4.11.2022
Kategorie: Ze světa

Čajnavirus

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Takhle říkal covidu Donald Trump, ne? Čínský virus…. z Wuhanu. A byl to právě americký prezident a rozdělená americká společnost, kdo vlastně způsobili to, že jsme se na covidu všichni tak rozhádali. Trump byl ten, kdo řekl, že se mu nechce všechno zavírat, že ekonomika je důležitá, že přece nemůžeme omezovat osobní svobodu a individuální práva kvůli něčemu, jako je pandemie…

A protože měl silné odpůrce, kteří museli udělat vždycky přesný opak toho, co Trump, tak začali naopak tlačit na roušky, odstupy, lockdowny… Krásně to tenkrát napsal Marian Kechlibar – kdyby Trump řekl, že z Číny přišel zákeřný virus, kterým zlí komouši chtějí zahubit americké veterány z válek za svobodu, ale američané se nedají a budou proti viru bojovat pomocí odstupů a masek, tak by texasští motorkáři nosili roušky a demokraté by řvali, že Trump omezuje osobní svobodu a pořádali by bezrouškové párty.

U nás to bylo totéž. Babiš řekl, že budeme bojovat pomocí lockdownů a tak opozice dělala žranice na Karlově mostě… jak prosté milý Watsone. Nikdo v té době ještě netušil, co se doopravdy stane…. Ani Trump, ani Babiš, ani epidemiologové a už vůbec ne novináři. Ale všichni si rádi šli přihřát polívčičku a dělali to, dokud kolem nebylo jedno velké spáleniště.

Do toho pak samozřejmě naběhla Big pharma, kteří se stali prvními vítězi covidové války. Musíte uznat, že to byl dobrý kumšt přesvědčit (pomocí úplatků) vlády i spoustu občanů (tehdy i včetně mě), že mají řešení v podobě rychle vyrobené vakcíny (kterou stejně první udělali Rusové) a když nás napíchají, tak už nikdy na covid neonemocníme, nikoho nenakazíme a bude nám všem sluníčkově.

Jak to dopadlo, všichni víme. Chtějí, abychom se očkovali čtvrtou dávkou, protože ty tři předchozí byly na hovno a stejně můžeme nakazit naše stařečky a ti mohou být napíchaní třeba deseti dávkami a stejně mohou umřít, pokud to chytnou. A samozřejmě vůbec nemluvím o mnoha podezřelých případech, podle kterých to vypadá, že v globále víc škodí očkování, než samotný virus.

Nakonec nám virus víceméně vyvanul… prostě populací prošel, něco vyvraždil on, něčemu pomohly ty pigára, zbytek se uzdravil, získal nějakou přirozenou imunitu, vakcíny se za drahé peníze nakoupily, teď se zase za drahé peníze likvidují a zůstala pachuť mnohokrát znásilněného právního státu. Dozvuky budou trvat ještě dlouho a mnohokrát ještě budeme překvapeni, jak krásně se proti lidu dají použít henty paragrafy o výjimečném stavu.

Ale samotný virus už nikoho neděsí, tak nějak jsme si zvykli, spousta lidí už ho ani nehlásí v práci a na nějaké karantény z vysoka kašle. Už před rokem covidové téma volby spíš prohrávalo než vyhrávalo, prostě byla to taková prohraná válka a nikdo se dneska nechce nimrat v tom, že jsme všichni byli trochu vyděšení, trochu blbí, trochu jsme naletěli a hodně nás to rozdělilo. Musely přijít vysoké ceny za elektřinu, abychom začali být tolerantní ke našim vzájemným covidovým postojům a musel přijít premiér kretén, aby se lidi začali dívat na Babiše i jinýma než covidovýma očima.

Máme teď jiné starosti a tak zůstává mimo hlavní zájem to, že Čína nepovažuje covid za vyřízenou věc. I teď, na posledním sjezdu komunistické strany, si kromě zvolení Sitting Pinga a upevnění jeho moci, ještě potvrdili, že stále drží strategii nulového covidu, což v praxi znamená rozsáhlé testování a rozsáhlé uzávěry obrovských městských i průmyslových aglomerací.

Dělají to, i když už celý svět na covid víceméně kašle. Proč? To snad nevědí, že to zase tak moc nezabíjí a pokud ano, tak to samo od sebe řeší důchodovou reformu? Copak nevědí, že pro mladého člověka je to prakticky neškodné? Že to zabíjí až od šedesáti vejš, ale i tady to má klesající tendenci? Proč zrovna tam v Číně drží tak rozsáhlá opatření a komplikují si život? Zrovna tam, v zemi, kde vládne autoritativní režim, který se z nějaké mrtvoly fakt nepodělá… proč dělají něco, co už všude jinde dávno odpískali?

