12.3.2023
Kategorie: Společnost

Dojmy účastníka sobotní demonstrace

Sdílejte článek:

PETR ZDOBINSKÝ

Včera jsem šel na Václavské náměstí s velkým očekáváním. Přijdou lidé, nepřijdou lidé ? Lidí tam bylo nakonec mnoho, bylo to srovnatelné s první demonstrací proti vládě národní zkázy Petra Fialy. Už u východu z metra byl slyšet hluk demonstrantů.

I přes lži dezinformačních webů jako je Seznam, že jsou tam „pouhé“ tisíce lidí, byli na Václavském náměstí vyšší desetitisíce demonstrantů. Sám jsem vystupoval z metra uprostřed Václaváku a lidé stáli i pod kolejemi, pod křížením s Jindřišskou a Vodičkovou ulicí.

Zazněly tam dobré projevy vystupujících, zazněly tam excelentní projevy – např. ředitele jedné školy nebo Michala Semína. Škoda, že včera byla ukrutná zima. O tom, co kdo řekl, se ten, kdo tam nebyl, dozvěděl jen na Parlamentních listech, pokud si nepustil on-line projev.

Česká dezinformační scéna, která si u nás říká mainstream, opět nezklamala. O tom, že se chystá protivládní demonstrace raději mlčeli, kromě výstřiků nenávisti, ze strany žumpy Forum 24, a jejich přispěvatele jako je např. uživatel drog JXD.

Po skončení demonstrace jsem si pustil nejprolhanější médium po žumpě Forum 24, tedy Českou televizi. Ta na začátku svých hlavních zpráv v 19 hodin, v upoutávkách na nejdůležitější události dne, demonstraci zamlčela. Musel jsem čekat takřka 20 minut, abych se něco dozvěděl. Přednost měly platy fízlů i demonstrace ve Francii a „dojemné hluboké“ lidské příběhy z Ukrajiny. O tom, co kdo, řekl na Václavském náměstí, ovšem jedno velké nic. Obdobné u dalšího dezinfo média, jako je Deník, tam bylo potřeba se proklikat, až na pražskou podstránku.

Velmi mne ovšem překvapila TV Nova, na začátku zpráv byla upoutávka na demonstraci na prvním místě, velmi solidní politolog následoval. V podstatě řekl, že když si paraziti jako je Fiala a Pekarová zvýší nedůvodně svou mzdu o 30 tis. Kč měsíčně, nemůže se nikdo soudný divit, že lidi půjdou na demonstraci, když Fialova vláda zároveň okrádá důchodce o jejich peníze.

V průběhu demonstrace jsem zaznamenal nějakého provokatéra, který s megafonem vyzýval, aby po skončení demonstrace, šli lidé odstranit z budovy Národního muzea „modrožlutý“ hadr. Normální účastníci demonstrace ho ignorovali a nevšímali si ho. Neviděl jsem kolem sebe nikoho, kdo by pasivně, či aktivně šel na tuto protivládní demonstraci podporovat pozice Ruské federace a jejich vládních představitelů. O Rusku tam nebyla ani řeč a nepadlo tam jediné slovo.

Co se týče onoho provokatéra s megafonem, který vyzýval ke stržení „modrožlutého“ hadru z budovy Národního muzea, moje domněnka je taková – buď to byl fízl nebo pracovník BIS. I když, na křižovatkách ulic vedoucích na Václavák bylo dost pořádkových policistů, nikdo z nich tohoto provokatéra neeliminoval. Tím by se předešlo ke strkanici u vchodu do Národního muzea, který byl od počátku demonstrace, obsazen proukrajinskými provokatéry, kteří tam chodili i na všechny demonstrace předtím. Policejní provokatéři nejsou žádná novinka – agent Zifčák v listopadu 1989, „muž v hnědé bundě“ na demonstracích proti návštěvě čínského prezidenta v Praze, či policejní provokatéři v davu na demonstracích proti cikánské kriminalitě v Českých Budějovicích. I včera byl cíl jasný, zdiskreditovat slušnou a solidní demonstraci a jejích slušné účastníky, kterých bylo cca 50 tisíc.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (38 votes, average: 4,68 out of 5)
Loading...
54 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)