9.12.2023
Kategorie: Politika

Fakt to nikoho nezajímá?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Část mainstreamových médií si už konečně všimnula, jak dramatická situace u nás pod vládou Fialy je. Když o extrémně vysokých cenách potravin, elektřiny, plynu a dalších komoditách hovoří i na Seznamu, na Nově a ano, občas i v ČT, byť minimálně, znamená to, že stoprocentní krytí liberálů u moci ti druzí liberálové v médiích nedokážou udržet. Dění kolem nás je totiž natolik prokazatelně drsné, že jeho důsledky už dopadají na většinu společnosti.

Začněme však úplně jinde, k výše uvedenému se vrátíme. Evropskou unií a Spojenými státy neustále více nenáviděný Vladimír Putin navštívil Arabský poloostrov. Kdo viděl jeho přílet a přivítání elitami arabského světa a srovná to s ,,vřelým“ přijetím německého prezidenta čekajícího půl hodiny nahoře u dveří letadla, než si ho někdo vůbec všimnul, musí si uvědomit, kdo je vítězem v současném dělení světa. Stíhačky tvořící nad hlavami státníků ruskou trikolóru a skutečně grandiózní cesta Putina z letiště do paláců šejků hovoří jasně o tom, že Fialou i Babišem za agresora označovaná hlava Ruské federace slaví triumf na světovém kolbišti a nějaká Ukrajina nikoho nezajímá. Mezitím u nás pracující Ukrajinci vůbec netvrdí, že utekli před válkou, byť se kvůli odvodu na frontu vracet zatím nechtějí, ale jsou tu především kvůli absenci práce především v Zakarpatsku a chybějících zdrojů obživy tam. Rusko obsazením východu Ukrajiny sice částečně ztrácí trh v EU, ale zároveň se stalo pro mnoho zemí přinejmenším atraktivní alternativou ke spolupráci tam, kde si Američané vytvářeli zisky a tvrdili cosi o svém výsostném postavení. Konečně tak svět mění polaritu a Rusko a Čína mají šanci převálcovat USA.

V kontrastu s návštěvou již stokrát u nás pohřbívaného Putina na Arabském poloostrově bylo odmítnutí návštěvy Sikely toužícího po arabské ropě. Také chování Bruselu nařizujícího vzdát se definitivně ruského nerostného bohatství a uměle vytvářený přechod na obnovitelné zdroje, které však zdaleka nedosahují kvalit a možností fosilních zásob dosud pořiditelných za solidní peníze, jsou tragickou cestou do neprosperity a postupné likvidace vyspělé Evropy. Tvrdošíjné setrvávání u doktríny spojené Evropy je zvláštní i u Maďarů jinak se bouřících vůči praktikám Leyenové & spol. Kdy jindy odejít z EU než nyní, kdy diktátorské praktiky eurokomisařů a europoslanců nabírají na síle? Je velmi předvídatelný vývoj, který by odchodem Maďarů nastal. Pravděpodobně by následkem podobného rozhodnutí došlo k další destrukci bruselského konglomerátu. Přestože je Maďarsko nevelkou zemí, dokázalo by hnout soukolím. Rusko i Čína by jistě na podobném procesu ,,spolupracovaly“. Putin, Rusko, Bělorusko už jsou pro většinu neproamerické části světa skvělými partnery a Ukrajinu už zachraňujeme jen my. A to se ještě ptáme na logiku věci, kdy oficiálně podporujeme Izrael a zároveň3 miliardy eur posílá Brusel Palestincům. Kde je koncepčnost Evropské unie? Proč neustále někomu něco dává a nám to plnými hrstmi krade?

Vraťme se domů. Ani občany totálně na daních hoblující záchranný balíček státní pokladnu nenaplní a hovoří se o potřebě dalšího. Ministr zdravotnictví Válek uchlácholil právem rebelující lékaře růstem platů ze zdrojů zdravotní pojišťovny, což je samozřejmě jen přelití peněz na úkor pojištěnců, tedy občanů. Hovoří se o navýšení minimálních mezd, což má přinést především navýšení odvodů za zaměstnance, jiný efekt to nemá. Dále se máme vzdát ruských zdrojů, tedy ropy a plynu. To vystřelí jejich ceny nahoru, ovšem současně explodují pořizovací náklady i na elektřinu. Očekávejte inflaci jako řemen. Její existenci přitom Fiala shazuje na ČNB, ostatně jako vždy vyhledává alibi pro sebe i Pětikoalici. Dosud za vše mohl Babiš (ne, že by mnohé nezavinil), Putin (ten se musí popadat smíchy za břicho), nyní tedy i ČNB. Přiznejme si konečně, že i přes neschopnost většiny předešlých premiérů, tedy Grosse, Špidly, Topolánka, Nečase, Sobotky a Babiše, jsme tu většího lempla a lháře ve funkci předsedy vlády dosud neměli. Jejich Evropskou unií a vytvářením priority pro americké zájmy prostoupená vnitřní i zahraniční politika přináší našim občanům již nesnesitelné životní podmínky a ještě mnohem tragičtější výhled do budoucnosti.

Už ani proliberální média nezakrývají obrovské zisky zahraničních společností (např navýšení +78% zisku u obchodní sítě Albert). Novináři už přiznávají, že jsme peněženkou Evropy a odborníci bijí na poplach, protože objem nezdaněného vývozu kapitálu vzniklého u nás dosáhnul takové úrovně, že se česká ekonomika bortí. Navíc klesá ke dnu automobilový průmysl, který byl dosud jejím pilířem. Také byly uvolněny informace, že nemusíme obchodovat s elektřinou na Lipské burze, což by vedlo k snížení její ceny pro naše spotřebitele. Prosazovaná elektromobilita byla nesmyslem od chvíle svého vzniku a s narůstající spotřebou elektřiny, likvidací jejích produktivních zdrojů a zvyšováním úliteb majitelům alternativních elektráren se z elektromobilů stávají hračky pro bohaté či lidi žijící mimo realitu.

Ve zkratce. Nemáme co jíst , cpou do nás nekvalitní potraviny vhodné pro občany Evropy 2.-3. řádu, máme nejdražší elektřinu, plyn a možná i vodu (naší vodu) na světě, zvyšují nám daně, pokračuje ukrajinizace České republiky, stále více se na rozdíl od jiných států podřizujeme bruselskému diktátu, chráníme zájmy USA a nadnárodních obchodních organizací, přidáme podpis pod diktátorskou smlouvu s WHO, utrácíme peníze za vše, jen ne za své občany, vyprázdnili se sklady armády tak, že v nich nic nezůstalo a jen proto, aby do nich nacpali předražené produkty západních zbrojařských kolosů. Najděte jedinou dobrou věc, kterou pětikoaliční vláda Petra Fialy udělala (nemluvte o 150km/hod na dálnicích, když nám brzy zavedou po vzoru ,,Západu“ třicítku do měst a zároveň zvýší tvrdost idiotského bodovacího systému) a napište nám ji. Přiznáváme, že jsme na nic pozitivního nepřišli a ptáme se. Vám pořád nic nedochází, jste v klidu? Opravdu chcete pokračovat v cestě do otroctví a naprosté chudoby? Není čas vzít do ruky cokoliv a vyhnat liberály z funkcí, ze země, narušit celistvost prohnilé EU? Není absolutně žádný důvod v ní zůstávat, nechat pokračovat v agónii a sloužit jako špalek, na němž každý štípá dříví.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)