V pondělí jsem byl u jednoho kamaráda, který je světoběžník a zásobuje mě tím, co já tady v Kotlince nemohu vidět. Probrali jsme toho samozřejmě mnohem víc, ale tentokrát mě navedl na celkem racionální vysvětlení…

Oni to mají jako cvičení.

Zajisté vám neunikla zpráva, že virologové z Bostonu připravili mutaci koronaviru, která údajně měla 80% smrtnost. Navíc se ozvali němečtí vědci, že covid nejspíš opravdu není z nedovařeného netopýra, ale z Wuchanské virové laborky a Američani se v tom angažovali víc, než je zdrávo… Víte, já nemám rád taková ta jednoduchá (a chybná) vysvětlení, že to v Číně dělají proto, že je ovládají stejní Reptiliáni, jako naše vlády. Stejně jako nevěřím, že jsou Číňané s Američany na jedné lodi (byť jsou obchodně prorostlí), stejně tak nevěřím, že Babiš je to samé co Pětikolka. Na to se příliš angažovaně mezi sebou perou a mají příliš velké ztráty, než aby to předstírali.

Jak zní rozumné a celkem racionální vysvětlení? Že takový virus je to nejlepší na boj s jadernou velmocí. Když použijete tanky, kanóny, lodě a letadla, tak by protivník mohl v případě prohry prostě zmáčknout tlačítko a vzít všechno a všechny do pekla sebou. Ale když ho vlastně vojensky vůbec neohrožujete, ale zároveň je ničen novou neznámou nemocí? To je jiná…

Ono možná nebude náhoda, že zhoršení vztahů mezi USA a Čínou přišlo právě po covidu. Jen se prostě ukázalo, že covid nestačí. Že se mu Čína dokáže ubránit pomocí brutálně tvrdých opatření, během kterých vypnuli celá města i obrovské továrny. Zároveň také očkovací cvičení tady na Západě ukázalo, že lidi do sebe nenechají píchat neznámé látky jen tak, protože jim to řekne nějaký Smejkal a jednak ty vakcíny stojí za prd a nepomáhají ani těm, které by naše věrchuška po té depopulaci planety nadále potřebovala.

Od konce covidu se zase všichni vrátili k diplomacii letadlových lodí a provokací v Tchajwanském průlivu. Znovu se haraší zbraněmi pěkně postaru. Dějiny se dál dělají pomocí střílení na frontě, dronů a svrhávání vlád pomocí dobře zaplacených lidových protestů.

Jen to vypadá, že Čína si řekla, že jim to mohou brzy udělat znovu. Že by mohli použít mnohem lepší virus s lepšími možnostmi. Vypadá té, že čínští soudruzi si vyhodnotili, že biologická válka je reálná hrozba, že se pomocí moderních poznatků a technologií dají dělat hodně hnusné viry. Nejspíš také zjistili, že Západním strukturám jsou lidi u zádele a vlastně tady nikomu nevadí, že by se taková svinská breberka rozšířila po celém světě a vraždila skutečně efektivně.

A tak tam v Číně trénují. Učí se, jak ohraničit ohnisko, jak efektivně uzavřít obrovské části země, učí se, jak bude reagovat obyvatelstvo, vytvářejí struktury, jak takový průser zásobovat, jak opravdu omezit kontakty, vytvářejí štáby a rozhodovací orgány, vyhodnocují, co to dělá s morálkou lidí a odstraňují chyby. Záminku mají perfektní a ještě při tom zjišťují reakce obyvatelstva na masivní válečnou šikanu.

Nejde o současný covid, ale o budoucí bakteriologickou válku. Číňané zjistili, že jsou zranitelní a tak pracují na tom, aby zranitelní nebyli. I když to stojí hrozné peníze… Ale jak říká Marian Kechlibar, pokud cvičení není skoro jako válka samotná, tak nic nevycvičíte. Zdá se, že si to Sitting Ping vzal k srdci a pracuje na tom.

Pokud mám pravdu, tak se žádné čínsko – americké přátelství nekoná a naopak panuje hluboká stupňujícíc se nevraživost. Jen… Číňané nemají tendenci spěchat. Nejprve být připraveni a pak teprve konat. Ještě je zapotřebí zbavit se dolarů, domluvit se všude po světě na novém měřítku vzájemného obchodu a bohatství, přesvědčit bázlivé a posílit odhodlané, oslabit Západ, zvládnout mezi jednou a půl miliardou lidí karanténu… a pak spíš dosáhnout vítězství, než vyhrát.

 

Vidlák

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (38 votes, average: 4,74 out of 5)
Loading...
63 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)