29.2.2024
Kategorie: Ekonomika, Exklusivně pro PP

Domácí drůbež byste žrali. Nic holoto

Sdílejte článek:

NAFTALI

Chov geneticky cenných nosnic ve společnosti Líheň Studenec ve Vanči na Třebíčsku zasáhla ptačí chřipka. Ohnisko se tam prokázalo před čtrnácti dny. Zatímco 11,5 tisíce slepic z první haly bylo utraceno prakticky hned, nosnice v druhé hale se snažili veterináři zachránit. Infekce se ale nakonec potvrdila i mezi nimi, takže se musí zlikvidovat dalších 13 tisíc kusů drůbeže.

Začátkem února musel být také zlikvidován chov 50 tisíc kusů kachen u chovatele ve Valdíkově na Třebíčsku. I tam se ptačí chřipka prokázala.

Člověk nemusí být hned konspirační teoretik aby mu v hlavě nezačala blikat červená kontrolka.

Především jak je možné, že se nákaza dostala do chovů pod vysokou kontrolou v uzavřených halách, když nám, obyčejným kmánům na poli chovatelství veterináři hrozili ještě nedávno, že nesmíme slepice kačeny a husy pouštět ven a chovat je pod střechou aby se nenakazily a bác ho, tady to schytá celá hala.

Pohádka o šikovném ptáku který zřejmě ventilací upustil nakažený sakrament přímo mezi opatrované slípky a kachny neobstojí. Navíc jaký pták? Pořád je ještě zima, ptactvo stěhované putující z kontinentu na kontinent které by teoreticky mohlo nějakou nákazu přinést, ještě nepřiletělo. K mání je pár vrabců, holubů, nějaký ten kos.

Takže nevím jak vám, ale mě zůstává v hledáčku jediný původce lidský faktor. Že by to mohl být lidský faktor neúmyslný, tomu už nevěřím ani omylem.

Na to se u nás v poslední době systematicky vybíjí až moc kvalitních velkochovů zatím co v sousedních státech hlavně ve Německu a Rakousku ani slípka nepadne. Zřejmě nakažené ptactvo záhadně létá jen u nás protože na hranicích s banánovou republikou Čechistán je vysoká skleněná zeď.

Je zajímavé, že naše investikativní méééédia která neustále melou pantem, všechno vědí a všechno znají, tahle otázka vůbec nezajímá a nedají si otázku kde se ta nákaza vzala, komu to prospěje, až u nás padne většina velkochovů na záhadnou chřipajznu odnikud a k nám se bude valit záhadné drůbeží maso záhadného původy z podivných chovů na úrovni kvality ukrooblí.

Chov ve Vanči je podle expertů jedinečný a nemá obdoby v celé Evropě. „Drůbež z tohoto chovu je známá v Evropě, Asii i Americe,” podotkl mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček. A to je možná ten problém.

Jakkoliv se snažíme se vysmívat podobným hloupostem, člověka jímá hrůza, když si uvědomí, co je ve skutečnosti za touhle další hysterií – snaha zničit zbylé malé soběstačné lidi, uvrhnout lidskou rasu do ještě větší mizérie a závislosti a poškodit co nejvíce ty, kteří ještě nějak vzdorují systému a odmítají se podvolit.

Scénář je podobný jako vždy: děsivé anonymní postavy odborníků v igelitových oblecích a maskách, všudypřítomná smrt a hrůza, obavy, nejistota, nesmyslné příkazy a rozkazy mimo jakýkoliv právní řád, vyvražďování drůbeže, pravidlo pro slepice, experti vytažení z klobouku, kteří jsou ochotni říct bůhvíproč cokoliv, lži, podvody, vyhrožování, pokuty, tresty, kontroly a systematická buzerace.

Domácí drůbež byste chtěli chovat a žrát! Ani náhodou česká holoto. Poslední dobou se u nás děje něco, co nemá obdoby, ale nabývá to stále obludnějších rozměrů. Zatím je nám to jedno. Bohužel.

Možná stačí říkat si každý den před zrcadlem:

  • nebudu naslouchat odborníkům;
  • nebudu se řídit tím, co se mi snaží vláda nalhat;
  • nebudu si myslet, že stát jedná pro moje dobro;
  • to, co si přečtu v médiích, budu považovat za nepodloženou a nepravdivou informaci, ne-li rovnou za lež;
  • budu chránit svoje děti, kachny, husy i slepice před zvůlí a zlem.
Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (40 votes, average: 4,98 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)