18.9.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Doplnění Vidlákovy výzvy k volbám

Sdílejte článek:

MARTIN BÖHM

Možná že tyto volby opravdu něco změní. Takto to dál už nejde. Ti co nastoupí do funkcí budou, nebo již jsou, zachyceni, podle toho jak se budou jevit, těmi silami které nám nadělují každé volby už 30 let  ty neuvěřitelné garnitury. Je to stále horší. Ta současná je už nezakrytě dílem zrádcovská a dílem neschopná.


Už asi 10 let se snažím různými cestami dostat do oběhu návrh, nebo spíše koncept volebního zákona a také následné plnění daných slibů. Zatím nebyla taková atmosféra ve společnosti, která by vyžadovala nutnou změnu. Předestřu zde hrubý nástin, který by mohl být vzat k diskuzi o změnách, které pokud nenastanou, dříve či později bude opět systém unesen a my budeme dále zírat jak nám systém opět  v podstatě zakazuje naše žití.

Co se s tím dá dělat? Volební systém je jaký je a institut ,, hlasování dle nejlepší vědomí a svědomí” je takto využíván pro protlačování těch šílených zákonů, které naprostá většina z nás nechce a  ani nepotřebuje. Není žádná páka na vynucení zodpovědného výkonu poslaneckých mandátů. Prý  tedy za další čtyři roky si máme navolit zodpovědnější zástupce. No, děláme to již 30 let a jenom zíráme na tu spoušť. Fakticky neexistuje žádný mechanismus, jak donutit činovníky k tomu, aby bezpodmínečně konali naši vůli.

Tedy…

Jsem přesvědčen, že současná podoba výkonu politické moci  je ten nejlepší způsob jak dosahovat skrytého řízení států silami, které ovšem voleny nijak nejsou a mají své vlastní cíle. Je vcelku jedno, jestli na tyto mocné síly v pozadí ,,věříme” či nikoliv, podstatné jsou projevy, tedy výsledky takového působení. Pokud odfiltrujeme určité procento hlupáků z podstaty , např. nemohu nezmínit Pekarovou, ta je opravdu mimořádně pitomá, potom se ukazuje, že jednotlivé vlády jdou jako posedlé jedním směrem a to na celém Západě, což z logiky historického vývoje nedává  smysl. Nemá cenu zde rozebírat různé názory jestli je to tak či jinak. Faktem zůstává , že zastupitelé námi zvolení povětšinou prostě nekonají naši vůli, sliby veřejně dané na nich nelze nijak vymoci a velmi často jednají v přímém rozporu s deklaratorním ideovým zakotvením.

Zde je několik návrhů změn, které jsou myslím nutné, jinak se vlastně v budoucnu nic nezmění. A za dalších 20-30 let opět budeme stát na Václaváku a volat po změně která přijde, ale vlastně ne.

Volební právo bude odepřeno dlouhodobě nezaměstnaným, tzv.štítícím se práce, lidem na sociálních dávkách kromě mateřské či invalidům, studujícím s výjimkou těch co studují při zaměstnání.

Volební právo pouze pro občany ČR od 21 let věku.

Systém by bylo potřeba překlopit z tajného hlasování  na adresné spočívající v tom, že každý volič by dostal dvě sady lístků, které by byly signovány. Jeden potvrzený komisí vhozen do urny a druhý , také potvrzený, by zůstal voličovi jako doklad koho volil. Potom by mohl vždy zajít za poslancem a ptát se, jak vykonává mandát jež mu byl svěřen. Poslanec už by nemohl říkat – a jak mám vědět že jste mne volil? V případě neschopnosti poslance by voliči mohli shromáždit určitý počet hlasů, např internetovým hlasováním a takového poslance zbavit mandátu. Protože by volby byly adresné, vědělo by se kolik daný poslanec dostal hlasů, a nadpoloviční shodou by ze zákona hned druhý den již nemusel chodit do práce. Samozřejmě se musí vytvořit podmínky pro zákon, kterým bude možno anulovat jednání poslance nebo jiného státního činitele v případě že tento uzavře např. smlouvu s třetí stranou, která bude v neprospěch státu a občanů a to i v dlouhodobém horizontu.V takovém případě musí činitel nést i riziko ztráty majetku.

Jsou to pravidla možná tvrdá, ale situace je natolik vážná, že není jiné cesty než radikální. Nakonec nikdo nikoho nenutí s pistolí u hlavy, aby do politiky vstupoval. Je to pouze obranný prostředek proti silám stojícím proti nám.Vidíme to neustále, že zřejmě velká část politických garnitur se chová, jako by byla  v žoldu někoho jiného než svých voličů. Je tisíce možností,jak takového politika uchvátit.

Nevím jestli to většina lidí přijme, jsme formováni sdělením , že když by bylo známo jak kdo hlasuje, mohlo by se mu dít jakési příkoří. Toto je další ukázka obelhávání. Příkoří je nezákonné. Kdo ho činí, toho lze volat k odpovědnosti. Jestliže na váhy dáme účinek přímé kontroly a jakési hypotetické příkoří, tak kontrola je vyšší hodnota, která v důsledku zamezí i příkoří.

Zkusme tedy na zkoušku při těchto volbách udělat experiment. Každý ať si vyfotí volební arch s označenými jmény a se svým občanským průkazem, př. s volební místností, a toto si archivuje.V případě nespokojenosti v budoucnu s prací těch, které volil, ať za nimi zajde , prokáže se tímto důkazem volby a sám uvidí jak s ním budou deputátníci jednat. A zda se něco změní na jejich konání.

Jasně že to nemá žádný zákonný vliv, ale ukáže se jak by mohl fungovat navrhovaný systém, jakkoliv je dnes pro, možná ,většinu lidí ještě nepřijatelný. A také se třeba objeví další návrhy a nakonec přeci jenom k nějaké změně dojde.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (23 votes, average: 3,74 out of 5)
Loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)