12.3.2023
Kategorie: Společnost

Demokracie a demonstrace

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Všimli jste si jedné věci? Ta naše takzvaná demokratická, nevím jak to nazvat přesně, síla? Bude provádět jakákoliv svinstva, ale je to v zájmu demokracie, že? Když to samé bude dělat někdo jiný, než “samozvaní demokraté” tak je to podle těch “demokratů” znakem fašismu, pravicového extrémismu anebo nedemokratické jednání.


Neměl jsme rád Babiše, ale uznám jednu věc, jeho vláda snižovala do Covidu státní dluh. Což nikdo nemůže okecat. Dluh se začal zvyšovat až během Covidu a to jako reakce na jednání států kolem nás a to je důležité říci současné vládní garnitury, tehdy opozice, která křičela, že vláda nedělá dost na podporu podniků, lidí a živnostníků. Ale o tomhle Fiala už nemluví, já si pamatuji.

Byly demonstrace, že Babiš je ohrožením demokracie. Kde a v čem? Zakazoval snad Babiš svobodu tisku? Jo, vlastní iDnes a kdo vlastní další média, která křičela o ohrožení demokracie…..Jeden by se divil, že ze zloděj chytá zloděje se stane vlastně sportovním žebříčkem o tom, který zloděj je lepší.

Zvláštní je, že když byly demonstrace proti Babišovi, tak to byly demokratické demonstrace. Když jsou demonstrace proti dnešní vládě, tak jsou to demonstrace proruských dezolátů. A stejně jako se nediskutuje o příspěvku a obsahu, tak v tomto případě se nediskutuje o tom proč tam lidé přišli, ale o tom, kdo ty lidi svolal. No, z mého hlediska je úplně jedno kdo je organizátorem demonstrace, ale proč tam ti lidé přišli.

Ještě hezčí je, když někdo na té správné demonstraci ukáže figurínu na šibenici, tak je to ok. Na té nesprávné demonstraci se již jedná o trestný čin vyhrožování a málem terorismus.

Když na té správné demonstraci někoho zatknou, tak provokatéra, když na té nesprávné, tak se jedná o policejní zvůli.

A spousta lidí tomu bude tleskat, jak vítězí demokracie, zatímco ta pláče. Vítězí neziskovky. Zvolte koho chcete, neziskovky zatlačí a bude se psát “lidé chtějí”. Ne lidé nechtějí, lidé chtějí, aby jejich hlas ve volbách byl přeměněn ve skutky politiků. Ne aby jejich hlas byl degradován skupinou aktivistů.

Demokracie je totiž hlavně o respektu volby. Copak já, když nesouhlasím s komoušem na Hradě, jdu někde protestovat? Ne, svůj nesouhlas s komunistou řeknu, ale ne nesouhlas s volbou lidí. Jsem kritický ke zvolené osobě, ale ne volbě občanů. Byť si o nich myslím cokoliv.

V poslední době je však zvykem, že když nezvítězí ten správný kandidát, správná strana, tak jsou demonstrace ve stylu…nesouhlasíme. Takže ano, co kdyby vyhrál Babiš v klání o prezidenta? Vím co by se stalo, demonstrace, výkřiky, že tohle není můj prezident. Holubová by umřela v šalině a křičelo se se o ohrožení demokracie.

Jenže vyhrál Pavel a dělá něco podobného dnešní opozice? Ne, a mohu si o ANO myslet svoje, ale chovají se normálně. A co udělal náš nový prezident? Ve svém projevu zaútočil na všechny co vlastně nebyli pro něj.

Děkuji nechci. Komunista je na Hradě, mnozí se radují, nevím proč, ale radují. Nebudu říkat, že to není můj prezident. Bohužel je, je to další komouš po 33 letech na Hradě. Nebudu toho člověka respektovat, ale respektuji úřad, který zastává.

Jenže stejně respektují názory lidí na demonstracích, které jsou současné vládě k smíchu, protože mají v parlamentu většinu a ta většina ukazuje těm lidem fakana. Což je dost arogantní od nejméně oblíbené vlády od roku 1989. Navíc vlády, která klidně změní své vlastní prohlášení a nepožádá o znovudůvěru parlamentu, jasně, byla by to formalita, ale i tak. Ale co čekat od lidí, kteří žijí dneškem a po nás potopa?

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (25 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)