31.1.2023
Kategorie: Ze světa

Fenomén jménem Djokovič

Sdílejte článek:

PRO LIBERATE

Svým vítězstvím v letošním Australian Open potvrdil Novak Djokovič, že je skutečně fenomenálním sportovcem. Vrátil se na post jedničky v žebříčku ATP a dorovnal v počtu vyhraných grandslamů svého soka Rafaela Nadala, ačkoliv mu byla účast na loňském AO a US Open zakázána.

Co v těch posledních letech na adresu Noleho také zaznělo?

„Kdyby chtěl, mohl hrát úplně bez problémů. Udělal vlastní rozhodnutí. To může samozřejmě každý, ale pak musíte počítat s důsledky, je to tak?“ řekl rodák z Mallorky (Rafael Nadal). „Je normální, že běžní lidé v Austrálii byli celou situací (kolem výjimky pro Djokoviče, pozn. red.) dost frustrovaní, protože si prošli opravdu tvrdými lockdowny. A hodně lidí se ani nemohlo kvůli situaci vrátit domů,“ poznamenal také a dodal, že pokud odborníci říkají, že se mají lidé naočkovat, je potřeba se naočkovat. (zdroj: cnn.iprima.cz, 6. 1. 2022)

„Antivaxer Djokovič je jedním z nejnebezpečnějších lidí na světě, tvrdí britský komentátor“ (titulek článku Václava Rojíka na www.sport.cz s odkazem na komentář Benjamina Butterwortha, 16. 7. 2022)

Co ale nezaznělo?

Nezaznamenali jsme jediné slovo omluvy.

Dnes už nejen my, ale i mnoho dalších ví, že diskriminace sportovců – dětí i dospělých byla nesmyslná a zvrácená (podobně jako jakákoliv diskriminace neočkovaných v posledních dvou letech).

Novak Djokovič měl mnoho důvodů, proč ve svém projevu po skončení finále na útoky proti své osobě reagovat. Neučinil tak. To považujeme za opravdový projev důstojnosti a jeho morálních hodnot.

A tak považujeme za jedno z hlavních poselství letošního Australian Open vzkaz Novaka Djokoviče směrem k dětem: „Jděte si za svým snem. Stačí, když je při vás jen jedna osoba, která vám věří.“ A přitom nikomu neuškodit.

Právě osud Novaka Djokoviče je příkladem toho, kam může společnost klesnout, když se vzdá jedné z hlavních hodnot demokracie a humanismu – lidské důstojnosti. Novak Djokovič si ji zachoval. Děkujeme!

 

FB

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (41 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)