14.12.2022
Kategorie: Multikulturní soužití

Francii dnes večer zřejmě čekají nepokoje, jaké země dosud nezažila

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Pokaždé, když vyhraje Maroko nějaký zápas, dojde v evropských islamizovaných zemích k nepokojům, kterým se nedaří ani přes masivní nasazení policejních sil zabránit.

Již po posledním vyhraném zápase zažila zejména Paříž násilné střety s policií, v ulicích hořela auta či kontejnery. Během násilných střetů po čtvrtfinále mistrovství světa 10. prosince, museli policisté na fotbalové fanoušky vypálit slzný plyn, když tisíce lidí zaplavily Champs-Élysées ve francouzském hlavním městě.

Nepokojů se však neúčastní zdaleka jen Maročané, ale i Alžířané či Tunisané.  Video ukazuje, jak těžkooděnci běží směrem k davu, kde byly na policisty údajně hozeny různé předměty včetně velkých kusů dřeva a kamení, stejně jako rachejtle Záběry ukázaly neukázněné fanoušky, kteří se perou s pořádkovou policií a rozbíjejí výlohy obchodů. Nejméně 74 výtržníků bylo zatčeno.

Maroko se zapsalo do historie jako první africký tým, který se kdy dostal do semifinále mistrovství světa.

Tým se dnes utká s Francií v semifinálovém zápase, po němž bude jasné, který tým se dostane do finále. A zde je jedno jisté: Ať už dopadne zápas jakkoli, přinejmenším ve Francii budou nepokoje větší než v dalších evropských zemích, kde došlo k podobným akcím arabských fanoušků.

Pokud totiž Maroko opět vyhraje, budou v ulicích „oslavovat“ ještě bujařeji než dosud. A pokud Maročané prohrají, pak budou oslavovat skuteční Francouzi, přičemž je více než pravděpodobné, že naštvaní Maročané proti nim hromadně vytáhnou a mohlo by případně dojít i k bitkám v ulicích.

Noc bude každopádně ve Francii horká a jistě s tím počítá i policie.

Pokud však šampionát něco odhalil, tak především sílu stávající islamizace některých zemí a potvrdil se i fakt, že nikdy nedošlo ke skutečné integraci dokonce ani těch, kdo se již v Evropě narodili. Ostatně, expanzivní ideologie předpokládá, že se původní obyvatelstvo integruje do islámu a ne naopak…

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
43 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)