27.4.2023
Kategorie: Společnost

EU oznamuje, že do léta dojde k již avizovanému zpřísnění cenzury nepohodlných názorů

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Ti, kdo se nejvíc ohání demokracií, ji ve skutečnosti nenávidí a tedy i potlačují. Stačí se podívat na to, kolik všechny eurofašistické vlády, ale i samotná EU, vydávají na různé pofiderní cenzorské úderky.

Tedy zatímco hnojomety typu Seznam mohou plivat na názorové oponenty jak libo – a dokonce je častovat i nadávkami jak jsem si všimla nedávno v nějakém aktivistickém dílku tamního eurosoudruha  – jiné názory musí být i nadále potlačovány – a pro jistotu i cenzurovány všude tam, kde by se mohly dále rozšiřovat.

Seznam platforem, kterých se bude cenzura v rámci EU týkat, je dlouhý. Jednoduše mezi lid se nesmí dostat závadné názory na EU, organizovanou invazi, klimatický alarmismus a s ním související zelenou politiku, covid „vakcíny,“ geopolitiku, LGBTQI atd…

Pak je zde jediná rada: přejít tam, kde se necenzuruje. Na platformách jako je Facebook již brzy najdete jen mainstreamovou propagandu.

Evropská komise v úterý oznámila, že do léta bude  přísnější cenzura obsahu  takzvaných nenávistných projevů a dezinformací.

Podle nedávno přijatého zákona o digitálních službách (DSA), který samotná EU popsala jako poskytující bezprecedentní úroveň veřejného dohledu nad internetem, Evropská komise do 19. srpna umístí nejméně 25 online platforem pod nejpřísnější úroveň cenzury.

Evropský komisař pro vnitřní trh Thierry Breton při oznámení tohoto opatření uvedl: „S velkým rozsahem přichází velká odpovědnost,“ a dodal: „Nebudou moci jednat, jako by byli příliš velcí na to, aby se o nic nestarali.“

Komise dosud označila Alibaba AliExpress, Amazon Store, Apple AppStore, Bing, Booking.com, Facebook, Google Play, Mapy Google, Vyhledávač Google, Nákupy Google, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Snapchat, TikTok, Twitter, Wikipedii, YouTube a Zalando za ty, které potřebují přísnější „moderování obsahu,“  jak se nyní v EU nazývá cenzura.

Akt o digitálních službách specifikuje, že internetové stránky nebo on-line platformy s nejméně 45 miliony uživatelů v rámci EU budou podrobeny větší regulační kontrole za předpokladu, že mají zvláštní odpovědnost za dohled nad internetem a zajištění „bezpečnosti“ pro svou uživatelskou základnu, přičemž právní předpisy značně rozšiřují schopnost Bruselu kontrolovat tzv. „nenávistné projevy“ a „dezinformace.“

Co jsou to „nenávistné projevy“ a „dezinformace“ samozřejmě určují příslušní ideologicky čistí hlídači té jediné bruselské pravdy (samozřejmě placení z vašich daní), byť by ona „jediná pravda“ byla lží ve stylu „dvě dávky a tečka.“

Ti, kteří do února 2024 nesplní zákon o cenzuře, budou čelit pokutám od EU až do výše šesti procent svých globálních příjmů a také budou čelit potenciálnímu zákazu na území EU.

Thierry Breton, bývalý francouzský technologický manažer, již dříve varoval nového šéfa Twitteru Elona Muska, že jeho platforma by mohla být v Evropské unii zakázána, pokud obnoví kořeny svobody projevu.

Úterní oznámení je jen poslední výzvou, které čelí Twitter od doby, kdy Elon Musk převzal platformu. Začátkem tohoto měsíce prokurátoři v Berlíně oznámili, že zahájili právní kroky proti platformě podle německého zákona o vymáhání sítě (NetzDG) za to, že neodstranila „nelegální“ obsah, jako jsou nenávistné projevy a urážky.

Pokud bude případ úspěšný, gigant ze Silicon Valley by mohl čelit pokutě až 50 milionů eur.

Zatímco šéf Twitteru Elon Musk vyjádřil přání usnadnit svobodu projevu na své platformě, řekl také, že Twitter bude dodržovat místní zákony vlád po celém světě.

V EU se tak zřejmě podřídí zdejší diktatuře, aby nebyl z diktátorského bloku zcela vyloučen.

Poslední možností jak ještě cokoli co fašistická EU přináší, zvrátit, by mohly být volby do EP příští rok.

Nicméně vzhledem ke stavu tvrdě spících evropských mas se nezdá, že by se většina odhodlala volit ty, kdo chtějí tento spolek opustit a tím ho de facto rozvrátit zevnitř…

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)