2.7.2023
Kategorie: Politika

Greta na Ukrajině

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Uplynulý týden byl opět plný fantasmagorií. Největším bizárem je návštěva švédské ekoaktivistky a smutné loutky Gréty u ukrajinského válečného štváče a dalšího člena amerického a liberálního loutkového ancáblu Zelenského v Kyjevě. Rozbor dopadu vedení války na globální ekologickou situaci musel být úsměvnou vložkou v jinak nudném životu o peníze a zbraně neustále žebrajícího ukrajinského prezidenta. Je vcelku logické, že oleje a nafta unikající z rozstřílených tanků Leopard či jiné vojenské techniky přírodě nijak nepomohou, ale válka v tomto směru nikdy ničím přínosným nebyla.

Ukrajincům je navíc úplně jedno, jak jimi zdevastované oblasti dopadnou. Už od roku 2014 projevují neúctu k lidským životům prostých civilistů, nemůžeme po nich tedy chtít, aby měli ohledy k matce přírodě. Dá se předpokládat, že mají prsty i v odpálení přehradní hráze, po jejímž poškození miliony kubíků vody spláchnuly část země (otázkou je, zda li ukrajinské či ruské). Dopady války tak Gretu musí jistě trápit a přinášet jí bezesné noci. Možná by stálo za to tam někam vypravit i účastníky pochodů za omezování rychlosti v Praze. Dle posledních informací většina ukrajinských prchajících tanků překračuje třicítku i dvojnásobně, což způsobuje jejich větší spotřebu až o litr ruské nafty na kilometr. Což je další paradox. Ruská nafta v ukrajinských tancích. Greta má po světě ještě hodně povinností a jen se ptáme, kdy navštíví africké doly, v nichž v šílených podmínkách mnohem mladší horníci, než je ona sama, devastují přírodu těžbou lithia potřebného pro výrobu jí tak oblíbených elektromobilů. K tomuto tématu se následně vztahuje i omezení výroby těchto paskvilů v automobilce VW. Greta by měla přeletět rychle do blízkosti výrobních linek a přesvědčit managery VW, že je třeba vyrábět i za cenu obrovských prodělků a plnění parkovišť neprodejnými exempláři pojízdných vysavačů.

Vraťme se domů. Po splasknutí bubliny kolem převratu v Rusku a snaze vytvořit aspoň nějaký negativní dojezd této pseudoaféry se hlavním tématem mělo stát schvalování Smlouvy o obranné spolupráci mezi USA a vládou Petra Fialy. ANO se bohužel přidalo k Pětikoalici a tento paskvil asi projde. Přicházíme tím o poslední zbytky svrchovanosti, kterou nám už bez tak bere členství v ekonomicky krachující EU. V Evropské komisi mizí peníze jako ve skartovačce a ani navýšení jejího rozpočtu nebude brzy na úchylnosti v jejím rámci vymýšlené stačit. Nic však nebrání Fialovi nadále vést naši zemi dále hlouběji do propasti. Ekonomika České republiky je totálně v rozkladu a zdá se, že současná vládní klika již rezignovala. Absolutně ignoruje možnosti dostat z Brusel jakékoliv peníze a příspěvky, naopak se nebrání tam odvádět stále více peněz. Nově jsme tento trend zaznamenali v oblasti migrace, kdy za Ukrajince nic nedostaneme a za nepřijetí Afričanů budeme platit nesmyslné částky. Je neskutečné, co vše dokázala vláda Petra Fialy za necelé dva roky zmrvit a smutné je, že v tom bude pokračovat. Idiocie stále věrných příznivců Pětikoalice zmanipulovaných mainstreamovými médii je zjevná a pro logicky uvažujícího člověka nepochopitelná. Je třeba si uvědomit, jak nenávist k Rusku a přidaná nekritičnost k Západu, tedy k USA a EU, zatemňuje mozek.

Je otázkou, jak dlouho budeme trpět stávající situaci. Ve Francii stačí podstatně méně a ulice hoří. Ne, že by auta v plamenech byla projevem inteligence národa, ostatně od zislámovaných levicově smýšlejících Frantíků nemůžeme chtít zázraky, ale aspoň se vzepřou režimu a jdou do ulic. U nás v národu Josefa Švejka jsme schopni překonávat vše s klidem připomínajícím lenost a spánek. Co se musí stát, aby se národ probudil? Spí i Blaničtí rytíři, nemáme žádného opozičního vůdce ochotného riskovat a schopného zorganizovat tažení na Kavčí Hory, na Strakovku či na Hrad. Vládní politika propojená s mainstreamem jdoucí po seniorech a likvidující prosperitu zvyšováním daní podnikatelským subjektům nemohoucím odvádět zisky do zahraničí způsobuje národní destrukci. Pražská radnice nechá beztrestně blokovat dopravu a jí placení městští strážníci místo udržení pořádku rozdávají pokuty za parkování Pražanům (nikoliv Ukrajincům) v nesmyslných zónách.

Šílenství zvané Green Deal postupně změní vše, co jsme považovali za normální a ještě nám propláchne peněženky. Jednou si budou naši potomci klepat na čelo, jak jsme se kvůli klimatohysterii vzdali progresu a čím vším jsme dobrovolně procházeli. Možná to odčiní až množství popravených jedinců podílejících se nyní na ovládnutí světa, zatím však nemají o své životy strach. Ostatně jak dlouhý seznam potencionálních potrestaných by musel být, vezmeme li v úvahu zvěrstva politiků ekonomů, aktivistů a médií jdoucích ruku v ruce v jedné řadě? Nebo jim dovolíme další převléknutí kabátů ve chvíli, kdy se přijde na to, jak špinavou činnost namířenou proti lidstvu vykonávají? Greta v Kyjevě je jen karikaturou současné doby. A my jen čekáme a mlčíme.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (41 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
54 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)