5.5.2023
Kategorie: Ekonomika

Dobrovolně se vzdáváme nejlukrativnějších světových trhů

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Náš průmysl na tom díky rostoucím cenám energií není celkově nejlépe a ten automobilový jakbysmet. A jako nejprůmyslovější země Evropy to pocítíme o to bolestněji, zvláště, když se dobrovolně vzdáváme nejlukrativnějších světových trhů.

Necháváme se dusit německým zeleným šílenstvím a tváříme se, že se vlastně nic neděje. Že budeme mít dostatek energie pro všechna ta elektroauta (nebudeme), že budeme na sídlištích nadšeně překračovat kilometry kabelů a že nám nevadí, že cenově dostupné auto už bude jen bájná vize.

Vzdali jsme se trhů v Rusku a vzdáváme se i těch v Číně. Různé Markéty a Vystrčilové jezdí za peníze nás všech na provokativní návštěvy, jejichž jediným cílem je zalíbit se někomu, kdo nám ale ty ušlé zisky nikdy nenahradí. Protože mu na tom, co bude u nás s těmi tisíci pracovních míst naprosto nezáleží. Ani na tom, co budou potom ti naši lidé dělat a z čeho budou žít.

Nevidím jediný důvod, proč bychom to měli dělat. Celý svět obchoduje s Čínou, protože je to jeden z největších světových trhů. Tím, že se jako maličká země o velikosti jedné větší čínské vesnice ekonomicky nenávratně poškodíme, neublížíme jim, ale jenom sami sobě.

A jen pro srovnání, německé Porsche zaznamenalo 25% nárůst provozního zisku v prvním čtvrtletí roku 2023 právě díky rekordním dodávkám do Číny.

Nikdo nás nenutí to dělat, děláme si to sami. Sami se vzdáváme trhů, které už nikdy nemusíme získat zpátky a s velkou radostí je převezme někdo jiný.

 

Jana Marková

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (16 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)