14.6.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Coming out CIA, jako dobrá zpráva

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Tak nám, zase po roce, vypukl měsíc hrdosti. Jistě  už tušíte jaké hrdosti, koho a na co.  Slaví se to po celém území naší progresivní, západní civilizace. Je ostatně možná i tak trochu symbolické, že právě měsíc červen, první ze tří měsíců nejteplejšího období roku, byl našimi loutkáři vybrán k povinným oslavám LGBT a jiných „odlišností”. Na západ od našich hranic, kde se to tlačí a prožívá už delší dobu, je pak také červen, s jeho festivaly hrdosti a jinými úchylárnami, považován za to nejlepší období k „coming outům”. Letos jeden takový uskutečnila, poněkud překvapivě, i jedna z nejmocnějších amerických vládních agentur – CIA.

Minulý čtvrtek se CIA ke své pravé orientaci poprvé veřejně přihlásila, a to prostřednictvím firemního Twitteru. Pod duhovou grafiku, proloženou slovy CIA a PRIDE, umístili autoři jejího „coming outu” sloupec progresivních slov, jejichž první písmena dávají slovo welcome – vítejte. Má to prý znázorňovat vstřícnost agentury k „odlišnosti” a oslavit hrdost jejích leseb, gayů, bisexuálů, transsexuálů a queer…

Následovala další, podobná vyjádření, ve kterých byla agentura ještě otevřenější. “Měsíc hrdosti je příležitostí pro nás všechny v CIA, abychom vzdali hold bohaté historii, komunitě a příspěvkům našich LGBTQ+ důstojníků.” Americký novinář Glenn Greenwald to komentoval slovy: “Přeorientování americké zahraniční politiky a amerických zpravodajských agentur, včetně CIA, na křížovou výpravu za práva LGBTQ2AI+ je skutečně geniální výkon marketingu.”

Celé to začalo za Obamy. Komise nejrůznějších progresivistů byly tehdy vyslány šmejdit po orgánech státu a výsledek se záhy dostavil. Jedna za druhou přicházely alarmující zprávy, že agentury jsou plné (vzdělaných, orientovaných a schopných) bílých mužů. Ale menšiny abys tu lupou pohledal… Takhle by to tedy nešlo, usoudilo tehdejší nejvyšší vedení USA, složené převážně z Afroameričanů, aktivistů a muslimů (tajných i přiznaných) a zahájilo frontální útok za radikální zvýšení „pestrosti” v příslušných státních orgánech. Tak například CIA bylo tehdy nařízeno zahájit tříletou “Strategii diverzity a inkluze”. Její součástí byl specializovaný program náboru transgender osob a celoagenturní školení o “nevědomé předpojatosti”. Výsledky, a to nejen u CIA, vidíme dnes všude kolem, v přímém přenosu.

Co na tom může být pozitivního? Proč je ujeté, LGBT blbnutí na oficiálním portálu CIA, dobrou zprávou? Inu, vezměme to jako signál. Že hniloba už pronikla takhle hluboko. Že pošahaný aktivismus už prorostl i ty nejmocnější americké vládní agentury, jak dřevomorka zpuchřelé krovy a že správný třídní, eh pardon, genderový pohled už definitivně převážil nad odborností.

Tyhle aktivisty už z vládních agentur USA nikdo nevypudí. Pevně se zahnízdili a co asi dělají teď? Správně, budou dál opevňovat dobyté pozice tím, že se obklopí sobě podobnými. Náměstky, zástupci, ba i celými novými odděleními a sekcemi. Naplněnými, kým jiným, než dalšími aktivisty, pošuky, úchyly… Až nakonec tahle progresivní, jurodivá čeládka zcela zadusí a paralyzuje chod příslušné instituce. Pokud se tak již nestalo.

Ano, je to strašné a dekadentní. Ale podívejme se to pozitivně. I takováto, šílená situace má své kladné stránky. Tak za prvé – jestliže slábne, blbne a impotentní struktura, která po celé západní civilizaci vybírá a dosazuje ony týpky, které nám dnes v Evropě vládnou (od Layenové, přes Rutteho, Macrona až k našim potentátům), není to důvod k zoufalství, ale spíše k naději.

Za druhé – že je naše euroamerická civilizace vedena do zdi, to je dnes jasné i tomu poslednímu Joudovi z Horní Dolní. Máme ale nějakou naději na změnu kurzu? Putin nás nezachrání. Nemá žádný objektivní důvod a pokud jde o přátelství a slovanskou vzájemnost… tak to mu z hlavy úspěšně vymetli různí Kolářové, svými veselými kousky. Pošilhávat po Číně je ještě větší pitomost. Ta je se svým systémem sociálního kreditu zkratkou tam, kam nás naše milovaná EU vede opatrně a oklikou, abychom se nevyděsili. Nezbývá nám nic jiného, než naděje na obrodu naší vlastní kultury.

Není to úplná hloupost, jak by se mohlo zdát. Každá životaschopná civilizace (a ta naše stále ještě je, podívejte se na znalosti, schopnosti a dovednosti svých sousedů a lidí okolo vás) se může, po období úpadku, zase vzpamatovat. Takový starověký Egypt to předvedl nejméně třikrát. Z našeho kulturně-historického okruhu je znám tak zvaný řecký zázrak, renesance řecké kultury po „temných staletích” okolo roku 800 před n.l. Nebo nový rozkvět západní Evropy po „dark age” raného středověku. No a že dnes jsme technologicky a znalostně o mnoho dál, a tak by to snad mohlo jít i bez těch staletí. Ale jedna podmínka tady je – pád na hubu.

Civilizace, nebo kultura musí nejdřív padnout tvrdě na hubu. Nebo jí to, přinejmenším, musí bezprostředně hrozit. Aby se spustily sebezáchranné mechanismy. A paradoxně, čím dřív ten krach přijde, tím méně škod obyčejnému člověku stihnou vládcové našeho milovaného Západu způsobit. Proto je oslava LGBT a všech dalších úchyláren v CIA dobrou zprávou. S takto zaměřenou zpravodajskou službou (a předloni jmenovanými, vysokými generály pro diverzitu v NAVY Seals a US Air Force) už by to nemělo trvat dlouho.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)