16.5.2023
Kategorie: Ze světa

Chtěl Zelensky odpálit ropovod Družba?

Sdílejte článek:

JINDŘICH RAJCHL

Dle odposlechů Volodymyra Zelenského zveřejněných listem Washington Post měl ukrajinský prezident v úmyslu odpálit ropovod Družba a tím zásadně poškodit primárně maďarskou ekonomiku (sekundárně ovšem i českou a slovenskou, neboť se jedná o stejnou “trubku”) za to, že Viktor Orbán nedodržuje protiruské sankce a nepomáhá vojensky Ukrajině.

Jinými slovy jsme znovu svědkem demonstrace Zelenského přístupu “buď budete dělat to, co my chceme, nebo vás budeme poškozovat a ničit všemi dostupnými prostředky”.

Takto se nechová partner, nýbrž vyděrač.

A pan Zelensky nám tuto taktiku zdaleka nepředvedl poprvé.

To, že by tímto krokem zásadně poškodil též ekonomiku České republiky a Slovenska, tedy zemí, jež mu až s hujerskou oddaností pomáhají, ať dělá, co dělá, jej evidentně nijak zvlášť netrápilo.

Naše i americká média už samozřejmě celou situaci zlehčují a popisují ji tak, že to bylo řečeno jen v naštvání a že reálně nic takového plánováno nebylo. No, když vidím, co se stalo s Nord Streamem, tak si tím nejsem úplně jistý.

Faktem je, že ukrajinský prezident zvažoval útok na kritickou infrastrukturu členské země NATO. A to jen proto, že se nechovala podle jeho představ. Tato skutečnost je zcela nezpochybnitelná.

Měli bychom si tedy být vědomi, že až přestaneme tancovat, tak jak bude Volodymyr pískat, tak budeme okamžitě vnímáni jako jeho nepřítel a můžeme se stát cílem jeho fantasmagorických plánů.

Já za sebe říkám, že s vyděračem se nevyjednává. A že je velmi riskantní a nezodpovědné dodávat takovému člověku jakékoliv zbraně.

I proto dále trvám na tom, aby Česká republika přestala na Ukrajinu dodávat zbraně.

Je to čirý nesmysl.

 

Jindřich Rajchl

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (52 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
92 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)