znovu kopl do Slovenska a Ruské federace. Důvodem jsou neutuchající diskuse kolem účasti hráčů z ruské KHL na mistrovství světa, které se letos konají právě v České republice.

Už několikrát jsme informovali o kontroverzních vyjádřeních Dominika Hašeka k hokejistům působícím převážně v ruské KHL či konkrétně k nedávné mediální kauze slovenského brankáře Júlia Hudáčka, kterého vyštvali z české ligy za jeho předchozí působení v Rusku. Jen připomeňme, že v sezóně 2010/2011 působil ruském Spartaku Moskva i samotný pokrytec Hašek.

Dominik Hašek nyní přilévá ještě více oleje do ohně. V rozhovoru pro český deník Sport se rozhodl zkritizovat současnou i bývalou politickou reprezentaci naší země.

Hašek vidí “hlavní problém” v politice slovenských poslanců Národní radě, které do funkce demokraticky zvolili občané SR. “Vaši zákonodárci, bývalá či současná vláda, které dali občané vaší země hlas, povolují od počátku válečného konfliktu na Ukrajině pracovat v zemi, která vede imperialistickou válku a páchá tam zločiny,” začal bývalý elitní brankář.

Říká o tom, že čeští občané včetně hokejistů v Ruské federaci vytvářejí prací hodnoty, které podle Hašeka Rusové “používají proti Ukrajině a proti našim spojencům”. “Do teroristického Ruska vaši občané dovážejí pracovní sílu!” Rozčiluje se v rozhovoru Dominik Hašek.

„Když dnes pracuje v Rusku devět slovenských hokejistů hrajících v KHL, znamená to, že o devět více Rusů může bojovat a zabíjet na frontě, nebo o devět více Rusů dělá teroristické zločiny v Evropě, nebo o devět více Rusů pracuje v továrně na výrobu munice ,“ pokračoval ve své úvaze Hašek, který nevyloučil, že v budoucnu by chtěl kandidovat na post prezidenta ČR.

Za to, že Slovákům je stále umožněno pracovat v RF, Hašek obviňuje slovenský parlament a vládu. „O tomto rozhodli svým postojem vaši poslanci, které jste si zvolili. Proto všichni vaši občané pracují v Rusku zcela legálně, tak jak jim povolují zákony,“ přiznal. „Pokud byste chtěli hledat viníka z Putinovy ​​imperialistické války, tak to nejsou vaši občané (například hokejisté), kteří tam pracují legálně podle zákonů vaší země. V první řadě je třeba vinit ty, kteří takto nastavili zákony, co jsou vaši poslanci a vláda,“ dodává

Hašek se také netají tím, že na světovém šampionátu v Česku nechce vidět ani jednoho slovenského hokejistu zaměstnaného v některém z klubů KHL. „Momentálně chcete, aby Slovenský svaz ledního hokeje rozhodl o tom, na co má asi vaše společnost, předpokládám, názor padesát na padesát… Kdybych měl mluvit za sebe, tak bych hráče z KHL na mistrovství světa nechtěl, protože jejich práce v Rusku je podpora ruské války a proto umírá více Ukrajinců. Život kladu nad jakoukoli hru nebo úspěchy ve sportu.” Doplnil v rozhovoru pro Sport Hašek, přičemž opomenul bezproblémové působení desítek ruských elitních hráčů v kanadsko-americké NHL.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (12 votes, average: 3,58 out of 5)
Loading...
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)