30.12.2022
Kategorie: Ze světa

Donald Trump: „Mohl bych zastavit válku na Ukrajině za jeden den“ (video)

Sdílejte článek:

SLOVANKA

V rozhovoru pro zpravodajský kanál One America News Networks bývalý americký prezident Donald Trump řekl, že pokud by mu bylo dovoleno zůstat u moci, mohl ukončit válku na Ukrajině za jediný den.

V rozhovoru s Chanel Rion Trump tvrdí, že na rozdíl od nyní úřadujícího Joe Bidena mohl okamžitě zastavit válku na Ukrajině.

Rion vypočítává řadu problémů, s nimiž se USA potýkají pod Bidenovou administrativou, z nichž jedním je „zástupná válka s Ruskem“, a ptá se, zda má Trump pro tuto situaci vysvětlení.

Podle bývalého prezidenta se vše scvrkává na jedno slovo „volby“. Kdyby byl Trump stále v Bílém domě, všechno by vypadalo jinak.

Nic z toho by se nestalo, Ukrajina by teď nebyla ve válce s Ruskem, Rusko by se nikdy neodvážilo do tohoto kroku.

Trump dále říká, že inflaci, vysoké ceny energií a mnoho dalšího lze také připsat změně režimu v roce 2020. Pod jeho vlastní vládou by Spojené státy místo toho zažily opak.

Na otázku, co by Trump řekl Putinovi na imaginárním summitu mezi těmito dvěma, exprezident dává jasnou zprávu:

„Mohl bych zastavit válku během jednoho dne. Nemohu vám však říci jak, protože by mi to znemožnilo zastavit válku.“

Oznámení se setkává s úsměvem a lehkým smíchem od novinářky, která žádá, aby zmínil „alespoň vodítko“, ale Trump si stojí za svým.

„Válka může být zastavena velmi rychle.“

Podle Trumpa jde o to dostat obě strany k jednacímu stolu tím, že budou tlačit na věci, které každá strana chce v konfliktu prosadit. To se podle exprezidenta mohlo stát ještě před vypuknutím války.

Poukazuje na to, že tolik lidských životů mohlo být zachráněno a mohlo se zabránit tolika materiálním škodám, kdyby byla válka zastavena od začátku tak, jak Trump říká, což by bylo možné, pokud by byl v Bílém domě.

Na celý rozhovor se můžete podívat ZDE.

 

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)