2.3.2023
Kategorie: Politika

Fialova vláda se definitivně odkopala

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Poslanecká sněmovna je v jednom varu a studená sprcha vládních návrhů změn zákonů prosazovaných v režimu legislativní nouze je ještě studenější, než by si voliči Pětikoalice před volbami mysleli. Opozice je tentokrát agresivnější a konečně by se mohla odhodlat k přidání se k demonstracím namířeným proti zvůli této vlády.

Zneužívání našeho právního systému vládnoucí garniturou dosahuje nového vrcholu. Protlačování naprosto destruktivních zákonů silou a přes evidentní škodlivost pro většinu občanů v naprosto neomluvitelně vyhlášeném a pouze v krajních situacích použitelném režimu je ukázkou slabosti vlády Petra Fialy. Tady nejde jen o seniory a jejich důchody, naši ministři pro nás připravují smršť dalších zákonů, které z nás udělají druhořadý národ. Připravili si pro to půdu a vytvořili podmínky, které jim nebudou překážkou ve schválení čehokoliv, co je napadne. A že to jsou unikátní nápady.

Vláda ústy Petra Fialy vyslovila revizi vlastních předvolebních slibů. Abychom to upřesnili, zrušila vše, co slíbila, a slibuje to, kvůli čemu by ji nikdo nevolil. Což zcela logicky nabízí dotaz, neměla li by pro ztrátu důvěry podat demisi? V podstatě přiznává, že situaci nezvládá a její sliby byly od počátku nereálné a vylhané. Pravdou zůstává skutečnost, za kterou lze považovat existenci vysokého množství voličů stran Pětikoalice neschopných od počátku rozeznat ideologii a lež od možností dodržet i třeba jen 1% z toho, co kdokoliv z budoucí koalice slíbil. Těmto občanům nebyla podezřelá přeměna ODS z pravicové strany na takovou, které vyhovuje spolupráce s extrémní levicí (Piráti), či jí nevadí bezhlavě ideologický a proliberální extremismus Top09. Zůstávají li nadále lidé vytrvalými voliči Pětikoalice, což je volbou Petra Pavla za prezidenta potvrzeno, je s podivem, že jsou ochotni ignorovat řadu kauz s kriminálním podkresem. Hluboček, Dozimetr a další jména, pojmy a případy se postupně ztrácejí do dáli. Co musí stávající fanoušky vlády přesvědčit o tom, že fandí skutečně špatnému a zákeřnému týmu?

Pochopili bychom podporu vlády v otázce Ukrajiny od občanů majících v sobě určitou nenávist k Rusům. Z našeho pohledu může pramenit z několika důvodů. Vzpomínky na přítomnost Sovětů u nás, podlehnutí překrucování dějin či mediální manipulaci, osobní špatnou zkušenost, neschopnost vnímat okolnosti kolem vývoje na Ukrajině po roku 2014, školní indoktrinace, to vše může být důvodem k smýšlení vedoucímu k soucitu s Ukrajinci a k odporu vůči Rusku. Je však s podivem, kolik takových lidí neochotných k zamyšlení se mezi námi žije. Ti nejsou loajální s touto vládou, to musí být fanatici. Vždyť průvodním jevem nástupu Petra Fialy do úřadu premiéra je snižování životní úrovně, růst cen šroubovaných vysokou inflací, válečné štvaní, blížící se hrozba vnucené mobilizace a zatažení do války, destrukce ekonomiky, amatérismus na většině ministerstev, cenzura, eurounijní i proamerické řiťolezectví, arogance, vyřizování si účtů s oponenty a plno dalších atributů svědčících o naprosté degeneraci politiků. Normální člověk tak nemůže Fialu podporovat a k Ukrajině a Rusku musí mít přinejmenším velmi zdrženlivý postoj. Tím spíše, že se vláda ve středu přiznala k předvolebnímu lhaní.

Situace v České republice začíná být napnutá po všech stránkách. Zdaleka už nejde jen o ekonomickou likvidaci, o ukrajinizaci společnosti, válečný fanatismus. Tady se jedná o lidskou podstatu bytí, o existenci České republiky, naši národní hrdost a soudržnost. Fialova vláda je tou nejméně českou, která se tu za posledních 34 let vyskytnula. Jak dlouho chcete ještě poslouchat nýmandy ze Strakovky či jejich většinu z obou komor Parlamentu? Opravdu už ani neznáte svou vlastní cenu?

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (54 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)