1.4.2024
Kategorie: Kultura a tipy

Cesta Česka na EURO 2024

Sdílejte článek:

Česko odehrálo v roce 2023 kvalifikaci na Mistrovství Evropy 2024. V tomto článku se podíváme zpět na tuto cestu.

Minulý rok jsme sledovali cestu České republiky na EURO 2024, které se hraje již za pět měsíců. V tomto článku se podíváme zpět na tuto cestu, která byla úspěšná, ale mnohdy nám naši hráči trhali nervy.

Cesta Česka na EURO 2024

Česko bylo do kvalifikace nalosováno do skupiny E. V té potkalo sousední Polsko, Albánii, Moldavsko a Faerské Ostrovy. Skupina se už od začátku vyvíjela mimo očekávání a nabídla nám hodně zajímavé přiběhy. Postupová kvalifikace byla mnohdy nervy drásající, ale nakonec byl úkol splněn. První zápas odehrajeme 18.6. v Lipsku v Red Bull Aréně proti Portugalsku. 

Nadcházejícím zápasem se pro Českou republiku otevírá nová kapitola. Můžete tomuto turnaji dát další impuls. Využijte promo kód Betano a vylepšete svůj zážitek a získejte zajímavé bonusy při sázení na fotbalové zápasy České republiky. Registrace s promo kódem Betano vám otevře dveře k atraktivním nabídkám a zvýší vaší případnou. Věříme, že naši hráči prožijí každý okamžik naplno a zároveň budou fandit svému týmu.

iconsport.fr

Nejlepší hráči Česka v kvalifikaci na EURO

Nejlepším střelcem České republiky se v této kvalifikaci stal Václav Černý a Tomáš Souček, kteří byli se třemi góly na dělené první příčce. Podle průměrného hodnocení na zápas (od Sofascore), se nejlepším hráčem stal Tomáš Chorý s hodnocením 8,30, ten však odehrál pouze jediný zápas této kvalifikace. Hned za ním se pak umístil Václav Černý (7.70) a Martin Vitík (7,60).

Jak se Česku ve skupině dařilo?

Kvalifikace na Mistrovství Evropy začala v březnu minulého roku. První zápas čekal naší reprezentaci doma, kde se utkala s favorizovanými Poláky. Do tohoto zápasu jsme šli jako mirní outsideři, ale snový start poslal náš tým k vítězství. Hned v první minutě úřadoval prvním českým gólem kvalifikace Ladislav Krejčí. Nestihli jsme se ani doradovat z první branky a už na to stihl přijít druhý český gól. když se trefil, v tu dobu ještě Sparťan, Tomáš Čvančara. Češi poté zápas dokázali poslat do vítězného konce a s výhrou 3:1 jsme bráli první tři body a pro Poláky začalo poměrně černé období, když se v kvalifikaci téměř nedostali ani do baráže.

Češi hned na to hráli za tři dny v Moldavsku. Zápas, od kterého všichni Češi měli po povedeném vstupu obrovské očekávání proti nejslabšímu týmu skupiny. Opak byl však pravdou a museli jsme nohama zpět na zem. Češi nedokázali navázat na úvodní úspěch a proti Moldavsku nevytvořili téměř nic. Moldavsko dokázalo udržet remízu 0:0 a tak jsme mohli být mírně zklamáni. Od reprezentačního fotbalu poté přišla tříměsíční pauza.

Dalšího zápasu jsme se dočkali v červnu. Česko čekal kvalifikační zápas na Faerských ostrovech. Zápas v režii Václava Černého dovedla repre, ještě pod vedením Šilhavého, do vítězného konce a Češi neporaženi pokračovali v kvalifikaci ME.

Nejvíce hořká část kvalifikace přišla na podzim, kdy nás čekal dvojzápas s Albánií. Naše republika prvně v září remizovala 1:1 v poměrně nudném zápase po gólech Černého a Bajramiho. Za měsíc však přišel druhý zápas s Albánií a ten dopadl tragicky – 0:3. Fanoušci poté volali po vyhazovu pana Šilhavého, ale ten setrval a v posledních třech zápasech práci dokončil.

V posledních třech zápasech musel Šilhavý zvládnout zápasy s Faerskými ostrovy, Polskem a Moldavskem. Proti Faerským ostrovům z toho byla poměrně nudná výhra 1:0 doma. Česko následěn hrálo zápas s Polskem a Albánií, ze kterých potřebovalo aspoň jednou bodovat. Poprvé to vyšlo v Polsku při remíze 1:1 a následně jsme v Olomouci mohli po dalších různých kontroverzích proti Moldavsku slavit postup po výhře 3:0 a skvělém výkonu.

Shrnutí kvalifikace na EURO 2024

iconsport.fr

Česku se nakonec podařilo postoupit z druhého místa i po různých zajímavých momentech a kontroverzích. Volalo se po odvolání trenéra, ale ten nakonec setvral a dokončil kvalifikaci, po které následně rezignoval. Česko ve skupině prohrálo pouze jedinkrát, což je velké plus. Sledovali jsme většinou sice poměrně nudné zápasy, ale už se můžeme těšit na letošní EURO, které přinese určitě další zajímavé příběhy například v prvním zápase, kde se utkáme s Portugalskem v Lipsku.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)